• pkk’nın kankası, faşist bir terör örgütüdür. neden faşist olduğunu bizzat yaşadığım bir olayla açıklayayım.

1994 yılında hacettepe beytepe kampüsünde bulunan yurtlardan bazı öğrenciler atılmıştı.
    bu atılan öğrencilerin yurt duvarlarına "biji serok apo", "pkk" ve benzeri sloganlar yazdıkları biliniyordu. birkaç gün sonra kampusta yaklaşık 300 kişilik bir grup arkadaşlarının yurttan atılmalarını protesto etmek için bir gösteri düzenledi.

pkk ve dhkp c’yi ilk defa orada kol kola görmüştüm. insan hakları, özgürlükler, devrim, kardeşlik falan diye gezenler, çıkarları gerektirdiğinde kürt faşizminin doruk noktası, terör örgütü pkk ile aynı saflara geçebiliyordu demek ki. bahsettiğim gösteri jandarmanın geldiği haberinin ulaşması sonrasında kısa sürdü.

aradan birkaç gün geçti, öğle yemeği yemek üzere tek başıma eğitim fakültesinden çıkmış, o zamanki adıyla 7/11’in önünden dolaşmış, öğrenci yemekhanesine doğru yürüyordum. ziraat bankası önünde iki kişi ellerinde bir kağıt ve bir kalemle önüme atladılar. aramızda şöyle bir konuşma geçti :

………………………………………………

akıncıbeyi : buyurun?
    dhkp c’li tip 1 : merhaba, faşistler tarafından yurttan atılan arkadaşlarımıza destek olmak için imza topluyoruz.

akıncıbeyi : merhaba, neden atıldı o arkadaşlar?
    dhkp c’li tip 1 : siyasi görüşünden dolayı attı faşistler. dhkp-c’liydi o arkadaşlarımız.

akıncıbeyi : ben yurt duvarlarına pkk’ya destek veren şeyler yazdıkları için atıldıklarını duydum ama?
    dhkp c’li tip 1 : şimdi şöyle, pkk, kardeş kürt halkının demokratik haklarını elde edebilmeleri için mecburen silahlı devrim mücadelesi veren bir...

akıncıbeyi : tamam, tamam, anladım ben sizi. imza falan vermeyeceğim. ben pkk’nın bir terör örgütü olduğunu düşünüyorum. onu destekleyen adamlara destek falan vermem ben. iyi olmuş atıldıkları. dhkp-c veya pkk yerine dersleriyle ilgilenseydiler atılmazlardı.
    dhkp’li tip 2 : al bu da faşist çıktı

akıncıbeyi : bi siz süpersiniz, herkes faşist değil mi?
    dhkp’li tip 1: düzgün konuş lan.

akıncıbeyi : faşist diyen sensin.
    dhkp c’li 2 : siktir git lan.

akıncıbeyi : yırtık dondan fırlayan yarak gibi önüme atlamasaydınız gidiyordum zaten ben yoluma.

………………………………………………

kavga falan etmek istemediğimden, bu noktada elemanların yanlarından geçip gitmek istiyorum. ama irice olan müsaade etmiyor ve omzumdan beni itiyor. kısa olan eleman ise çelme takıyor ve yere düşüyorum. kalkıp iri olana vuruyorum. kısa olansa bana vuruyor. iri olana vurduğum sert yumruk yüzünden yerde olduğu için kısa olanın suratına vuruyorum bu sefer bir tane. dişine geliyor ve muhtemelen kırılan dişi elimi kesiyor. çok uzun sürmeyen bir arbede sonrasında kampusta bulunan jandarma olaya müdahale ediyor. neler oluyor diye soruyor tecrübesiz asteğmen, yok bir şey diyoruz; “kız meselesi”. uğraşmak istemeyen asteğmen konuyu deşmiyor. iki taraf da gözaltına alınmak istemediğinden herkes yoluna gidiyor.

