• dün akşam seasons'da emre çolak'a karşı maç yaptığım oyundur.

emre çolak olduğundan %100 eminim adamın. zira sneijder'in yerine emre çolak'ı oynatıyordu. düşündüm, bunu dünya üzerinde sadece emre çolak'ın kendisi yapabilir.
  • ryan giggs 'in olmadığı ilk fifa oyunu.
  • sayesinde kumardan uzak duruyorum.
    gerçi kendini tanıyan bir insanım, yemeksepetinin %80 kazanma potansiyeli olan hediyesini bile kazanamayan biri olarak bugüne kadar çektiğim gold paketlerin içinden sadece işe yarar bi tek cahill çıktı.onu da takıma monte edip oynattım.
    geçenlerde happyhour gold paketleri deneyeyim dedim hani içinde 24 item 7 rare olandan.denemez olaydım ingiltere 2.liginden 3 altın adam, 2 rare gümüş adam ,geri kalan 5 rare kontrat amk ea senin deyip kapadım oyunu.
    dün nefsime hakim olamadım ve sonucunu bile bile 7500 lük bir paket açtım ve içinden hazard çıktı, bu sefer şeytanın bacağını kırmıştım elimi zafer işareti yapıp havaya kaldırdım, yüzümde ufak bir tebessüm, fakat tebessümüm yavaşca biterken tek kaşım yukarı kalkmaya başladı.lan bu nasıl hazard derken, eden hazard'ın eltisinin görümcesinin dayısının oğlu "thorgan hazard" olduğunu öğrendim.elim havada 2-2 mi diye soran fenerli futbolcu gibi kaldı.amına koyim senin senin ea "troll ea"...
  • goal line technology'nin kullanilacagi oyun olacakmis.

ahahaha goal line technology ne lan?

if(top cizgiyi gecerse){
    gol!;
    }

simdiye kadar yapilmis butun futbol oyunlarinda yok mu zaten bu? siz hic topun cizgiyi gectigi halde gol verilmeyen bir futbol oyunu duydunuz mu? oyle bir sey olursa ona bug denir zaten, sonra duzeltilir. ne teknolojisi?

electronic arts'in resmen goz gore gore insanlari embesil yerine koyarak promote ettigi oyun.
  • bu oyunun ultimate team modunda en çok "ottomanfb90" "sikeratarccc" "kıralburda31" vesaire nickli, genellikle fenerbahçe ya da trabzonspor karmalarıyla gelen ragequit sevdalısı türkleri tokatlamaktan keyif alıyorum ben. oyunu biraz domine edince, hele bir de erken gol bulunca sürekli pause yapmalar mı dersin, korner direğinin orada mal mal beklemeler mi dersin, yedekteki bronz adamları oyuna alıp onlarla her adamıma arkadan kaymak mı dersin, hepsi bu tiplerde.

mesela daha demin trabzonspor sevdalısı bir arkadaş mikrofonunu açık unutmuş arkada bebek ağlıyor, annesi buna oynama şu oyunu diye laf sokuyor. daha onuncu dakikada kaleye üçüncü şutumu çekecekken asıldı formama aldım penaltıyı, ne anam kaldı ne bacım yemin ediyorum. penaltı da gol olunca "sikeyum senun nüfus süretinu" diyerek maçı terk etti.

türk her yerde türk amınakoyim, şaka gibisiniz.
  • ulan ne dingil var. adamlar gol çizgisi teknolojisini görsel olarak koymuşlar. heralde eskiden de top çizgiyi geçince gol sayılıyordu ama bu şekilde görsel olarak gösterilmiyordu oyunda. spikerler olay üzerine yorum yapmıyordu "çizgiyi geçmiş gibi görünüyordu ama buradan baktığımızda anlıyoruz ki top çizgiyi geçmemiş" gibi. bi' siz akıllısınız amk.
  • playstore üzerinden 96 tl'ye alıp, evin telefon faturasına taksitle geçirdiğim oyun. zaten otomatik ödeniyor, kimse bakmıyor bu fatura ne kadar gelmiş diye amk.

teşekkürler peder bey.
  • öyle bir futbol simülasyonudur ki,

“teammate contain” nanesini kullanarak:

*kanattan atak yapan rakibi iki kişiyle kapatıp biriyle orta yapmasını, diğeriyle de ters ayağına dönmesini engelleyebilirsiniz.

*kontra yerken iki ağır stoperinizle hızlı bir forvetle karşı karşıya kaldığınızda, stoperlerden biriyle basıp diğeriyle derinlik yaratabilir, başka bir deyişle bildiğiniz tandemi uygulayabilirsiniz.

*kısa korner kullanan rakibi köşede sıkıştırabilirsiniz.

*orta sahada alan daraltarak defansın arkasına rahat top atılmasını engelleyebilirsiniz.

