• çok şükür ki biz batının ahlaksızlığını(!) almışız, eğer batı bizim ahlaksızlığımızı alsaydı dünya şu an ne halde olurdu diye düşündüren ve dünyanın şu anki durumu için şükretmemiz gereken olaydır.
  • bütün siirt yönetiminin revize edilmesi gerektiğinin kanıtı. bir değil iki değil. ben hayatımda böyle skandal görmedim. peynirli sandviç keyfimin içine sıçtı. okudukça hayattan soğudum. bi de kızları düşün. hele "ellere var da bize yok mu"yu söyleyen döl ziyanları. orospu çocukları ya. her zaman soğukkanlılıkla yaklaşmaya çalışan biriyim bu yüzden çok kişiyle tartışmaya girmişimdir ama bunun yani tutulacak hiçbir yanı yok. türkçe gerçekten yetersiz bi dil, edilecek küfür bulamıyorum. az gelişmiş pislikler. kişi başına düşen geliri azaltmaktan başka işlevleri yok.
  • tahmin ediyorum; tacizci-tecavüzcülerin hepsi elhamdürüllah müslüman türk ailesinin mensuplarıdır. hatta aralarında şeyhin de olduğu söyleniyormuş. hepsi de sıradan adamlar, baraj işçisi murat, tostçu metin... yani olayı sapkın bir ya da birkaç kişinin eylemlerinden ibaret görmememiz gerekiyor. bir şehir kızlarına, başı boş/yardıma muhtaç kızlarına, tecavüz ediyor. bir ülke kendi kızlarının ırzına geçiyor, batının ahlakını almayacak kadar düzgün bir ülke...
  • tecavüz konusu fazlasıyla hassas olmakla birlikte öldürelim, yakalım, kemiklerini kıralım, hapse düşsünler de onlar da tecavüze uğrasınlar (!) gibi önerilerin vesileyle gösterdiği çaresizlik üzücü.

o kadar çarpık erkek egemen bir sosyal yapı ki bu, düzelmesi kimsenin umrunda olmamakla birlikte düzelmesi için yapılması gereken tecavüz suçu konusunda çalışmaların yapılmasıdır.

cezaların iki yönü vardır. bunlardan bir tanesi faillerin cezalarını çekmesidir, diğeri toplumda benzer bir olayda caydırıcı etkisi olmasıdır.
    tecavüz ve/veya fuhuşa zorlama hususuna geldiğimizde faillerin cezasını çekmesi tıpkı cinayet gibi suçun cezası olamaz. o zaman burada caydırıcılıkla hareket etmek ön planda olmalıdır.

çok açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. hukukun kendisi erkek egemen olmasa tecavüzün cezası çoktan iğdiş edilme olarak belirlenmiş olurdu. ancak bilim adamlarından (adam tabii ki ya ne olacaktı) hukuk adamlarına (e tabii ki adam) hepsi kendileri tecavüzcü olsun olmasın tecavüze hadım cezasına konu geldiğinde birden hınk mınklamaktadır. yapılanlar tecavüz istatistiklerinde saçma yorumlarla vaka bildirilme oranlarını dikkate almadan yorum yapmaktan tutun, 3-5 kadının attığı 3-5 iftirayı vah vah adamın çükü boşa gider korkusuyla abartıp ısıtıp getirmeye kadar değişkenlik göstermektedir.

ha ülkemdeki gibi tecavüz mağduresini tecavüzcüsüyle evlendirme ya da pantolon giyiyor ya da mağdure rus asıllı diye tecavüzcüye indirim verilmesi gibi inanılmaz iğrençliklerde hukuk vakalarının olduğu bir yerde bunlar gayet normal diil mi?