…aslında herkes yoluna gitmiyor. elemanlar bir süre beni takip ediyor. eğitim fakültesiyle tam zıt yönde olan gıda mühendisliği bölümüne gidiyorum. kapıdan girer girmez koşarak tanıdığım bir hocanın odasına gidip bekliyorum. montumu çıkartıp yanımdaki sırt çantasına koyuyorum. hocamdan gözlüklerini ve şapkasını istiyorum. uzun sayılabilecek saçlarımı şapkanın içine tepiyorum. çantayı odada bırakıyorum. kamuflaj tamam. yarım saat sonra hala bölümün önünde bekleyen dallamaların önünden geçip kendi fakülteme gidiyorum. o günden itibaren uzun süre top sakal bırakıyorum.

sonra sonra, yurtta kalan arkadaşlarımdan heriflerin uzun bir süre benim olay günkü eşkalime uyan birisini aradıklarını öğreniyorum.

şimdi, senin inandığın şeye imza vermek istemeyen birisine hakaret etmek, o kişiyi tartaklamak benim lügatimde faşizm olarak adlandırılıyor. bu noktadan sonra dhkp-c sürekli karşısındakine yönelik kullandığı faşist sıfatını sonuna kadar hak ediyor. sadece kürt faşizminin zirve noktası olan pkk’yı desteklediği için değil, kendi de faşist tavırlarla insanları yapmak istemedikleri şeyleri yapmaya zorladığı için faşist sıfatını hak ediyor. kimileri de bu güruhu adamakıllı sol bir örgüt sanıyor. halbuki ateşli ama şaşkın, faşist olduğunu bile idrak edemeyen faşistlerden müteşekkil bir güruh işte.
  • görünüş; komünist
    aslı; kapitalist
    duruşu; oportünist
    patronu; emperyalist
  • türk istihbaratının ve yabanci örgütlerin cirit attığı ve kendi emelleri dogrultusunda kullandıkları(tıpkı yunanistandaki 17 kasım örgütü gibi) bir örgüttür.

örgütün temelleri 90'lı yılların basinda devsol'un ikiye ayrilmasiyla ortaya çikmistir. ancak işin ilginci dursun karataş'ın bulundugu kanat(yani dhkp-c) dogru dürüst hiçbir operasyona maruz kalmazken, içinde dursun karatas'ın eşinin ve örgüte ciddi eleştiri getiren kişilerin olduğu kanat mehmet ağar öncülügündeki polisin yaptigi halka açık sov tarzı operasyonlarla(yargısız infazlarla), nerdeyse tüm elemanları tek tek infaz edilerek çökertillir ve dhkp-c tek güç olarak ortada kalir. zamanında hapiste olan karataş, neredeyse aleni biçimde bayrampaşa cezaevinden kaçar, yurtdışına gider ve nerede oldugu bilindigi ve interpol tarafından aranmasına rağmen 2002 yılına kadar türkiye, iadesini istemez. örgütün yaptığı ve çok övündügü en büyük eylemi sabancı center cinayetidir. işin ilginci, bu eylemden birkaç hafta önce sakıp sabancı demokratikleşmeden ve kürt sorunun çözülmesinden bahsetmiş ve kamuoyunda büyük tepki görmüstür. hatta alparslan türkeş "çizmeyi aşma aga" demis ve tesadüf bu ki bir iki hafta sonra dhkp-c (tarihinde böyle başka bir eylemi hiç yoktur) istanbul'un merkezinde bu cinayeti işlemistir.

son olarak milliyet'te nisan ayında çıkan bir habere göre, almanaya'da mit ajanlığı suçuyla yargılanan hüseyin h. adli şahıs bir türk elçilik görevlisiyle yaptigi telefon görüşmeleri kanıt gösterilerek, dhkp-c'ye sızdığı, bir sene boyunca örgüt için silah kaçakçılığı yaptığı ve bu işi yaparkan türkiye'nin mainz konsoloslugu'ndan destek aldığı ortaya çikmıştır(söz konusu diplomatın sınrdışı edilmiş olması lazım).

