• artık sağ ayağımın ayaktan çok trabzon ekmeğine benzemesine sebep olan şey. şiştikçe şişiyor, durduramıyoruz.
  • kaptirip iki numara sismis ayaklarimi ayakkabiya zorla tiktiktan sonra yururken su ayaklari minik olsun diye kemikleri kirilmis cinli kadinlarin ruhlarina bir fatiha okuyorum. ayaklarim zonkluyor anasini satayim. yurumek icin kullanilan organin yuruyunce sismesi nasil bir sacmalik? dusununce beynim sisiyor mu mesela? sismiyor.
    zavalli ayaklarimi havaya kaldirip eski haline donmesini beklemekten baska birsey de gelmiyor elimden.
  • bir iki hafta icinde ki$isel sınırınızı zorlayacak sportif aktivite ya da amele gibi yol yurume gibi olaylarınız olduysa ve aynı periyodda 9-5 nasa ba$i i$ yaptiysaniz ba$a gelebilecek igrenc durum.. hani ayagin di$a bakan tarafında bilegin orda yuvarlak bir kemik vardir; o yok olur, ilk kez gormek ki$inin "ya$landık be dinini sikeyim" demesine neden arzeder.
  • tek taraflı şişimlerin kısa vadeli -genelde zararsız- sebep ve sonuçları olduğu lakin çift taraflı simetrik şişimlerin kalp veya böbrek yetmezliğine, yüksek tansiyona işaret edebileceği şişim faaliyetleridir. ayrıca diz altından ayak bileklerine kadar olan ön bölüme parmağınızla bastığınızda çukur (ödem) oluşuyorsa bir kat daha dikkat edilmesi gerekendir. vakit kaybetmeden bir dahiliye uzmanına gösterilmesi salık verilir.

benim fikrimce de 2000'ler lanetinin bir parçasıdır. uzun saatler bilgisayar ya da masa başı oturum mecburiyetleri, yoğun şeker - tuz tüketimi, ciğara, kahve vb. gibi unsurların ayaklara 7'li kombo çektiği unutulmamalıdır. 'back to natur' diyorum.

(bkz: bumbar dolması)
    (bkz: hadi gel köyümüze geri dönelim)
  • ayak burkulmasından sonra görülmesi normaldir. eklem yerlerindeki dokular zedelenir ve etrafına dokular arası sıvı toplamaya başlar sonuçta ayak şişmesi meydana gelir. aslında bu iyiye işarettir. en azından kırılmadığını anlarsın.
  • hayatımda ilk defa başıma gelen an itibari ile farkettiğim olay. bütün günlerim topuklu ayakkabıyla koşturmacayla geçiyor fakat hiç yaşamamıştım kiii az evvel benim canım ayaklarıma bakana kadar. ayaklarına bu kadar takıntılı bir insan olarak onları her gün karbonatlı suyla ponza taşıyla norveç böörtlenli kremimle beslerken bu ne şimdi? bakamıyorum resmen dolma biber görüntüsüne, benim canım ayaklarım :(
  • narin ayaklarımı deve tabanına dönmesini sağlayan lanet olasıca bir durum.
    son 6-7 aydır ayaklarımın şişmesine mani olamıyorum.
    ödem diyen oldu, su iç diyen oldu. senin karaciğer pert diyen oldu. bir sürü laf. bir sürü öneri yok. bana mısın demiyor.
    yaşlılık hakikaten zormuş.
    ayaklarımı seviyorum, beni onlar taşıyorlar allah razı olsun ama niye bu şişlik. bir anlasam. buradan tüm topuklu ayakkabılarıma seslenmek istiyorum.

elveda. sizi özleyeceğiz.
  • sebep ...
    sebep...
    sebep...
    bir sebebi de tiroid bezinin az çalışmasıdır, ayaklar balon gibi olur. troid hormonları olan tsh, t3 ve t4'ü kontrol ettirmekte fayda var, zira türkiye'de yaşayan kadınların en az yarısının, yine yakın bir oran da erkeklerin tiroid ile ilgili bir sorunu olduğu biliniyor. benden söylemesi.
    not:vermiş olduğum istatistikler atmasyon değildir, okuduklarım ve yaşadıklarımın yansımasıdır.
    sebep...
    ....
  • eğer maç yaparken,ters bir hareket yapılırsa oluşan birşeydir.ayak bilekten itibaren davul gibi şişer.ayağı sağa sola hareket ettiremez ve üzerine basamazsınız.bazı durumda morardığı da görülür ve berbat ağrı yapar.bu durumda yapılacak şey bir müddet o ayağı kullanmadan tek ayak üzerinde zıplayarak yürümek ve o ayağı istirahat ettirmektir.buz tedavisi ,voltaren,ben gay uygulaması da iyi sonuç verir.
  • hamileliğin son aylarında gürülebilecek durumlardandır.
hesabın var mı? giriş yap