• ne bu mükemmel tatlı hazır olarak, ne de yapıldığı condensed sweetened milk türkiye'de bulunduğundan, boş vaktiniz varsa evde de yapılabilir. yapmadan önce yeterince azimli olduğunuzdan ve bu şekerlemeyi gerçekten tatmak istediğinizden emin olun çünkü 1 saati mutfakta geçirdikten sonra elinizde yarım kavanozcuk dulce de leche oluyor. evde denedim tarifini veriyorum:

1 litre tam yağlı süt, 250-300 gram şeker (isteğe göre şeker daha fazla konabilir) ve isteğe göre çubuk vanilya karıştırılır ve orta ateşte ısıtılır. bir süre ısındıktan sonra üzerine 1 çay kaşığı karbonat eklenir ve tahta bir kaşıkla kaynama noktasına gelinceye kadar devamlı karıştırılır ve kaynadıktan sonra kısık ateşe alınır. karışımın rengi koyulaşana ve karamelimsi bir kıvam alana kadar devamlı karıştırılır. bu sırada ateşin yüksekliğini iyi ayarlamak gerekir çünkü yüksek ateşte karışımın üzerinde sonra gidermesi çok zor bir tabaka oluşacaktır ama düşük ateşte yapımı sadece daha uzun sürecektir. yaptıktan sonra ekmeğe sürün, brownie'de kullanın, elmaları kaplayıp elma şekeri yapın kafanıza göre.

afiyet olsun
  • lezzetiyle kent in falan sütlü bonbonlarını hatırlatan * tatlı krema.
  • karamelli sundae'in uzerindeki karamel sosuna benzeyen, lezzet yuvasi, kalori deposudur. kasik kasik yemek caizdir.
  • ev yapımı twix yaparken kullandığım karamel modelidir

en alta şekersiz biskuvi koyuyoruz (ülker altınbaşak) üzerine bolca önceki gün yaptığımız dulce de leche'den sürüyoruz sonra bu şahane şeyi, erittiğimiz bitter çikolata ile kaplıyoruz.

böylece bildiğin twix oluyor.
    süper lezzetli.
  • bazı tatlılarda ve pastalarda kullanılan, koyu kıvamlı bir reçel türüdür. aslında macuna benzer. evde yapılabileceği gibi dışarıdan da satın alınabilir. bir tarifi :

malzemeler

1 lt süt
    370 gr şeker
    1 gr karbonat
    1 gr vanilya (kristal)

yapılışı

- bütün malzemeler ocakta kısık ateşte, ara ara karıştırılarak pişirilir.
    - açık karamel rengini alıp 3/4 oranında azalınca ocaktan alınır.
    - çok kıvamlı olursa süt ile kıvamı açılabilir.
  • krep denen mehluk yiyeceğin üzerini taçlandıran şeytan işi, arjantin mucizesi.
  • mado keci sutu receli olarak kavanozlarda satiyor. tadi ayni. muhtesem. arjantinde sabah kahvaltilarinda yerdim bi guzel. ayrica belirtmem lazim besin degerleri acisindan en az zararli tatli olabilir. 100 gramda 17 gram karbonhidrat var. nutellada bu yuzde 50-60 arasi.
  • arjantinli arkadaşımın elleriyle yapıp az önce getirdiği inanılmaz tatlı. 3 kişi kaşıkla daldık ama kavanozun yarısında baydı. inanılmaz güzel bir tadı var ama çok yoğun olduğu için sanki bir şeyin içine katılsa şahane olabilir gibi geldi. okuduklarım pek hah bu dedirtmedi. bence şöyle bir sütlü tatlının içine katılsa süper olabilir. ama henüz ne olduğuna karar veremedim.

şekerden uzak durma kararımı bir gün erteletti bana meret.
  • bir sürü farklı markadan farklı kalitelerde yenebilir. yiyin gari.
hesabın var mı? giriş yap