• tek bildiğimiz onun hakkında hiçbir şey bilmediğimiz...
  • musevi cemaatinden çıkan nadide müzisyen. yalnızlık paylaşılmaz'ın basları için kendisine buradan teşekkürler.
  • antonio banderas la bu diyerek ufak bi benzetme yaptigimiz bi adamdir lakin ne kadar benzer orasi tartisilir.
  • dibine kadar, çileye batıp çıkarken
    içine atıp atıp, yoluna basıp giderken
    su gibi akıp geçer zaman

dizeleri için elleri sıkılası adam.
  • uzuuun süre ismi* ve soyadı* yunan-rum cagrısımı yaptıgı için (muhtemelen böyle bir bag vardır ama bilmiyorum), kendisini batuhan ile karıstırdıgım sahsiyet. nedense mavi gözleri ari isimli birine daha cok yakıstırmıstım
    (bkz: önyargı)
  • dumanın bascısı.
  • sakin adam..
    siddetli muzisyen..
  • solo albümüyle birlikte duman içindeki yeri ve önemini herkese göstermesi bir yana, türkiye’de eksikliği hissedilen politik şarkı yazımında resmen açık kapatmıştır.

lise döneminden bu yana hakkında çok şey bilmeden hayranı olduğum, sonrasında kadıköy’de sık sık rastladığım ve hep içimde bir cesaret tanışsam mı sorusu olan bir insan barokas.

müstehzi protest güzel bir albüm yapmış. back vokalleri bile süper star sayılır.
  • arkadas adam 20 senedir sarki soyluyor duman sarkilarinin cogunu yaziyor. siz nerede yasiyorsunuz? bu albumdeki sarkilari 2 yil once soyledigi kayıtlar var yani. biraz arastirmaci ruhunuzu kullanin her şeyden en son haberiniz olmasin. duman konserine gidip bu adami duymadığını iddia etmek nedir ya. kendisi back vokaldir sarkilarin %90inda.
  • yeni tanıştığım, türkiyenin son 20 senesindeki en iyi albümlerden birine el atmış müzisyendir.

özellikle bu zamanda bu kadar cesur sözleri söylemek, en masumane tabirle göt ister. dumanı sound olarak sevmem, arabeskten hoşlanmadığım için ancak duruşlarından dolayı her zaman için saygı duyardım, ari nin bu albümüyse beni dumancı yapmıştır.

albümü dinledim ve dedim ki, bu ülkede böyle taşaklı adamlar kaldı mı? kalmış işte... onlar ordalar, burdalar, her yerdeler. böyle adamlar için de herkes elini taşın altına koymalı ki, bu adamlar bu güzel işlere devam etmeli.

eline kalbine sağlık birader!
hesabın var mı? giriş yap