konu bu:
    sen adamlarının kızlarını eve kapatıp kimseyi göstermemesine, her türlü islam ya da töre adı altında yaptıkları manyaklığa : töre, örf, adet din diye alkış tutuyorsun.
    sen adamların hayatın bir gerçekliği olan cinselliği bastırmalarını, ihtiyaçları için hayvan tecavüzüne yönelmelerini ya da devlete güzel vergi getiren genelevlere yönelmelerini; kültürel gerçeklik, ülke gerçekliği, toplumsal faktörler olarak değerlendiriyorsun.
    sen adamların namus, töre, bekaret, türban vb. her türlü cinsel istismar aracını ; kabul edilebilir ve değiştirilemez gerçeklikler olarak kabul ediyorsun.
    sonra tecavüz 100 kişi tarafından yapılınca rezalet oluyor. sonra tecavüz 10 kişi tarafından yapılınca rezalet oluyor. sonra tecavüz haber olunca rezalet oluyor.
    zihniyet değişiyor mu? zihniyetin değişmesini isteyen var mı?

olay iki büyük harfle nesneleştirilen iki kız çocuğunun psikolojisi, zavallılığı diil. olay hepimizin bu sosyopatolojik ortamda yaşatılmamız. neden? bu yaratıklar kendi saçma salak değerlerini, örflerini, törelerini, yargılarını, dinlerini yaşayabilsinler diye.

bastırılmış cinsellik bunlara yol açar.

avusturyada bir sapık çıktı bodrumunda bir kıza tecavüz eden. kaç ay tartışıldı. hatırlarsınız. adamlar orada münferit vakayı tartıştılar. adamlar orada münferit bu vakada toplumun ne kadar suçu var diye tartıştılar. adamlar tüm bir şehrin bunu bilip de söylemediği bir şeyi mi tartışıyorlardı burada bir kısım akıl almaz müslüman "batılılar sapık islam olmadığı için" yorumları yaparken.

utanç verici olan budur.

yine tecavüz konusuna geri dönelim.
    konu tecavüz olduğunda -ya da cinayet- suçlunun cezasını çekmesi yeterli diildir. amaç da olmamalıdır. amaç bu noktada bir başka tecavüzcü ya da katil adayının vazgeçmesini sağlayabilir caydırıcılıkta ceza vermektir.

şahsen ben; cinsellik açısından bu kadar ergen ve hastalıklı bir toplumda -freudyen kavramlarla belli aşamalarda kalmış bireylerin toplumsal yansıması da eşit derecede hastalıklı oluyor çünkü-, tecavüze verilmesi gereken cezanın -bu kültürel gerçeklikleri değiştiremeyeceksek- hadım olması gerektiğini düşünüyorum.

halkı yakmaya falan gerek yok. bu sapık ergen zihniyeti yüzyıllarca yaşatabilmiş bir ülkenin sosyopatolojik örgüsü gereği tecavüzün cezası hadım haline getirilir. hepsi bu.

ha bu önerinin hukukun geri dönülemez şeyler yapmaması, idam cezası vb. pek çok insan haklarına göre karşı çıkanı olacaktır.
    konu tam olarak penistir. penis üzerinden cezalandırmadıkça hiçbir ceza caydırıcı olamamaktadır.

hala daha da suçları kesinleşmeden yargılamayalım denebiliyor ya.
    tecavüzlerin bildirilme oranı o kadar düşük ki.. oturup 2 gün kadın programı izleyin arayan onlarca kişi duyun, hangisi gidip yasal hakkını arayabilmiş. siz arayabilir misiniz? bu kadar ayyuka çıkmış bir olayda 4 şahit mi getirilmesi gerekiyor tecavüz olduğunu kanıtlamak için. tecavüz nasıl kanıtlanacak? sperm de yeterli diil, o zaman ya kadının rızası varsa konusu belirecek. ya 14 yaşındaki kız "çok ama çok istiyorum seni tostçu abi gel gel sik beni erkeğimsin" dediyse. yaa bilemeyiz. dolayısıyla tostçu abi mağdurdur burada. hem bu kızlar yolludur. yani tecavüzden sayılmaz. fahişeye tecavüz nasıl bakireye tecavüz ile aynı şey diilse. di mi?

