• behzat ç'de oynadığı "abi" rolü hayatının rolü değildir. ege aydan, özellikle tiyatro sahnelerinde canlandırdığı tüm karakterlerde oldukça başarılı performanslar sergilemiştir. kendisini ilk kez behzat ç.'deki rolü ile tanımış olanlar için kayıp büyüktür. saygılar.
  • nöbetçi jön.
  • ozellikle 1981-1986 arası doğan efsanevi nesil tarafindan "cocuklugumda nuri kantar'in damadi, gencligimde asmalı konak'in yaman'i, yetiskinligimde behzat ç'nin abisidir." seklinde tanimlanabilecek sanatci.
  • behzat ç.'de kariyerinin en iyi performansını sergileyen oyuncudur. şevket şu an türk televizyonlarının en gerçekçi, en "net" karakteri mi ne?
  • uzun zamandır çok sevdiğim ama behzat ç'de gerçekten büyük hayranlıkla izlediğim büyük oyuncu.
    bir ara behzat ç. 50 küsürüncü bölümdeyken dedim ki neymiş şu dizi bu kadar anlata anlata bitiremiyorlar. açtım ilk bölümü izledim. sonra diğeri diğeri diğeri derken ben her iş dönüşü planı programı iptal etmeye, eve gidip behzat ç. izlemeye başladım.
    çok güldüm çok üzüldüm ama ege aydan ne zaman sahneye girse behzat'la kavgalarına hep gülümsedim, güldüm, kahkaha attım. çok içten oynuyor ve gerçekten bir abi-kardeş arasındaki ilişkiyi yansıtıyordu. büyük abi hissiyatını kusursuz veriyordu. o delirmeleri ama "oğlum benim kardeşim behzat sizi madara eder" gibi kardeşine de yeri gelince çok güvenip sığınması gibi detayları seyirciye damardan veriyordu.

bende zirve yapmış şevket abi hayranlığı bir gün antalya'ya gideceğim. sabahın köründe, yanlış hatırlamıyorsam 7'de uçağım. gittim sabiha gökçen'e ıvır zıvır işlemler yapıldı ve kahvaltı etmemiş bünyeyi doyurma vakti geldi. direktörümle beraber tuttuk arby's yolunu. a ah bir de baktık ege aydan güzeller güzeli zarif eşiyle oturuyor. meğer sipariş vermişler. bu arada dip not olarak ekleyeyim o saatte koca arby's sadece tek bir kişi çalıştırıyordu. çocukcağız hem sipariş alıyor hem siparişi hazırlıyor hem de laf yiyordu kimi barzolardan. her neyse ege beyle sırada bekledik. ulan dedim büyük adamsın içimden. ama ona demeye cesaret edemiyor insan şimdi zaten devamlı duyuyordur sabahının içine sıçmayalım gelmiş eşiyle oturuyor diye.

yemeğimizi yedik, yan masadan karizmatik sesiyle neşeli neşeli bir şeyler anlatıyor eşine. geçtik gittik bekleme salonuna bir tek bunların yanı boş. ulan dedim şimdi takip mi ediyor diye kıllandırmayalım adamı ama neyse oturduk karşılarına. gırgır şamata yapıyorlar, fotoğraf gösteriyorlar birbirlerine. "erdal da gelecek" falan diye bahsediyor. ulan dedim erdal beşikçioğlu'na erdal diyor buluşacaklar kim bilir ne eğlenceli keyifli vakit geçirecekler. her neyse dediler ki kapıyı açtık koşun. gittik kapıya bekliyoruz. ege aydanla eşi kim bilir nerde. benim boy 1.90. uçağa sığmakta zaten güçlük çekiyorum. exit de alamamışım cinlerim tepemde. direktörüme dert yanıyorum "ulan yine exit alamadım geç kaldık. sığmicam yine kangren olucak bacaklarım. ben bi ara otobüsle gitmek zorundaysam bir yere, iki bilet alıyordum ki çileden kendimi atmayayım yola" dedim ve arkadan bir kıkırdama geldi. arkamı döndüm kim lan o gülen diye bağırdım. ege aydan "benim" dedi. gerildim vurdum suratına. yok yok lan şaka. arkama baktım refleks olarak baktım ege aydan. ben de gülümsedim önüme döndüm onla göz göze gelmeden. sen bizi hep güldürüyorsun ben seni gülümsetebildiysem biraz olsun borcu kapatmış sayalım dedim.

bindik uçağa gittik. öyle yani ilginç bir hikaye değil ama güzel bir süprizdi.
  • çok iyi oynuyor be*, ağzım açık izliyorum kendisi çıktı mı. bu zamana kadar keşke abuk subuk dizilerde, yanlış rollerde görmeseymişiz.
  • hangi dizide ayrılık acısı çeken, depresif kadın var, yetişir, kurtarır hemen. yeni nesil süper kahraman.
  • ilginç bir oyuncudur. sinema kariyerini bir kenara alıp tv dizilerindeki kariyerine bakacak olursak durumu ikiye ayırabiliriz;

-yüksek bütçeli, reyting rekorları kıran dizinin yardımcı oyuncusu ege aydan

-düşük bütçeli, orta halli reytingli dizilerin başrol ya da tepe oyuncularından ege aydan.

ilk şık, söz konusu dizi başladıktan birkaç ay sonra gerçekleşir. örneğin; binbir gece, yaprak dökümü ve asmalı konak

ikinci şıkkın gerçekleştiği örnekler, kavak yelleri, sil baştan, evli ve çocuklu, vs.
  • bir ara her diziye sonradan girip diziden bir hatun ile ilişki kuran adam rollerinde görüyorduk paso kendisini. **

behzat abi'ye bu tip şeyler ters elbet.
hesabın var mı? giriş yap