kitle dedigi kesimle bağları en asgari düzeyde olan, cemaat ve mürit kavramlarıyla yönetilen, kendi adamlarını göz göre göre ölüme yollayan, bunun üzerinden siyaset yapmaya cüret edecek kadar kişiliksiz, iplerinin kimin elinde oldugu belli olmayan, varoluş sebebi, toplumsal muhalefeti sindirmek, provakasyon yaratamak ve kirli işler için maşa olmak olan bu örgütün artik tarihin çöplügüne atılması gerekmektedir.
  • ne için, hangi maksatla terör yaptıklarını bilen beri gelsin.

marksist-leninist devlet kurmakmis galiba amaç. lan tc yi yıkıp marsta koloni kurmak amacıyla eylem yapsalar daha inanılır ve realist bir amaç olur.

anca milleti bombalayip masum insanları oldursunler işte. marx ve lenin görse bu vatandaşları sıktırle kovalar. ölmüş ideolojiler için gariban emekçileri bombalamak ancak bu ülkede olur zati. her durumda olduğu gibi solcunun da en kafasizi ülkemizde bulunmakta.
  • deprem için protesto mu var? kullanışlı mallarımızı gönderin. anında halkımızın gerçek dertlerini unutturacak bir şey yaparlar.

atatürk resmi takmayan şeyh kölesine gerekeni yapan atatürkçü teğmenlerimiz ordudan ihraç edildi. sorun yok göndeririz sol bir örgüt hemen konuyu değiştirirler.

vatansız, terörist, çok kullanışlı maşa oluşumu.
  • tarihin en anlamsız terör örgütü.

adliyede rastgele sivillere memurlara ateş açmanın sebebi ne olabilir ? nasıl kendilerince bunu doğru buluyorlar anlamıyorum.

allah'tan genelde başarısız oluyorlar.
  • şehit polis memurunun 2 aylık bebeğini yetim bırakarak memlekete özgürlük getirmişlerdir.
  • akp'nin ne zaman yardıma ihtiyacı olsa hemen imdada yetişen orospu evlatları bunlar.
  • ne bok olduğunu bir türlü anlayamadığım örgüt.

misal bugün gerçekleştirdikleri 31 mart 2015 cumhuriyet savcısının rehin alınması hadisesi.

bir solcu olarak soruyorum, sırf meraktan... bir solcu olarak bugün ben ne kazandım sizin eyleminizden?

halk cephesiymiş. kimin cephesi ulan? hangi halk? hangi halka faydanız dokundu? şu ak parti ile elele kolkola goygoylarınızdan hangi halk ne kazandı?

geçen sene 1 mayıs'ta şişli etfal önünde sizin grubunuzla birlikte sıkıştık. sizi gören gruplar sol alttaki sokaktan bile bile polisin kucağına kaçmıştı. siz misiniz halk? o yüzden mi sizi gören kaçıyor? yanımdaki bayan arkadaşımın cep telefonu çalındı. ne yaptınız siz ya bu halk için? telefon mu çaldınız? birkaçınızla muhabbet ettim, pırıl pırıl çocuklar. 16-17 yaşında bir çocuk vardı. mersin'den mi gelmiş, adana'dan mı ne... ulan yazık be. o çocuklara ambulans yolunu kapattırdınız o gün... subcommandantecilik oynayan abiler banklar yaktırttı o çocuklara orada. size yapmayın etmeyin ambulans yolu dememize rağmen... mahalleyi oyun alanına çevirip kameralara poz verdiniz.

sizin ne devrim yapacağınız var, ne halkı düşündüğünüz. aslında sizin tek derdiniz paranız olmaması. altınıza kıyak bir araba bir de güzel ev. o zaman görürüm ben sizin solculuğunuzu.

bu ülkedeki asıl kolpa sol sizsiniz. ve zarardan başka hiçbir boka yaramıyorsunuz.
  • 1999 yilinda pkk ile imzaladiklari ortak eylem birligi kararindan sonra du$unsel/orgutsel acidan ozunden tamamiyle sapan, halk dewrimini savunup sonrasinda halki katletmeye ba$layan, eylem/miting/gosteri yuruyu$lerini provoke ederek koruduklari(!) kesimi zor durumda birakan orgutsel olu$um.
hesabın var mı? giriş yap