tecavüz konusu çok ama çok hassas bir konu. neden biliyor musunuz? ucu sadece ve sadece kadına dokunuyor da ondan.
    erkek egemen bir toplumda yetiştirilmiş olduğumuzdan, penis tapıcı bu toplumda hadım cezası dile bile getirilemediğinden bu kadar çok dönüyor tüm bu sapıklıklar...

yanlarına kar kalacaklarını biliyorlar. kalacak da.
    siz eteğinizi kapatmaya uğraşacaksınız, siz toplu taşımaya binmeyeceksiniz, siz kızınız için endişeleneceksiniz, siz örtünmeyi savunacaksınız bir yerden sonra, siz geceleri sokakta tedirgin olacaksınız, siz korkacaksınız.
    onlar yanlarına kar kalacaklarını bilecekler...
    çünkü onlar size yollu diyecekler, o da istedi diyecekler, zaten bakire diildi diyecekler, zaten bilmemkime vermişti diyecekler, pantolon giyiyordu, etek giyiyordu vb. diyecekler..
    çünkü onlar erkekler. konu bu.

penis tapıcı bir toplumda erkekler ve kadınlar birlikte fallik objelere tapınıyor ve burada da küçük kız çocukları 100lerce kişi tarafından tecavüze uğruyor. rezalet olan bu olay diil bu toplumdur. rezalet olan bunu değiştiremememizdir.

adamları yakmayı düşünmemiz ama hadım etme cezasını insanlık dışı bulmamızdır biraz düşününce. kendi pipimiz sızlar çünkü üniversite bile okusak.
    rezalet olan budur.

şimdi hukukçular söylesin bakalım: nedir tecavüzcüye biçtiğiniz ceza? bir tecavüzün cezası ne olmalı? şu anda olan saçmalıkları sormuyorum. olması gereken nedir?

ben hadım diyorum. 100 kişiyi toplu sünnet şöleninde hadım edip salarsın siirt'e. hapse atmaya gerek yok. benim vergilerimle beslenmesinler.

ondan sonraki infialde de azıcık tırsar birileri. hepsi bu.
    çünkü ne o çocukların yaşadıklarını geri getirmenin yolu var, ne bizlerin kadın olarak yaşadıkları korkuları düzeltmenin.

"yanlarına kar kalmayacak" hissini bir sağlasanız. göreceksiniz istatistiklerde "müslüman ve aile değerleri gelişmiş bir ülke olduğumuzdan tecavüz oranlarımız düşük" müymüş. ve üç beş medya zibidisi de çıkar "ahh ahh eskiden böyle diildi aniden 2010 yılında tecavüz oranları arttı" der iki gıdım istatistik bilmeden.

bir kez erkekçe diil kadınca düşünülse.
    tecavüzün cezası ne olmalı? caydırıcı olanını ve cezalandırıcı olanını ayrı ayrı söyleyin.
  • daha önce hiç, bir şehrin etrafının çevrilip ateşe verilmesi gerektiğini düşünebileceğime inanmamıştım, bu haber sonrasında o da gerçek oldu, kendim için üzülüyorum. öfke konusunda sınırlarımı aşmışım.
  • (bkz: dogville)

sonu da filmdeki gibi bitse dedirtmedi değil.

edit: başlık başa kalmış.
  • bu nasıl bir uçkur hevesidir anlamıyorum, bu adamların bir gram bile mi insanlığı yok, hiçbirinin mi?! sadece onların değil, bu olayı bilen ve susan, kızların ortalık malı haline gelmesine göz yuman hiç kimsenin mi insani duygusu yok? sevgiyi saygıyı filan geçiyorum zaten, merhamet, üzüntü, pişmanlık, suçluluk da mı yok? kaypak bir korku mu sahip oldukları tek insani duygu? ezilmiş olanı iyice ezmeyi, hatta üstüne çıkıp zıplamayı marifet sanan insanların topunun allah belasını versin
  • ergenekon felan yalan arkadas is colugun cocugun irzina gecmek olunca nasil memur, polis, asker, seyh vs. birlik olabiliyormus onu gostermistir bu hadise. o derece yavsak bir topluma sahibizki bu memleketin birlik ve beraberlige kavusacagini bilsem kendi gotumden feda edicem.
  • kızların ifadelerine göre 100 kişi göz altına alınmış. hepsi tecavüz etmedi diyelim; ama isimleri geçtiğine göre olaydan haberleri olduğu kesin. hepsinin tüm yakın çevresi biliyordur da, hadi diyelim hepsi en yakın 1 arkadaşına söylemiş olsun, nereden baksan 200 kişi ediyor. 200 kişiden bir tanesinin bile vicdanı sızlamaz mı arkadaş? 200 kişi!!!

