• katar'daki dünya kupasında sahne almayacağını, hatta bu sürece dahil bile olmadığını açıklamış şarkıcı. politik olarak çelişkili hareketler yaptığını hiç görmedik. lgbtq komünitesini destekliyor, feminist, israil'in filistinli sivillere muamelesini eleştirip kamuoyu yaratıyor vs. böyle biri tabii ki katar'da sahneye çıkmayacak.

müziğini sevmem ama sağlam ve tutarlı duruşunu takdir ediyorum.
  • kendisinin zirvede olduğu dönemlerde bile aşırı doğal davranmasına bayılıyorum. ailesine, arkadaşlarına ve ülkesine çok sıkı bağlı instagram'dan bunu görebiliyoruz. kendisiyle aynı klasmandaki sanatçıların aksine o tatile çıkarken maldiveler bahamalar değil de ailesiyle orta halli bi yerde veya memleketinde tatil yapıyor ve diğerleri gibi yanlarında fotoğrafçı götürmek yerine instagram'a sevdikleriyle en doğal pozlarını atıyor. instagram'ına bakarsanız dedesinin bağına giden gurbetçiler gibi bir çok fotoğrafını görebilirsiniz.*
    yine diğerlerinin aksine arkadaşları ve ailesindekilerin doğum günlerini kaçırmaz eski fotoğraflarıyla birlikte milyonluk hesabında kutlar. estetik yaptırır yaptırmaz internetten tüm fotoğraflarını sildirenlerin aksine o hesabında met gala'da özenle çekilmiş post'undan sonra şak diye arkadaşının doğum gününü kutlamak için beraber çekildikleri sivilceli ergenlik fotoğrafını atabiliyor.*
    köklerini de unutmaması muazzam bir detay ingiltere'de büyüdüğü oranın ve kültürüne sahip olduğu halde. arnavutluk ve kosova'nın her özel gününü kutlar, yardımlarda bulunur. şu dönemde top 10'a bir single'ını sokanın değişik değişik triplere girdiği bu ortamda ve diğer kasıntı ünlülerin aksine zirvedeyken bile böyle olması güzel bir şey.

edit: mesajlar geldi şu an bile arnavutluk'ta tatil yapıyormuş küçük bir kasabada.
  • istanbul'a üniversite okumaya gelmiş iskenderunlu büşra tipi vardır.
  • tam ay yapım dizisinde zengin kız rolü oynayacak tipe sahip türkücü.
  • kosova kökenli ingiliz şarkıcı. iyi bir sesi var. çok genç. gelecekte ünlü olabilir.

be the one
  • öncelikle new rules şarkısıyla çok geç tanıştım ve dinlemeden duramıyorum.sonra klibini merak ettim biraz klibi izledim ve sanırım sözlüğün yüzde 90ı klibi anlamamış ve bu durumu kezban şarkısı olarak yorumluyor.
    kezbanın tanımı; merhaba ,günaydın diyen her delikanlıya,aaa bu beni sikecek ondan merhaba diyor,gibi yapan hanım kızlarımıza verilen ünvan.inanmayan açıp tdk’yı kurcalasın.
    şimdi bu şarkı dışardan bakıldığında düz insanlar için kezban şarkılarının yaratıcısı nil karaibrahimgil’in kliplerinde çok kullandığı kızların bir araya toplanıp bütün kezbanlıklarını sergiledikleri ,kliplere benzer bir ortam oluştuğu için ,sözlüğün düz ve vasat yazarları tarafından kezban şarkısı kezban klibi sınıfına sokulmuş.ikiside doğru değil.
    sözleri;
    new rules kuralları; bir türkan şoray kanunları değil , ıssız adama karşı sende kendi ayaklarının üstünde dur kuralları.sen ona değer veriyorsun hatta kendi özbenliğini inkar edip ,friends with benefit olalım diyorsun ama karşındaki ıssız adam ,sana fuck buddy gibi davranıyor.
    işte new rules da tam olarak burada devreye giriyor;
    titre ve kendine gel ;tamam seviyorsun ama karşındaki senin sevgi ve arkadaşlığına cevap yok sadece pompa var .bu yüzden friend with benefits bile olma diyor.

gelelim klibe;
    zaten sözün bittiği yer burası ; inanılmaz bir senaryo var ;dışarıdan bakıldığında kezban ayini gibi görünen ama içinde bir sürü mesajla çok güzel harmanlanmış;kız dayanışması konulu flamingo kuşlarının bir gösterisi.

