• israil türkiye orta oyununda ikinci perde.
    birincisi için (bkz: erdoğan'ın peres'e ayar vermesi)
  • ayalon an itibariyle bir ozur yayinlamis diyor haaretz: "turkiye'nin israil'e karsi takindigi tutumu protesto etmeye devam edecegim, ama buyukelcilerini assagilamamaya gayret ederek" demis ozetle.

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1142304.html

benimse en cok sasirdigim, tayyip van minutlerken ve parmagini elini kolunu hoyratca savurururken "iste haddini bildirdik o ye" nidalariyla ve masturbatif zevklerle dolup tasan yurdum insani, benzer tutumla karsilasinca diplomasi kumkumasi kesiliveriyor!

sana nasil davranilmasini istiyorsan karsindakine de oyle davranmalisin der dururdu benim annem.
  • yorumlara bakılırsa bazıları büyükelçimizin alçak koltukta oturtulmasını neredeyse az bile bulmuş. ben bu insancıkların gidip ayalon amcalarının kucaklarına oturmalarını tavsiye ederim. çünkü hakettikleri yer orası.
  • kimisine clinton'in ecevit onundeki durusunu hatirlatan durumdur. clinton'in koltugun kenarina oturmus olmasinin sebebinin kendisinin ecevit'ten cok daha uzun olmasi ve ikisi karsi karsiya ayakta dururken, ecevit'e yukardan bakmanin nezaketsiz oldugunun farkinda olmasi oldugunu bir turlu anlayamadiniz.
  • israil'i yurekten alkislatan ve bir kez daha takdirimi kazandiran durumdur. neticede turk dis politikasinin burnunu kendisini ilgilendirmeyen durumlara sokmasinin sonucunda haddini bilmeyenelere haddini bildirmesidir. rte'nin sirf ic politikada puan kazanmak adina kendisini ilgilendirmeyen mevzulara karismasinin sonucudur. israil'in gayet mesru bir devlet oldugunu hala hazmedemeyen bunyelere duyrulur, catlasaniz da patlasaniz da israil mesrudur, ve yaptigi operasyonlarda da gayet haklidir. (bkz: allah israil'den razi olsun)
  • kurtlar vadisinin mossadli bolumu ne kadar basitse, israil disislerinin tepkisi de o kadar basittir, al birini vur otekine... olan zavalli bir aylik buyukelciye oldu, adamcagizin daha memleketi anlamadan maruz kaldigi muameleye bakin...
  • her şeye rağmen bu kadar akıllı ve sinsi bir devlet bu kadar çocukça bir oyun oynamaz, oynayamaz. vardır bunun altında birşeyler dedirtir adama bu olay.

(bkz: burnuma pis kokular geliyor)
  • bugünkü hükümetin basiretsizliğinin, beceriksizliğinin acı sonucudur bu olay. sorumlusu da bizzat recep tayyip erdoğan'dır.. sen kendi ülkende şekil yapacağım diye bir ülkenin (hangi ülke veya nasıl bir ülke olursa olsun) cumhurbaşkanı'na dünyanın gözü önünde "yaşına hürmetim var dayı ama sizin işiniz gücünüz adam öldürmek" tarzında bir konuşma yaparsan cevabını da alırsın işte böyle..

bu bir savaştır ve artık bazı savaşlar silahlarla, bombalarla yapılmıyor. diplomatik tavır alınacaksa veya birilerine ayar verilecekse biraz mustafa kemal atatürk'ü tanımak, onu örnek almak yeterlidir.

ama tabi kime anlatacaksın. davos fatihi son padişah bunu da halleder hamdolsun.
  • büyükelçinin yanında yastık taşıyarak çözebileceği durumdur.
hesabın var mı? giriş yap