• amerika'da yaşana temel'in oğluna verdiği isim.
  • beni gerim gerim geren kelime. abi hayat sana ne kadar basitmiş böyle hemen herşey basic basic. bana neden öyle değil. basic dendikçe hafakanlar basıyo yeminlen. nasıl bir kelimeyse hayatı ucuz, basit ve kolay bir kıvama sokuyo sanki.
  • bütün ifadelerin birbirine karıştığı,herkesin kendine göre bir hikaye anlattığı,anlatılanların ışığında yap bozu birleştirmeye çalıştığım,sürpriz ara ara çıkışları,şaşırtıcı finali ile de bence izlenmeyi hakediyor...
  • ing.basit
  • ingilizce base (temel) kokunden tureyen sozcuk.
  • örneğin;
    üzerinde california yazmayan tişörtler
  • hakaret olarak ilk kez 1950'lerde sylvia plath tarafından kullanılmış.

http://www.telegraph.co.uk/…st-person-to-do-so.html
  • almanya´da bir organik market.

gidadan kozmetige, bebek ürünlerinden temizlik ürünlerine kadar her sey mevcut organik. almanya´nin bircok sehrinde bulunuyor ve sloganlari "herkes icin organik". gercekten de diger organik marketlere göre cok daha makul fiyatlari. avusturya´ya da acildilar diye biliyorum. dünyanin her yerine yayilmasi dilegiyle.
  • kafamda canlanan tekstil markası.

günümüzde üzerimize giyecek düzgün bir şey bulamıyoruz. her bir kıyafetin üstünde koskoca logolar, semboller, markalar... ** ve tabi bir beğendiğin kıyafetin bedenini hiç bir zaman bulamamak... neymiş efendim slim fit. hatta x small slim fit. * sanki türk milleti olarak hepimiz fındık götlü, baklavalıyız..

fikir şu: üzerinde logosu bulunmayan, regular, kaliteli yapılmış simsiyah tişört. veya üstü başı parçalanmamış, taşlanmamış düzgün bir kot pantolon.

bir üretici ile anlaşıp, istekler şekillendirilip, kadıköy taksim gibi bir yerde ufak bir dükkan açıp, bu şekilde basic ürünler satmak. *
  • aslen pazar malı olan , düz renklere sahip atlet, fanila.

söylerken havalı olsun diye bizde basic kullanılıyor.

bildiğin resimsiz , baskısız atletimsi tişört / giysi.

rahatsız eden bir başka söz : (bkz: kombin)
hesabın var mı? giriş yap