• avrupa birliği'nde yaşamış, gezmiş dolaşmış, çok şeyler gözlemlemiş, bu birlikten çok çekmiş bir insan evladı olarak söylüyorum ki, doğru ama eksik bir iddiadır. lütfen vurgularıma dikkat, sonuçta biliyoruz da konuşuyoruz. avrupa birliğinde ne kızlar ne erkekler gördüm ki, gözümün önünde birbirlerine teklif ettiler. evet, avrupa'da karşı cinsler birbirine sürekli teklif ederler. kızlar hiç çekinmez, beğendiğine basar teklifi. erkekler zaten analarından teklif olarak doğduklarından, o konuyu hiç açmıyorum bile. durum böyledir de, sorun bakalım bir neden? hiç sormuyor soruşturmuyorsunuz, canımı sıkıyorsunuz. kızlar teklif edince, 'kolay karı,' 'oooo yollu bu,' 'tamam bu cepte, o zaman hemen ikincisini aramaya başlamalıyım' tarzı tepkiler almadıklarından, 'teklif etme'nin kendisi hayatın bir parçası, bir yaşam biçimi, bir hayat felsefesi olagelmiş avrupa'da. hatta nordic ülkelere gidin, iskandinav gençlerle konuşun, muhtemelen 'bizde kadınlar baskındır, teklifi de eder, hatta o teklifi sana yedirirler; ilişkinin allahı da kitabı da kadındır' derler size. avrupalı bir kız, yine avrupalı bir erkeğe teklifle gittiğinde, avrupalı erkek, kendi egosuna değil, kadının kendisine yönelecektir. avrupalı erkek, bizdeki gibi hem teklif edilmemesinden şikayet edip hem de teklifi görünce kendini ağırdan satmaca, hindi gibi kabarmaca durumlarına girmeyecektir. bunu bilen avrupalı kadın da oooh sefam olsun diye tekliften teklife koşacaktır, koşturacaktır. tabii bir de işin şu yönü var. avrupa birliğindeki bu ekonomik duraklama ne olacak? göçmen sorununu bu teklifler yoluyla aşabilir miyiz? acaba avrupalı kadının teklif gücü, türkiye'nin ab üyeliği sürecini zedeler mi? bunlar hep aklımızdaki sorular. yine sıkıldım, hem yazamadım hem de bitiremedim. hayırlar.
  • avrupa birliğine girmeye çalışan bir millet olarak haklı fantezimiz.
  • bundan sonra yemeyeceğim kolpa;
    (ara: kızlar teklif ediyormuş)
  • senede 1 günlüğüne gerçek olan hadise. 30 nisan gecesi (1 mayıs arefesi olarak adlandırılır) tüm kızlar çılgıncasına içer ve erkeklerin üzerine saldırırlar. sihirli bir gün gibidir. aynı şekilde midsummer arefesi gecesinde de böyledir.
  • avrupa birligine mensup kizlarin yok mu beni siken diye dolastigi sanrisi.
  • doğru bir önermedir. estonya'lı bir arkadaş girmiş avrupa birliğine, yani topluca ülke olarak. efendime söyliyim, gitmiş bu kızların arasına piyasalara karışmış hemen. sonra kızın biri müzakere, muktesebat falan olmadan bodozlama teklif edivermiş. bizim hıyar utanmış. koşarak uzaklaşmış. halbuki ucuzmuş, tüm gece 99 euro (bkz: kusuratli rakam vereyim de salladigim anlasilmasin)
  • 30 mayıs'ı 1 mayıs'a bağlayan gece olabileceğine benim de inandığım olay. tabi bir de kırmızı karın yağması gerekiyor.
  • eli bir yerinde dolasan bazi türk erkeklerinin fantazisi.

edit: cinsellik acisindan özgür olarak yetisen kadin istedigi zaman sevisir. ama kimse aaa erkek diye üzerinize atlamaz.
  • kulli yalan olan onermedir. dogrusu amerika da kizlar teklif ediyormus olmali*
  • finlandiya için de geçerli olduğunu bizzat görmüşüzdür. bilhassa sarışın olmayanlara karşı**.
hesabın var mı? giriş yap