• "christian dior me"* gibi bir lafi ingilizceye sokmus muzikal.
  • sadece soundtracki dinlense bile tuyleri diken diken eden, idolum madonna'yi guinnes rekoru sahibi yapan muhtesem film...
  • bu gece mersin devlet opera ve balesi tarafından prömiyeri yapılan dev müzikal.

bu ülkenin yüksek sanat açısından en büyük şansı devlet opera ve baleleri,
    kocaman prodüksiyonlar sahnelenebiliyor.

müthiş bir ekiple müthiş bir iş çıktı bu gece,
    müzikaller söz konusu olduğunda ufacık bir amatörlüğe yahut yetersizliğe tahammülü olmayan ben, izlerken gözyaşlarıma hakim olamadım.

istanbul operası sanatçısı caner akın'ın elinden çıkan dünya standartlarında bir rejiyle,
    çok çok güzel hazırlanmış koro ve dansçılarla ve çok iyi solistlerle, a class bir iş izledim
    ve
    iyi ki” dedim, iyi ki!!!

büyük şehirler başta olmak üzere, bir çok şehre turnesi olursa,
    imkanı olan kaçırmasın, olmayan imkan yaratmaya çalışsın.
    muh te şem!
  • dun gece tesadufen bir kanalda basini yakaladigim ,bir gozatmak isteyip sonuna kadar seyrettigim muzikal / film.

sonucta gonul rahatligi ile sunu soyleyebilirim

--- spoiler ---

madonna rocks!

--- spoiler ---
  • izleyebilmekten mutlu olduğum bir müzikaldir. salona dair eleştirim, sahnenin iki yanındaki ekranlardan birine sahne görüntüsünün verilmesi daha doğru olurdu, diğerinde çeviri olurdu gene. tamam kulağımızın pası silindi ama oyuncuların mimiklerini de görmek isterdim. zira 4. kategoride pek mümkün değildi. istisnasız tüm sanatçıların sesine hayran oldum. müzik de aktı gitti zaten. bu tür faaliyetler birkaç gömlek büyük henüz bize. yerinde dört dönenler, telefonla uğraşanlar, vs. en çok yanımdaki hamile kadından korktum, sıkıntıdan doğuracak diye. atlattı çok şükür.
  • bir ev tekstil ürünleri markası.
  • cek cumhuriyeti nde uretilen bir sigara markasi.
  • grup tekrar birlesti!. harry pottour diye de turneye cikmislar fjdlkfjsfs. sevindik.
  • hirsli bir kadinin yukselmesini ve ardindan olumunu/dususunu anlatan filmdir..

--- spoiler ---
    film, evita'nin aslinda bir fahise, juan peron'un da ozunde bir diktator oldugunu vurgular.. evita yukselme hirsiyla yanip kavrulmaktadir.. filmin basinda, orta siniftan olan "gayri resmi" babasinin cenaze toreninde, babasinin tabutunun yanina tum engellere ragmen ulasmasi onun sinif atlama cabasini gosterir..
    --- spoiler ---
  • istanbul kongre merkezinde izlediğim ve çok beğendiğim müzikaldir. eva peron'u canlandıran abigail jaye, muhteşem sesi ile tek kelime ile muhteşemdi.
    dekorlar, direkt seyirciye doğru oynandiğından kendimi seslendiği arjantinlilerden biri gibi hissettiren don't cry for me argentina sahnesi ve hastane sahnesi çok güzeldi, ama beni en çok etkileyen şarkı i'd be surprisingly good for you oldu...

tek kötü yanı, sahne bu tarz gösteriler için tasarlanmadığından normalde sahnenin tepesinde üstyazı olarak yapılan çevirinin, sahnenin iki yanındaki ekranlardan yapılması ve yazıları okuyanların sahneleri kaçırabilmesiydi.
hesabın var mı? giriş yap