• onerim adamlarin koda "eger site adresi tib ise o zaman hic bize bildirme" eklemesi ihtimaline karsin sikayet edilen sitede ve sikayet metninde emprovizasyon yapilmasi. maksat sikayet kanallarini doldurup tasirmak sonucta. mesela google.com olur, tbmm.gov.tr olur, hayal gucunuzu kullanin.
  • adim adim soyle oluyor:

1) http://www.ihbarweb.org.tr/index.html adresine gidiyorsunuz;
    2) intihara yonlendirme sucunu seciyorsunuz;
    3) bilgi ihbar formuna "http://www.tib.gov.tr/index.php" adresini yaziyorsunuz;
    4) aciklama/icerik kismina: "vatandasi alenen gerizekali yerine koyup internette hangi icerige erisip erisemeyecegini tayin etmek, ulkenin yonetimine oy kullanmak araciligi ile yon verme ehliyetine sahip kisileri, 3 yasinda cocukmus gibi yasaklarla yonetmeye calismak." (ya da kafaniza ne eserse) ekliyorsunuz;
    5) random guvenlik kodunu girip gondere basiyorsunuz.

afiyet olsun.
  • alternatif: atatürk'e hakaret

"cumhuriyet'in kurucu lideri mustafa kemal atatürk'ün, türkiye cumhuriyeti'ni dayandırdığı temel ilkelerden biri olan muasır medeniyetler seviyesine gelme sürecinde, bilgi teknolojileri alanında engeller ve yasaklar koyarak, yukarıda andığım site, atatürk'e, ilkelerini ihlal etmek suretiyle hakaret etmektedir. batı medeniyetlerinin hiçbirisinde görülmeyen ve bilgi edinme hakkımızı ihlal eden uygulamalara girmektedir. gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim."
  • ben de katıldım. ekmek parası.
  • alternatif: uyuşturucuya sevk

"uyguladığı internet yasakları ile, bilgi çağında, bilgiye erişim hakkımı ihlal etmekte, bu şekilde beni dünyadan ve toplumdan kopuk, izole ve dışlanmış bir yaşama sürüklemekte. bireysel hak ve özgürlüklerime yaptığı bu müdahale ile ben karamsar düşüncelere yöneltiyor ve varlığımı anlamsız buluyorum. kişisel kararlarımda yetişkin bir birey olarak benim değil de, başkalarının söz sahibi olduğu bir hayata tahammül edebilmek için alkol kullanıyorum; zihnimi uyuşturmaya çabalıyorum. fakat bünyemin alkole toleransı kolaylıkla yükselmekte ve ben yakında, çağdan ve hayattan koparılmışlığımı dindirebilmek, zihnimi susturabilmek için uyuşturucu arayışına gireceğim. bilginize."
  • çabucak yayılmasını ve etkili olmasını dilediğim protesto.
    gerekçe hakkında açıklama istenen bölüme de: "uydurma sebeplerle 60000'den fazla siteyi sansürleme ve fazlasını sansürlemek için çalışmaya devam etme" gibi bir gerekçe yazılabilir.
  • "uyguladığı internet yasakları ile, bilgi çağında, bilgiye erişim hakkımı ihlal etmekte, bu şekilde beni dünyadan ve toplumdan kopuk, izole ve dışlanmış bir yaşanama sürüklemekte. bireysel hak ve özgürlüklerime yaptığı bu müdahale ile ben karamsar düşüncelere yöneliyor ve varlığımı anlamsız buluyorum. kişisel kararlarımda yetişkin bir birey olarak benim değil de, başkalarının söz sahibi olduğu bir hayatı sürdürmek istemiyorum. yukarıda atıfta bulunduğum site, yasaklama uygulamaları ile beni intihara sevk ediyor. gereğinin yapılmasını arz ederim." şeklinde katıldığım protesto...
  • şikayet konusu : müstehcenlik
    gerekçe : 22 ağustos 2011 yasaklamalarını duyduğumdan beri küfredip duruyorum, ahlâkım bozuldu.
  • fuhuş seçeneğiyle katıldığım protesto.
  • ihbar nedeni:
    intihara yönlendirme

ihbar edeceğiniz içeriğin detayları:
    32 yaşında, kendi kararlarını alabilen ve hatta oy bile kullanabilen bir yetişkin olarak, bu internet sitesini yönetenlerin, benim erişmek istediğim bazı siteleri engellediğini farkettim. hangi sitelerin benim için yararlı, hangilerinin ise zararlı olduğunu belirleme cüretini göstererek zekama hakaret eden bu site ve yöneticileri, psikolojimi altüst ederek kendimi çok aşağılanmış hissetmeme neden olmuştur. vergisini veren normal bir vatandaş olarak karşılaştığım bu muameleyi haketmediğimi düşünüyor, psikolojisi zayıf insanların böyle bir muamele karşısında intihara kadar varabilecek psikolojik travmalar yaşamasından endişe ediyorum. bu muamele sonrası yaşanan çaresizlik ve isyan hislerinin toplumda ciddi bir infiale yol açması an meselesidir. bu tarz istenmeyen durumların yaşanmaması için bu sitenin erişiminin ivedilikle engellenmesini ve tarafıma işlem sonucu ile ilgili bilgi verilmesini talep ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap