• kalitesi ve özgüveniyle dikkat çeken vasat pokemon. yeri ayrıdır lan bende piç kurusu en sevdiğim starter. karizma, şekil falan herşey 10 numara bebede.
  • konuşması oldukça karizmaydı bence bunun.
    jilet yaprakla yaptıgı saldırı en etkilisiydi, banko çizerdi karşısındakini. sarmaşıklar tabii ek kuvvet.

bir bölümde de venuzar (yazılışını unuttum da bunun en gelişmiş hali) blastois ile birleşmişti, ortaya efsanevi "venustois" diye bir pokemon cıkmıştı, heyecanlıydı. lapras ile alakalıydı sanırım o bölüm...
  • bunun jilet yaprak saldırısına yeterince dikkat edilirse, jilet yaprakların bulbasaur'ın götünden çıktığı fark edilebilir..
  • balba, balbasaaar derdi tom waits misali.
  • çayır ve zehir karışımı tipte bir pokemondur. üzerinde bitki tipli oluşumlarda bulunur. zamanla ivysaur ve sonra da venusaura dönüşür.
  • tanim: bir garip pokemon.

zordur bulbasaur olmak, ne pikachu gibi populer olmaya benzer, ne charmender gibi asi ne de squirtle gibi yaramaz bir cocuk.
    bulbasaur olmak demek hayatin ve sevdiklerinin yukunu sirtinda tasimak ve bunun karsiliginda hicbir sey beklememek demektir.

bulbasaur olmak demek, gorev adami olmak demektir. gorev verildiginde sahneye cikar, gunu kurtarir ve goreviniz bittiginde sessizce poke topunuza geri donersiniz. ornegin pikachu gibi ben poke topuna girmicem yeaa demezsiniz.

(bkz: ash'in efendi bulbasaur yerine pic pikachu tercihi)
  • bugün libadiye caddesinde, yorgun, üzgün, ash piçi tarafından asla pikacu faresi kadar sevilmediği için kırgın ama bir o kadar da mağrur bir şekilde görüldü. bütün gerçek delikanlılar gibi fenerbahçeli olması elbette şaşırtmadı.
  • 1 nolu pokemondur. periyodik cetvelin hidrojeni, ekşi sözlük'ün penası gibi bişeydi yani bu yeşil yaratık. bi de yedi güçlü vardı ama ismi aklıma gelmiyor o uçan mavi yaratığın. onun tasosu her zaman bakkallardaki cipslerden çıkabilecek bir şey değildi. şansıma onu bulunca mahalledeki çocukların gözünde yüzüğe sahip olan gollum gibi olmuştum (kıymetlimisss).. çok iyi hatırlıyorum sadece o yedi güçlü pokemonun tasosunu vererek 25 tane istediğim tasoyu seçerek almıştım mahalledeki arkadaşımdan.
  • balbazar baldan tatlidir sozunun ilham kaynagi pokemon.
  • kurbagaya benzemesine ragmen en sevimli ve ise yarar pokemonlardandir. bence.
hesabın var mı? giriş yap