• doğu'da öğretmen olan bir yakınımın "diş fırçası ve macunu gönderebilir misiniz ağız ve diş sağlığı haftasında öğrencilerime dağıtcam, maddi durumları kötü" şeklinde bir mailiyle 120 takım fırça ve macun göndererek gönlümü kazanmış marka.
  • diş hekimimin ciddi ciddi bana ultra hassas fırçasını önermesiyle klişe reklamının gerçek olduğu ürün.

sırada çamaşır makinem bozulunca bana kireç tutan rezistansı gösterek ustanın calgon kullanmamı önerişi var.
  • (yanilmiyorsam 1930'lardan beri) palmolive'le ortak oldugu için colgate-palmolive diye anilan; vücut bakimi, dis bakimi, ev bakimi ve hayvan bakimiyla ilgili ürünleri bulunan kapsamli sirket.
    colgate, tek basina güzel bir dis macunu markasi.
    ispanyolca "kendini as" anlamina geldigi için ispanya'da ve (ispanyolca konusulan) latin amerika ülkelerinde pazara girmekte hafif zorluk çekmis.
  • hala aklım burada.. kesmediler lanet reklamı... hassas dişli dişçimiz yeni bir nane yumurtluyor ya da ben daha yeni farkediyorum bilemiycem..

her neyse adamımız artık colgate ile tedavi olan dişleri sayesinde çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmekten bahsediyor... ben tam bu noktada "come again?" diyorum. nedir şimdi bu? hassas dişlerin yüzünden şimdiye kadar çocukları karına mı paslıyordun ne alaka yani? yoksa çocuklarla bütün ilgin topluca magnum falan yalamak mıdır nedir? yok bakıyorum alt tarafı bir bardak limonata çın çınlıyorlar... ayrıca vampir misin amca sen, hassas dişin hayatını bu kadar etkilemesine nasıl izin verirsin? burnunda sivilce çıktığında ayakkabını bağlayamıyor musun yani şimdi bu hesaba göre?

allahtan benim babamın dişleri at gibiydi de baba sevgisinden mahrum büyümedik.. ne acılar var hayatta yarabbim...
  • son reklaminda, anne, dis hekimi evladini ofisinde ziyaret ediyor. sonra ortaya yigilmis sert yesil elmalardan birini aliyor ve isiriyor, ardindan da elmanin uzerindeki kani gorerek "aa kan!" diyor. cocuk da colgate kullanmalisin diyor annesine. sonra urunu pazarlamaya basliyor. ben de hassiktir lan diyorum icimden.
  • çölün ortasında aracının şaftı kırılmış dakar ralli sürücüsünün susadığı gibi gecenin bir yarısı uyanmanıza sebebiyet verecek kadar ağız kuruluğu yapan başarısız diş macunudur.
  • ilk seri üretime geçtiği 1850 lerde kavanozda satılmıştır.
  • sadece, cevirmeli olmayan pit die acilip kapanan kapagindan dolayi bile tercih edilmesi icin yeterli sebebi olan dis macunu. cevirip acilan ve sonra da kopuklu, islak ellerle kapatilmayan, kapagi kaybolan, kapanmadigi icin kuruyan aptal ipana ve turevlerine sadece kapagiya bes basar.
  • şöyle de başarılı bir reklam afişi vardır: http://9gag.com/gag/6362195
  • dünya ağız bakım pazarında %50'ye yakın pazar payına sahip, "dünya diş hekimlerinin bir numaralı tavsiyesi!" olan marka
hesabın var mı? giriş yap