• inönü stadı' nı yıkmayı düşünen beşiktaş yönetimi bu festivalle işi beleşe getirmiştir.
  • ben dahil giden herkesin metal hacısı olduğu festival.

aynısı veya bir benzeri ne öncesinde ne de sonrasında olmadı. olacak gibi de durmuyor.

ufak tefek festivalleri veya tekli konserleri umre gibi düşünün. gidiyorsunuz ama hacı olamıyorsunuz.

biz big four görmüş adamlarız. rammstein’ın üzerine attırdığı adamlarız. tek başına gelse full çeken konserler verecek gruplara ön grup muamelesi yapıp sigara içmeye giden adamlarız...
  • o değil de 2010'un istanbul'unda hala nothing else mattersa ağlayan adam varmış yahu. evet sen birader ,2 sn de olsa ekranlara yansıdın, kaç bin kişi gördük seni.
  • türkiye'nin woodstock'udur.

35 yıl sonra bu festivale gitmişler olarak toplanıp "ne günlerdi aq ya" falan deyip, birbirimize diyaliz hikayelerimizi anlatacağız.
  • sanırım "hadi açıklansın artık ya" şeklinde sayfa refreshleme gerginliğini en son öss'de yaşamıştık.

--- spoiler ---

aha açıklandı ben 2. tercihim olan megadeth'e yerleşmişim.

--- spoiler ---
  • festivalin ertesi günü tamamen kısılmış bir sesle gittiğim doktor: "ne festivali bu böyle? bugün senden önce 4 kişi daha geldi!"

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • festivalde ilk günün özeti:

kimse bir daha karşıma geçip kenan'ın sahnesi iyidir demesin. (bkz: rammstein)

ikinci günün özeti:

dünyada hayranlarına en düşkün grup manowar'dır. bunu bir kez daha gördük.

üçüncü günün özeti:

slayer denen grup 4 adet hayvandan oluşmaktadır. metallica ise neden en büyük olduğunu göstermiştir.
  • az önce metalstorm'da bu festivalin haberini gördüm. ilk gruplar açıklandı diye, bakayım kimlermiş dedim... metallica, slayer, anthrax, mastodon... pek güzel di mi? sonra bi de official siteye bakayım dedim, aşağıda festivalin yapılacağı ülkeler ve şehirler var.. gördüğüm manzara karşısında şok oldum, şaka mı bu?

http://www.sonispherefestivals.com/

istanbul, bizim bildiğimiz istanbul mu acep?

edit: (bkz: #17469896)

2. edit: gerçekleşmezse büyük ihtimalle sözlük metalcileri tarafından linç edileceğimdir.
  • kapılarda bilet kontrol ve geçiş ekibinde çalıştığım, bu sebeple bütün konserlerini ve rammstein'ın sahne şovunu üstüne para alarak izlediğim festival. ayrıca rammstein'ın kulisini de görmüştüm. enteresan herifler :) mor, eflatun ağırlıklı gotik bir oda dizayn edilmiş kendileri için. uzun, upuzun masalar ve yüksek arkalıklı sandalyeler... herkes başka türlü deliriyor demek ki...

edit ve anılar: bilekliklerin sahtesinin üretildiği dedikodusu sebebiyle, bileti kombine olanlar dışında yiyecek-içecek almak için bir anlık gafletle konser alanından çıkanlar bir daha alana alınmamaya başladı. kaç kişiyi süpervizörün ve kameraların gözünden kaçırıp içeri aldığımı bilmiyorum. hele bir tanesinin anında gözleri doldu, ağlayacakken kuytuya çekip, başgan gittikten hemen sonra içeri almıştım. herif sanki kanat takmışım gibi uça uça gitmişti alana. ne güzel gündü ya! herhalde bugün onların dualarıyla duruyorum ayakta.

bin bir pazarlıkla celal birsen şemsiyesini konser alanına sokmaya çalışıp, sokamayınca bana emanet etmek isteyen, konser çıkışı ambulansın önünde buluştuğum çocuk geldi mesela aklıma. ne mutlu olmuştu! buralarda gezerse selam olsun.

konser alanında suyun bitmesi gibi rezaletler yaşandı. bir stat dolusu insan susuz, dışarı çıksan içeri giremiyorsun. düşün işte, yazın gününde çölde susuz vaha gibi bir yerdi sonisphere, ama çok güzeldi be!
  • resmen 10. senesi geldi çattı. bu kadar efsaneyi 3 günde, tek bir festivalde görmek türkiye'de bir daha mümkün olmayacaktır herhalde.
hesabın var mı? giriş yap