• "erdoğan'ı insanlar delirtti, ben olsam daha katı olurdum" demiş şarkıcı. http://t24.com.tr/…rda-cok-daha-kati-olurdum,332802

erdoğan'ın her dediğine karşı çıka çıka onu diktatörlüğe biz itmişiz :( toplumun bilinçlenip otokontrollü davranması yerine her şeyin yasaklanmasını doğru bulan bir kafa yapısı da var röportajdan görüldüğü üzere.

ben anlamadım, 90'larda klip ve şarkılarında ısrarla eşcinsel temalar işleyip lezbiyen takılan emel müftüoğlu mu bu konuşan? hovarda klibinde erkek kılığında bir kadın olarak bir başka kadına bakıp memesini yoklayan, korkuyorum klibinde bir kadınla romantizm yaşayan ve bu yüzden acı çeken, deli et beni klibinde billur kalkavan ve yeşim salkım'ı kendi etrafında erotik dans ettiren emel müftüoğlu mu konuşuyor? şunların herhangi birini "delirtip diktatörlüğe ittiğimiz erdoğan devrinde" bugün yapabilir misiniz emel hanım?

"şimdi beni erdoğan yalakası diye yaftalayacaklar" deyip empati yaparak böyle konuştuğunuzu söylüyorsunuz da iyi niyetinizden de şüphe ediyorum artık çoğunuzun. bu "iyi niyetinizle" baskı ve zulmü meşrulaştırıyorsunuz.

ayrıca eklemek istiyorum, "kim olsa delirirdi" demişsiniz ya, ben delirmezdim. ülkeyi kendi çıkarlarım uğruna iç savaşa sürükleyecek, milyonları sefil edecek, insanları öldürüp meydanlarda yuhalatacak, yalan ve iftiralarla insanları hapse tıkacak, ülkeyi yaşanmaz bir hale getirecek kadar delirmezdim. lütfen beni o "kim olsa delirirdi listesi"nden silin ve kendi adınıza konuşun.
  • ulan sen emel müftüoğlu'sun. olup olacağın şey belli. bundan ne daha ünlü olursun ne de daha zengin. bari insanların akıllarında "onlardan" olma, bunun hiç mi bir kıymeti yok? bu kadar mı vicdanınız köreldi arkadaş...
  • ben papağan uzmanıyım ne ya ?

kimsin tatlım sen ? veteriner misin, senin uzmanlığın ne hangi alanda uzmansın, hangi okuldan belgen var uzman olduğuna dair ? cidden kim bunlar ya ? bu insanlara her konu hakkında konuşma, yorum yapma hakkını kim veriyor ? kimsin emel hanım sen neyin uzmanısın bak tekrar soruyorum. ne kadar gereksiz, saçma, konuşmak için konuşan insanlarsınız ya. uzmanmış emel hanım ama şimdi emel hanıma gidip 2 şarkı söyleyen insan sanatçı oluyor mu diye sorsan hoplar havalara. yaaa olur mu öyle bir şey sanatçı olmak o kadar kolay mı diye başlar konuşmaya. 2 tane belgesel izleyip 3 tane papağan sevince uzman olmuşsun ama.

hayvanın bacağı kırılmıştı lan bacağı kendi kendine mi kırdı bu hayvan bunu. uzmanmış emel sen kimsin neyin uzmanısın anlat şu uzmanlığını herkes öğrensin.
  • yaptığı son açıklamalara bakılırsa kendisi paraya sıkışmıştır. havuz medyasında bir müzik programına göz kırpıyor.
  • ünlü olduğunda bile yaşlıydı.
  • simdi sene seksenlerken, pop müzik patlamamisken izmir'de oguz müftüoglu 'nun esiyken ve memurelik yaparken sarkici olacagim diye istanbul'a ailecek göc etmis, sonrasinda emel erdal ikilisini kurarak alaturka canim benim adli albümü cikartmis, sonrasinda seksenlerin sonunda solo olarak ilk albümünü yayinlamis (karlar düser ve bir cok yunan sarkisina yazilmis türkce sözden olusan sarki vardi bu albümde, gayet hos ve dinlenebilir bir albümdü bu ve icinde herhangi bir sezen aksu sarkisi yoktu. zaten sezen aksu bugünkü gibi herkese beste vermeye baslamamisti), akabinde faka bastin adli albümünü sunmus, (ki kendisinin kanimca en eli yüzü düzgün albümüdür sezen aksu sarkisi var midir icinde? yoktur ayrica bu albümde acilardan gectim diye bir sarki vardir ki, bora ebeoglu 'na buradan bir selam gönderelim cok güzel yazmistir, sagolsundur) hirsli sarkicidir.