dilerim hapishanede de onlara niyetlenecek; en az onlar kadar vicdansız 200 kişi vardır da, geceleri acı içinde inlerken kendilerini o zavallı kızların yerine koyabilirler, bir kere de olsa.
  • namusun bir insan için ne kadar mühim olduğunu her fırsatta dile getiren, onu korumak için kardeşini, kızını öldürmekten çekinmeyen yurdum insanın "namus" anlayışının aslında ne kadar ikiyüzlü ve iğrenç olduğunu bir defa daha gösteren olay. toplumumuzdaki ahlak ve namus anlayışı nasıl çarpıtılmış, erkek egemen söylemi güçlendirmek, kadını ezmek adına nasıl kullanılmış bunu kafamıza vura vura gösteriyor. ilköğretim çağındaki iki kızı taciz et, korkut, seslerini çıkarmadıklarını görünce yaptığın sapıklığı daha da abart, sonra kızların adını "yollu"ya çıkartıp diğer sapıkların da onları istismar etmesinin yolunu aç. yöntem bu, hem sapıklığına devam etmesini hem de bunun duyulmamasını sağlıyor, ne kadar akıllıca değil mi?! 15 yaşındaki çocuktan 70'lik dedeye kadar herkesin bu iğrençliğe bulaşması da cabası, "ellere var da bize yok mu" zihniyeti yine işbaşında.

şuna adım gibi eminim ki bu kızları aylarca taciz eden, izlerken dalga geçtiğimiz türk filmlerindeki gibi çikolatayla bisküviyle kandıran bu insansıların namusları onlar için en önemli şeydir! bu iğrençlik kendi kızlarının, kardeşlerinin başına gelse "namus"larını korumak, başları dik dolaşmak için onları gözlerini kırpmadan çekip vuracaklarına hiç şüphem yok. ama yanlış anlaşılmasın tecavüzcüyü değil tecavüze uğrayanı cezalandırırlar! çünkü o kadındır, çünkü o kuyruk sallamıştır, çünkü o namusunu koruyamamıştır. kendilerinin de farklı olaylarda tecavüzcü olmasından mı kaynaklanıyor bu durum, bir nevi erkek dayanışması, bilinçaltında kendini ve kendi "türü"ndekileri koruma içgüdüsü mü nasıl bir sapkın düşüncedir bilemiyorum ama düşündükçe bu insanlarla aynı ülkede, aynı gezegende yaşıyor olmaktan dolayı utanıyorum.

dalganalıp da durulamıyorum bir türlü, düşündükçe cinlerim tepeme çıkıyor. şimdi çıkıp da münferit hareketler bunlar diyenlere da kafa göz dalmak istiyorum. bu ve benzeri olaylar basbaya kollektif bir sapıklık. kendi kızlarına tecavüz etmekten hicap duymayanlar siirt'in adı kötüye çıkmasın diye olayı şehir dışına duyurmamaya, üzerini kapatmaya çalışmışlar bir de. biz her türlü haltı yiyelim ama dışarıya karşı adımız lekelenmesin, elalem ne der sonra değil mi?! nasıl bir ikiyüzlülük belli değil. bu ülkenin ahlak ve namus anlayışı buysa hem ahlaksızım, hem namussuzum, bundan da gurur duyuyorum.
hesabın var mı? giriş yap