• anadolu efes ile anlaştığı söylenen oyuncu. kaynak
    sebebi neydi ki
  • oğlum bazen ciddi ciddi soruyorum bu adamın bizde ne işi var lan?*5 hariç her yerde oynayabilen bi adam - ki bana göre 5 numara bile oynar zorda kalınırsa boyu 2.06 - fransa milli takımında sürekli oynuyor avrupa şampiyonaları dünya şampiyonaları olimpiyatlar ne işin var babacım senin bu ülkede sen cska'yı real'i geç nba'deki takımların en az yarısında oynarsın. ben 25 yıldır karşıyaka'nın kadrolarını bilirim ama bi pashutin'in bi de senin neden bizde oynadığını anlamış değilim.*neyse hep kal karşıyaka'da amath buralarda bırak basketbolu.
  • 19 mayıs için çekilen gençliğe hitabe videosunda yer alan pınar karşıyaka oyuncusu.

eşi ve çocuğuyla salonda paylaştığı fotoğraflar, saha dışındaki tavırları derken oldukça samimi geliyordu ama bunu da beklememiştik hani.

gençliğe hitabe 1:35'ten itibaren
  • 3 sezon boyunca formasını hakkıyla terleten oyuncusuna maç boyunca küfreden ksk taraftarına hak ettikleri şekilde cevabı vermiş oyuncu. hareket gereksiz mi gereksiz ama tribün bunu hak etti mi etti.
  • efes'in neden transfer ettiği anlaşılamayan 33 yaşındaki oyuncu. 20li yaşlarda bir isim yerine kariyerinin sonuna gelmiş vasat elemanı neden aldılar anlamak güç.
  • kimi övsek iki günde batırıyor...bu sanki olacak gibi....

aylar sonra edit: bu da olmadı, yanıltmadı...
  • 3 sezon ekmek yediği karşıyaka'ya alçakça bir hareket yapan sözde basketbolcu bozuntusudur. iyi bir basketbolcu olabilirsin ancak, karaktersiz, fair playden uzak bir namertsin.
  • bazı maçlarda kaybolsa ve istikrarlı olmasa da fransız milli takımının en önemli oyuncularından ve bence çok net euroleague seviyesinde bir oyuncu. karşıyaka'ya çok iyi yabancılar hep gelmiştir ama m'baye'yi nasıl tutuyoruz pek anlamış değilim. dj strawberry, diebler, kenny gabriel mesela koç ufuk sarıcanın takımla beraber yükselttiği ve birbirlerini tamamlayan tipte oyunculardı. ama amath bariz bir zayıflığı olmayan, sizelı 5 numaralar hariç bire birde kiminle kalsa hem savunma hem de hücumda üstünlük kurabilecek, günündeyse maçta rahat 25+ sayı bulabilecek bir oyuncu. gigi datome tadı alıyorum biraz, onun takımı yukarı taşıma/takımın tutkalı olma özelliğinden var. şutu, savunması, atletizmi hepsi ortalamanın epey üzerinde, posteri yapılası smaçları var, üstüne üstlük düzgün karakterli, aile adamı. itiraf ediyorum, seni seviyorum :)
  • back to back yaptığımız 2022 final four'undan sonra "congrats. can we play now?" diye story atmış idi karşıyaka maçının ertelenmesine gönderme yaparak. olayın üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesinden sonra koşa koşa anadolu efes'e gelmiştir *. ha tabii bence silik bir transfer.
  • kariyeri tek yıllık kontratlarla geçmesine rağmen 3 sene boyunca oynadığı tek takıma karşı terbiyesizlik yapacak karakterdeki basketbolcu.

bu kafayla devam ettiği sürece eskisi gibi takım takım gezmeye devam eder.

edit: efes’ten şutlanması da çok sürmedi.
hesabın var mı? giriş yap