yine akabinde bu sefer ne yapmis ne etmistir sezen aksu da sezen aksu demistir ve rahmetli onno tunc'la da calisma serefine nail olarak 'ruhun duymaz' adli albümü yapmistir. sonra (ya da önce de olabilir) korkuyorum diye harun kolcak 'in bir sarkisini da yorumlamistir. bu sarki degil de asil yine harun kolcak'a ait kal benimle adli sarkiyi (hatta iki kere, ikincisinde kiziyla birlikte) yorumlamistir. ...efendim yine akabinde albümler albümler yapmistir, hep sezen aksu'dan sarkilar almistir...sezen aksu'dan sarkilar almanin yetecegini sanmistir...(ama durum onu gösteriyor ki yetmemistir, yetmeyecektir...baska seyler gerekmektedir sanki...sanki niyette safiyet olmazsa nihayette katiyet ve iyi akibet olmamakta midir ne?*) son yillarda ardiardina albümler yayinlayim üc sezen aksu, bes fettah can sarkisi var efendim, dogus olsun, serdar ortac'im olsun, altan cetin bu albüme olmadi, bi dahakine insallah dedikce ne yazik ki tutundugu dallari daha cok kiran kirmaya devam eden sarkicidir.

türk pop müzigini cok uzun yillardir cok yakindan takip eden biri olarak diyebilirim ki, emel türk pop müzigine özellikle doksanlarin basinda verdigi bir kac iyi sarkiyla hizmet etmis biridir. nelerdir bunlar; hosgeldin hüzün 'dür, acilardan gectim 'dir, kal benimledir, sakatlik bende 'dir...ama sanki bir seyler yanlis yapilmakta ve birileri bunu fena halde hissetmektedir.

hic de elitist ayaklarina yatip emek verilmis ve safiyane ve amatör ruhla kendini adayarak kotarilmis seyleri görmezden gelen biri degilimdir. ama emel hakkinda sunu söyleyebilirim ki, hayatini müzik ugruna degistirip bunca seyi göze alarak bir yerlere gelmis, bu camiada iyi kötü belli bir yer edinmis biri olarak artik yeni bir seyler yapmali, biraz cesur olmali sanki...ya cidden artik güzel sarki yazan birilerini bulmak cok zor (sezen aksu'yu tekrar ayirarak söylemekteyim bu cümlemi), ya da bu sadece ben üc yüz bin sattim,tüh iki yüz elli binde kaldim durumunu coktan almis, yazik...

hayir ben sezen aksu'yu sevmiyor muyum, cok seviyorum. inanmayan #6330154 nolu entrye baksin. bahsettigim sey bu degil. yani sezen aksu'dan sarki alip, o albüme dogus'tan ve serdar ortac'tan da sarki koyunca senin niyetin anlasiliyor zaten.

sözün özü, ilk islerinde o safiyet sanki vardi...bu sarki secimlerden ve yorumlardan belliydi.

ya yeniden öyle bir yol cizer, yeni sarki yazarlarinin, yani bir seylerin pesinde kosar

ya da emel sezen aksu'dan dokuz, fettah can'dan sekiz sarki almaya devam edebilir; biz de hissetmeye devam ederiz;

ya da en güzeli, belki a canim ruhumuz duymaz.

p.s. 1.dikkat ettiyseniz entry boyunca cocuk taklidi, ben cok kiskancim aman allah nidalarina ve davut güloglu meselesine hic girilmemistir.

edit: haksizlik mi ediyorum diye albümü bir daha dinledim. emel'in iyi bir yorcumcu oldugunun altini cizmek gerek. özellikle zorlama, ara ve baska hayat albümün en güzel üc sarkisi. ücünü de cok güzel yorumlamis emel. baska hayat adli sarki insanin icini acitiyor, bu tarz sarkilarin üzerine gitmesi dilegiyle...
  • sezen aksu'nun mafya olduğunu beyan etmiş kendisi.
    sezen aksu'nun dudağının ucundaki lafa bakarmış, seni bu ülkeye sokmazlarmış..
    halbüsü biz bunları şarkıcı sanıyorduk,
    gönül insanı filan falan..

nooldu emel hanım, gönül işleri nooldu..
  • ya enteresan bir kadindir bu. sesi harikadır, yakısan sarkiyı da iyi seçer. esprilidir de aslinda (gerci izel ile birlikte cocuk taklidi yapmasi yasaklanmasi gerekengillerdendir o ayri konu) ama ne hayran birakir sezen gibi mesela, ne de sıradandir arzu ece filan gibi. ne aysel gürel gibi çılgındır tam, ne candan ercetin gibi cogasil gadınım havasinda gezer. çok "ortada"dır, o kadar ortadadır ki fazla farkedilmez, şu murathan mungan'in kasiyer kız tasvirindeki gibidir biraz. sanırım teşhis şu: sanatçı değil de nasil desem çok iyi bir esnaf gibi. o yüzden derinlere dalmiyor, piyasaya tatmin edici ürünler sunup takiliyor kendince. memnunuz ama kendisinden, arada çok güzel isleri var, devam.

ama bir donem klip olayinda cidden yardiriyordu, o zamanlar daha bir sayar severdim, itiraf ediyorum, sonra bu kadar marjinallik yeter dedi sanirim.*
  • hukumet ile yakinlik kurma anlaminda soyadinin is yapacagini dusunuyor olabilir.
  • su anda istanbulda olmak vardi sarkisi ile istanbulu bir kez daha bana sevdiren sanatci
hesabın var mı? giriş yap