şimdi sözlerinde anladığımız gibi ;fuck buddy olan fakat kendini friends with benefits sanan hanım kızımız dua lipa başrolde .sözlerinde anlatılan olay klipte geçerli, fakat klipte bir hayvan metafor olarak kullanılmış ve buda klibe çok anlam katmış.
    ulan “bu ne ?bunu kim düşünmüş ,böyle bişey yapmış?” derken klip öyle çok da düşük bütçeli basit birşey değil direk warner bros yapımı ve klipteki oyuncular 250 kişilik bir elemeden seçilip gelmiş.
    nerdeyse bir film ciddiyetinde çekilmiş bu klip ve aynı zamanda dışarıdan bakınca çok sadeymiş havası estirilmiş.

gelelim metafora; metafor olan hayvanımız flamingo.
    bu kuş burada; aydınlanmış olayın farkında ve yol gösterici olarak tanımlanmış.
    bunun iki sebebi var; flamingolar tek ayakları üzerinde durabilen ve bunu saatlerce yapabilen tek canlı, şarkınında ana konusu kendi ayakları üzerinde durmak!
    2-)flamingolar tehlikelere karşı tek başına değil toplu halde cevap veren nadir hayvanlardan .ve saldırılara bütün bir vücut gibi davranıp ortak karşı koyuyorlar.

kurgu;klipte fuck budy olduğunun farkında olmayan hanım kızımıza daha önce bu aydınlanmayı yaşamış ve bunun üstesinden gelmek için tek yol olan “new rules “denilen 3 maddelik kuralları ezberletmek, uygulatmak ve başkasına öğrettirmek aşamalarından geçişi anlatıyor.
    bu 3 aşama dua lipaya flamingo kuşlarının tarzında öğretiliyor.yane ilk aşamada hanım kızımız fuck budy olduğunu öğrenince kendini odanın dışına atıyor ve duvardan duvara vuruyor kendini;bu arada diğer kızların dansı başlarının üzerinde durarak tek ayaklarını havaya alarak ve diğer ayaklarını çapraz yaparak tam olarak kuşun pozunu veriyorlar.

ikinci aşama dua lipa öğrendiği kuralları uygulamaya koyuluyor burada artık kendine güveni gelmiş tam anlamıyla flamingo olmuş bir dua lipa var ve kendi figürleriyle bunu zaten yansıtıyor
    üçüncü aşama ; artık reiki master olan hanım kızımız yetiştirici belgesi alarak ,flamingo tarikatına yeni flamingolar katmaya başlıyor ve bu aşamada artık saldırıya geçen kuşlar gibi tek vücut dansını yapıyorlar zaten burada artık hepsi birer flamingo sayılıyor ve havuzdan yansıyan görüntülerde hepsi birer kuş olmuş durumda
    zaten klibin sonunda hepsi birer flamingo formunda aynı pozisyonda sonlanıyor.
  • gecenlerde denk gelmistim, adam gelmis, 'bu mu guzel?' diyor.

gercek hayatta, misal; aksam eve donerken metroda gorse, gelip eksi sozluk'te 'bilmemne gunu metroda gordugum insanustu yaratik' diye baslik acar, 10 sayfa methiye duzer, ama bok atmayi tercih ediyor.

ne diyoruz?
    (ara: has* diyoru*)
  • henüz ünlü olduğunu düşünmüyorum.
    ünlü olmak için pitbull ile düet yapma görevini tamamlaması gerekiyor.
    (bkz: herkesin pitbull ile düetinin olması)
  • vanity fair dergisinin temmuz/ağustos sayısının kapak yüzü olmuş şarkıcı.

ilk albümünde tarzını çok sıradan bulurdum da future nostalgia döneminde çalıştığı ekibi sağolsun kıza hayvan gibi stil yaptılar. bu çekimde de tam olması gerektiği gibi bir kadın popstar stili tutturulmuş ama hafiften 60'lar havası da var megan draper'ı görmüş gibi oldum. bugüne kadar gördüğüm en iyi çekimi.

http://vntyfr.com/xmydkux

versace'nin de 2021 sonbahar reklam kampanyasında yer alıyor ama kızıl saçı kendisine pek yakıştıramadım orada olmamış misal. ama versace'nin de koleksiyonu şahane orası ayrı.
  • 13 yasinda ailesi ingiltereden kosovo ya kesin dönüs yapmasina ragmen ailesini bir sekilde ikna edip 15 yasinda tek basina tekrar ingiltereye dönmüs sarkici. iyiki de yapmis.
hesabın var mı? giriş yap