• yarın sabah big four için yola çıkacağım ama yanımda getireceğim handycam için sorun çıkarırlar mı korkusunu yaşamaktayım. * çük kadar kamerayı getiremiyeceksem, bu anı ölümsüzleştiremiyeceksem festivale de , organizatörlere de çok pis laflar hazırlarım benden söylemesi.
  • yiyecek, içerek, sigara & çakmak, fotoğraf makinesi gibi zımbırtıların içeriye sokulup sokulamayacağı konusunda muğlaklık yaşadığım konser şeysidir. gidenlerden bilgi reca ediyorum.

edit : gelen bilgiler doğrultusunda şöyle bir durum ortaya çıkıyor ; dandiğinden bi foto makinesi yanımıza alabiliriz. çakmağı iyi zulalamamız lazım. yiyecek fln sokmamız zor gibi saat 4e kadar yediğimiz yedik yoksa o saatten sonra babayı alabiliriz.

edit 2 : rain when i die dan aldığım bilgiye göre içeriye lay's sokabiliyormuşuz. ohh lan birayla iyi gider. :d
  • konser gorevlileri slr makinalara karsi acayip derecede acimasizdi ki, sahiplerini tribunden alip direk kapi disari ettiler. kendilerine sunu sormak istiyorum, kamera ile goruntu cekimine izin verdiniz, herkesin elinde muhtelif zoomlarda fotograf makinesi... size bata bata bir tek slr makineler mi batti da adamlarin da bizim de konser keyfimizin icine ettiniz ? ustelik insanlarada tecavuzcu muamelesi ettiniz disari cikartirken.

bu arada bacagim kadar lens ile gorevlilere yakalanip tartisan arkadasa da sunu soylemek istiyorum, birader ben utandim sende ki makineyi gorunce sen hic mi utanmadin itiraz ederken ?
  • volbeat çok başarılıydı. manowar muhteşemdi. ama accept'i seyretmeden gidenler çok şey kaçırdılar. kaldı bir.
  • konserleri tenzih ederek söylüyorum, güvenlik yerlerde sürünüyor adeta. her iki günde de b blok girişinde herhangi bir güvenlik görevlisi üstümü aramaya yanaşmadı. elimi kolumu sallaya sallaya girdim desem abartmış olmam.
  • yabancılara türkçe küfür öğretme merakının son kurbanının joey demaio olduğunu öğrendik bu festival sayesinde, anathema headliner olarak kalsaydı türkçe küfür dağarcığı daha geniş olabilirdi, yazık olmuş.
  • organizatörler 3. gün için tribün biletlerini tekrar satışa çıkarmışlar. bin tilki dönüyo kafalarında yeminlen. ha böyle yaparak bazı karaborsacıların ellerine verdiler. ama benim kız arkadaş gibi gelemeyecekleri için biletlerine talip arayanlara ise pis kazık oldu. ibneler.
  • c.tesi akşamı itibarıyla muhteşem bir manowar - accept gecesi yaşatan festival.

şimdi allahı var ki bu gece accept için gitmiştim stada ama manowar süpürdü geçti herkesi. ilk geceyi bilmiyorum - rammştayn çok bayıldığım bir grup değildir, layne'siz alice olmaz, ve evet müzik söz konusu olduğunda gayet yaşlı ve muhafazakarım - ama yarın akşam bile manowar ve özellikle joey de maio'nun upuzuun türkçe monologu ayarında bir şov olacak mı merak ediyorum. en başta zaten tüm stad ile "manowar kills" diye bağırmak ayrı bir güzellikti, hail and kill ayrı bir güzellikti, dio'ya selam çakmaları ve heaven and hell müthiş bir güzellikti, açılıştaki manowar ayrı bir güzellikti.

accept'e gelince; metal heart ile açılışı yapıp özellikle 80'lerde yeniyetmeliğini accept, judas ve iron maiden ile yaşayanları mest ettiler, kapanışı da balls to the wall (ve bir öncesinde hiç beklemediğim bir güzellik yapıp fast as a shark) ile yapıp birkez daha mest edip gittiler. yeni solist mark tornillo hiç sırıtmadı, gerçi udo'nun yerini hiç kimse tutamaz o ayrı. ama tahmin ediyorum stad genelinde manowar kadar şarkılarını bilen olmadığı için biraz daha gölgesinde kaldılar manowar'ın.

stada giriş çıkış çok rahattı, bira ve yiyecek almak çok rahattı, görüş açısı numaralı tribünde son derece iyiydi. sonuçta çok iyi bir festival gecesi oldu c.tesi gecesi. umarım son gece de aynı güzellikte geçer.
  • joey demaio bu dediklerini hakkaten ezbere söylediyse zaten türkçe'yi öğrenmiş kadar oldu bence. adam resmen uzun uzun geyik çevirdi seyirciyle, delikanlı falan dedi bize. bir rakı masasına oturtsak sırıtmaz bence öyle bi insan artık benim gözümde.
hesabın var mı? giriş yap