*sürekli çalımla ilerlemeye çalışan rakibi iki kişiyle kapatıp birinciyi geçse bile ikincinin kucağında sektirebilirsiniz.

*beklerle çıkmaya çalışan rakibe o kanattaki açığınızla baskı yaparken göbekteki oyuncuya dönmemesi için santraforunuzla o yöndeki pas kanalını kapatabilirsiniz.

tek taktiği topu ileri aniden şişirip defansı zamanlama hatasına zorlamak olan bir rakibiniz varsa:

* uzun toplara ilk hamleyi top yerde sekmeden yapmamak şartıyla defansif anlayışa dönüp geriden oyun kurarak hücum edebilirsiniz.

aşırı ofansif oynayan ve ne yaptığını bilen, yani önde basarak size soluk aldırmayan bir rakibiniz varsa:

*defansif anlayışa geçip, teammate contain yardımıyla derinliği kaybetmeden ve takım dizilişini dağıtmadan alan bırakmamaya çalışabilirsiniz. bunu başarabilirseniz hızlı taktik olarak kontratağı seçebilir; duran top vs kullandığında rakibin 7-8 oyuncusu sizin yarı sahanızda olacağı için 3 pasta rakip kaleciyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

aşırı ofnasif oynayan, ancak ne yaptığını bilmeyen ergenimsi bir rakibiniz varsa:

*dengeli veya ofansif anlayışa geçip, hızlı taktik olarak baskılı oyunu seçebilir ve rakip defantan paslı çımaya çalıştıkça her pas attığı oyuncuya ortasahada top aldırmamaya çalışabliirsiniz. (bkz: gegenpressing) bu baskı anında araya girebilirseniz defanstan atağa geçme anını ilk hatada aldığınız topu tek pasla ileri oynayarak gerçekleştirebilirsiniz. (bkz: umschaltspiel) bu tek pası doğru verebilirseniz oyundan düşüreceğiniz orta sahanın ve dengesiz yakalayacağınız defansın bakışları arasında plase veya (rakip daha da astarlıysa kaleyi terk edeceği için) aşırtma bir vuruşla topu ağlara bırakabilirsiniz.

gömülü oynayan bir rakibiniz varsa:

*defansif orta sahalarınızı daha teknik adamlardan kurup derinlemesine birkaç pastan sonra beklere oynayarak rakibin savunmasının durumuna göre kanattan bindirebilir veya atağı ters kanada çevirebilirsiniz.

*rakip tecrübesizse açıklarınızı takip edemeyeceği için topu açığa oynayıp verkaça girebilir, ancak ilk pası doğrudan bindirmekte olan açığa hemen geri atmak yerine o sırada size yaklaşmış olan ofansif orta sahanıza oynayıp ofsayta girmeden açığın önüne bırakabilirsiniz. o anki taktiğinize göre takımın alacağı şekil ve pozisyona göre oyuncuların yapacağı koşular öyle doğru ki, o ofansif orta sahanın (veya 4-4-2’de yakın santraforun) top almak için size yaklaşacağı neredeyse kesin.

*rakip tecrübeliyse ve bekin hücum ettiği kanadı kapatıyorsa atağın yönünü değiştirip, diğer kanattaki bekle orta sahaya doğru çapraz bindirebilirsiniz. (bkz: içe dönük bek) bunun savunması zordur. rakip takımın dizilişi diğer kanatta yoğunlaştığı için bekinizle rakip stoperin üzerinde olan santraforunuza doğrudan pas imkanı bulabilirsiniz. ondan sonrası santraforun fizik veya teknik gücüne göre gelişecektir.

3’lü defans oynayan bir rakibiniz varsa:

* sahte 9 dizilişine geçip rakibin tecrübesine göre dengeli veya defansif anlayışa dönerek yine rakibin tecrübesine göre kontra veya baskılı oyuna geçebilirsiniz. rakip iyiyse kontra daha doğru olacaktır. burada tek sorun 3’lü defans muhtemelen 3-5-2 olacağı için kanatlardan gelen rakibi önce orta sahada karşılamanın zorluğudur. sahte 9’un sağında ve solundaki açıklarla manuel olarak rakibi takip etmeniz gerekir.

*eğer rakip tecrübesizse defansif orta sahanın önündeki iki merkez orta saha ile yetişerek derinliği sağlayabilirsiniz.

