• dun gece 12 gibi onunden gecerken tuvaletini kullanmama izin vermi$ mekan. iceride ni$an yada dugun kokteyli, kapida 15 metre uzunlugunda limuzin, iceride takim elbiseli ve $ık pekçok insana ragmen kot, t-shirt ve spor ayakkabilarimla iceri girmi$ herkesin arasindan gecerek tuvaleti kullanmi$imdir. kapidaki gorevliye te$ekkuru bir borc bilirim, zira orayi kullanamasam caddenin ortasina i$eyecektim*.
  • osmanlı döneminde çırağan sarayının güvenliğinden sorumlu olan feriye karakolunun binasında hizmet veren lokantadır.
  • telefonla rezervasyon alan görevlileri profesyonellikten nasibini almamış mekan. telefonda arka plandan gelen ses:'herkes deniz kenarı istiyor, ben de istiyorum, veremeyiz'.

(bkz: ben sana restoran açamazsın demedim)
  • denize gerçek anlamıyla sıfırsın, olağanüstü bir atmosfer gerçekten ama ben de feriye lokantasını 20 kadar yıl önce gittiğimde kapalı kek kutusuna kısılı kalmış bir arı ve çıkarken aynı anda mekana giren selami şahin'in merdivenlerde bana attığı omuz ile hatırlıyorum. beyin de böyle bir şey işte, milyar liralık yere süper bir restoran açarsın, elemanın biri gelir kek kabındaki arıyı hatırlar.
  • bahçesi kabataş erkek lisesi'nin bahçesiyle bitişik olan mekan. toplantı filan da yapılır burda.
  • en güzel boğaz manzarasna sahip lokantadır.
    hayırlı işlere vesile olabilecek en güzel yerdir.
    ayrıca, can ve canan tarafından pek bir yakınlık duyulan yerdir.
  • siparişlerinizin gelmesi için oldukça beklediğiniz, ancak zaten hızlıca karnınızı doyurmaktan ziyade, arkadaşlarınızla birlikte güzel zaman geçirmek için gitmeniz gereken, yemeklerinin lezzeti ve insanı kendinden geçiren manzarası ile zaten yemeklerin geç gelişini son derece güzel tolare edebilen mükemmel mekan.

bir nedenden dolayı siparişiniz gelmeden çıkmanız gerekirse, hazır olsa bile masanıza gelmeyen hiç bir şeyi hesaba eklememeleri ayrıca takdir konusudur :)
  • yemekleri servis ederken şirinlik yapmak, mini bir show yapmak gibi adetleri var. ama bence çok zorlama şeyler. getirin lan yemeğimi, acıktım diye bağırmak istiyorsunuz garsonlar üstü kapalı tabaklarla show yapmaya çalışırken.
  • servis elemanları yavaş olmakla beraber çok tatlılar. mezeler ve ara sıcaklar güzel ama et konusunda başarısızlar, gelen etler sertti ve çok pişmişti. tatlı seçeneğini kireçte kabaktan yana kullanmakta fayda var ben profiterol istemiştim, çok kötüydü. fiyatlar konumunu düşünürsek için trajik değil.
  • muhteşem manzarası ile dikkat çeken lokanta. yemekler deseniz pek leziz olmakla beraber nouvelle cuisine ürünü, öncesinde bir yarım ekmek götürmekte, her açıdan, fayda var, benden söylemesi.
hesabın var mı? giriş yap