*yüklenen rakip atağı gol, korner veya autla sonlandırmadan topu alabilirseniz; sağdan sol çapraza, soldan sağ çapraza atacağınız ters toplarla karşı kaleye bomboş gidebilirsiniz.

yediğimden çok atacağım diyorsanız:

*geniş olmayan bir dizilişle (tercihen klasik 4-2-3-1) sahaya çıkıp ofansif anlayışa geçip taktik olarak yüksek presi seçmek suretiyle rakibi kendi sahasına hapsetmeye çalışabilir ve her hatasında 2 3 kişi kaleye gidebilirsiniz.

eğer sürekli yüksek presle oynayan bir rakibiniz varsa:

*ille de ileri oynayacağım refleksinden kurtulup defansif orta sahanız ve merkez bekleriniz arasında birkaç defa dikkatlice paslaşıp sonra da boşta gördüğünüz adama oynayabilrisiniz. bu oyuna özte bir icat değil, bildiğiniz presi aşma amaçlı top yapmaktır ve fifa'da yapabilrisnizi. yüksek presle oynayan rakibin her oyuncusu basmak için yerini terk edecektir. pas oyununu ısarla denerseniz ve dikkatli 4 5 pas yapabilriseniz savunmada boşluk bulmanız işten değildir.

not: oyunu kızıştırmak ve kanı kaynayan genç tayfayı hırslandırmak için ea'nın oyuna müdahale ettiği doğrudur. nacizane tavsiyem, 5-0 gerideyken bile "sikerim lan" diyip oyundan çıkacağınıza, "lan bu adam nasıl oynuyor?" diye düşünüp şeref sayısı, beraberlik, skoru koruma gibi dinamik hedefler yaratmanızdır. soran olursa kardeşim 8 yemiş dersiniz kim bilecek amk.

güzel olan her gelene 3-5 atmak değil, bilerek ve isteyerek yaptığınız taktiksel değişimin verdiği meyveyle tabelayı değiştirmektir. detiz dı fıtbıl samtayms.
  • şimdi ben bu oyunu yapan ekibe "orospu evlatları" diyeceğim ama bu sefer çok ayıp olacak, o yüzden demiyorum.
    bir insanda vicdan olur arkadaş.
    mantık olur.
    gerçekçilik sadece maçlarda yaşanılan hataların benzerlerini oyun script'ine uygulamak değildir ki güzel abim.
    konyaspor kurulduğu günden bugüne kadar böylesine kollektif futbol oynamadı.
    vallahi billahi oynamadı.
    ya biraz izan.
    2 kişi pres yapıyorum adama, gerçekte bunun karşılığı savunma oyuncusunun gelişigüzel topu uzaklaştırmasıdır değil mi?
    ya da en azından konyaspor, rizespor, balıkesirspor gibi takımlarda bunun karşılığı böyledir.
    ama bu oyunda böyle mi?
    hayır...
    sanırsın anasını siktiğim oyununda, savunma oyuncularının hepsi maldini amına koyayım.
    savunmadan öyle kollektif çıkıyor ki takım, hayranlık duyuyor ve bırakıyorum bazen, bu oyun kurgusunun hakkı goldür diye.
    ya biraz akıl mantık.
    léonard kweuke diye bi adam yapmışlar rizede.
    sanırsın balotelli ile ibrahimovic'i harmanlayıp koymuşlar rizenin forvet hattına.
    ama ne saçma sapan goller, ama ne saçma sapan hareketler.
    léonard kweuke futbol hayatı boyunca şu oyundaki gibi tek bir maç ortaya çıkarsın, rize'de sosyalist devrim olur amk.
    sizin yazdığınız script'i sikeyim ea sports.
    2014 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde, halen bünyesinde london blue, merseyside red gibi isimler barındıran bir futbolumsu oyununu bizlere reva gören konami yüzünden, biraz da mecburen fifa oynuyoruz. her yeni çıkan fifa oyununda, oyun içi saçmalıkların bitmesi ya da mümkün olduğunca azalması umuduyla geçiyoruz konsolun başına ama her sene bambaşka bir gerizekalılık çıkıyor oyunda.
    hakikaten şerefsizliğin hiç gereği yok.
    yemin ediyorum 20 yaş yaşlandım şu oyun yüzünden.
    eroin gibi kahpe, ana avrat düz gitsen de açıp oynuyorsun mecburen.
    2 maç daha yapayım madem.
    kalın sağlıcakla...
  • eşimin futbol kariyerini bozmayayım diye "kick off"ta başladığım pro seviyesine gelip orada kaldığım oyun.

-evet real'de oynuyorum, takım iyi, pembe formaları var. ronaldo'yu neon ayakkabılarından tanıyorum.
    -real'deki kıvırcık saçlı elemanı sevmiyorum.(bence sabri gibi)
    -fenerliyim kimseyi yenemedim fb'yle.
    -şut çekerken heyecanlanıp on tuşa birden basıyorum.(hevesimi kırmayın.)

dit diri: semi-pro'ya geriledim. demek ki neymiş amaaan ben bunların hepsini yenerim deyip hoop legendary hoop world class'a atlamayacakmışız. sonra ilk dakikadan gol yeyip tırıs tırıs beginner'dan başlayıp oyunun seviye önerisine göre yükselirmişiz.

artık barça'yla oynuyorum. geçen sene adam ısıran suarez'i sevmiyorum bu sefer de. keşge online oynayabilsem.
hesabın var mı? giriş yap