• başkan yardımcısı ağlattı beni ya. ıslak mı kuru mu diye baktım diyor, derya'ya almışlar ama bana alamadılar diyor, babam 5. kattan düştü diyor, parmaklarını kesti diyor, fakiriz biz diyor. hayatının en az bir döneminde parasızlık çekmiş her insan evladının boğazını düğümler. istediği kadar tribe girsin, kendinden geçsin, oynasın; bu, işin trajedisini değiştirmiyor. bu çocuk televizyonda gördükleri üzerine davranış geliştiriyorlarsa bile bunun sebebi çektiği sefalettir. ona yabancılaşma, ondan sıyrılma, toplum içinde söz sahibi olma gayesidir. çok üzüldüm ben. etik olarak her anlamda elde kalan bu videonun yayılması umarım düzgün bir bot olarak geri döner ufaklığa.

işin sevimli kısmı, aslında yaptığı işi çok doğru bir mantıkla siyasetle özdeşleştirip, ayakkabısının hala delik olduğunu göstererek yolsuzluk yapmadığına işaret ettiği yer. türkiye'nin en büyük yavşağı da izleyip örnek alsa keşke.

ve atalay, senin gibi çocuğum olsa çöpe atarım.
  • içim parçalandı izlerken. valla dalga geçmiyorum. öğretmen ders anlatmaya üşendiği için mi çocuklara ders anlattırıyor yoksa o kızcağızlar hayatın gerçekleriyle erkenden tanışsın diye mi uğraşıyor o kısmını anlamadım ama perişan olmuş ağlayan kızcağızlara "aferin kızım aferin evladım" diye gaz verip olayları kameraya çekmek nedir lan?! o yaştaki çocukların* dünyasında iyi niyetli olanları canından bezdirebilmek statü göstergesidir, çocukları***** çok da kınayamıyorum o yüzden ama o basiretsiz öğretmen allahından bulsun.
    son olarak; ismail, burak, atalay, sözüm size: allah belanızı versin!** insan olun lan azıcık!

edit: başlığı açan arkadaşın entryi silmesi sonucu bi anda kendi entrymi ilk sırada gördüm. o zaman linkini vereyim de tam olsun.

http://alkislarlayasiyorum.com/…-insanliga-sigar-mi
    alternatif link***: http://www.youtube.com/watch?v=3t-ej4272hc
  • herkes atalaya takmış asıl bomba bir troll var orda "bugün başkan benim ehue" "not vercem sana ehuehe" diye konuşan burak. koskoca havva başkanı böyle geri zekalı iddialarla çıldırtabiliyorsa bu çocuğun geleceği parlak.
  • - aferin gızım, aferin yovrum

sabah programı izlemekten beyni sulanmış bir öğretmenin öğrencilerine yaşattığı dramı konu alan video. hem çekiyor, hem gaz veriyor, hem alkışlatıyor adam.
  • aslında eğitim sisteminin dramı. bu ülkede nasıl öğretmenler yetiştiğinin göstergesi, kanıtı.
  • bence asil sorun tahtada 70 soru cozulmesi. kim dayanirbilir ki buna atalay mi? hamza mi? yazik ama.
  • elli yaşındaymış gibi konuşan (konuşturulan?) tiplerin yerine gözümde asıl ve büyük başkan atalaydır.. aslansın be atalay.. otuz tane çocuk olması gereken yerde, tek ve gerçek çocuk sen varsın.. helal olsun..
  • sınıf başkanı çok sinir bir kız. ileride başarılı olacak potansiyel mevcut ama yönetim kademesinde düşünemiyorum kendisini. zindan eder hayatı çalışanlarına.
    ikinci kıza annesi babası daha şimdiden ajitasyon yapmayı öğretmişler. aferin. iyi bok yediniz.
    görüntüyü çeken öğretmene de soruşturma filan açmak lazım. öğretmenleri bir hıyar olan çocuklar yetişiyor orada. haliyle en fazla marul olabilirler hayatta.
  • bir cocuk "icimde ates var atalay uzuyosun beni" dememeli. boyundan buyuk cumleler kurmamali. bu ilk degil. mahallelerine kurulan baz istasyonu yuzunden kamuoyu aciklamasi yapan velet de " neden birbirimizi kiralim guzel kardesim" turunden seyler soylemisti. bunlar normal gelmiyor bana. bir cocugun vermesi gereken tepki, atalay'in verdigi tepki gibidir. " herkes bana suc atiyo yaee" diye cemkirmektir. yetiskinlerin morali bozuk, yuzu gulmuyor tamam, bir dokunsan bin ah isitirsin tamam, ama cocuklar bile boyle konusuyor, dertlerini boyle anlatiyorsa vay halimize..
  • öğretmen: demin ne yaptılar kızım anlat.
    havva başkan: öğretmenim demin ben şimdi soru yazıyordum tahtaya, soruyu yazdım, çocuklara ben kendim cevapladım, tahtaya teker teker çıkarttım, öğretmenim anlatsınlar diye anlasınlar diye diğer çocuklar bazı kişiler anlamıyor diye, anlasınlar diye. ordan şey diyor ki burak, yok ben bugün başkanım yok sana not verelim yok şöyle yapalım yok böyle yapalım..ben burda ders anlatmaya çalışıyorum herkes kendi aleminde. ben böyle başkanlığı nasıl yapayım şimdi? ben bir günde yetmiş soru yazdım bu soruları size anlatmaya çalışıyorum. hepsini anlatmaya çalışıyorum siz de anlayın siz de yapın siz de yazılıdan yüz alın diye ama siz beni dinlemiyorsunuz. orada hamza birşeylerle uğraşıyor burda atalay ve hüseyin beni dinlemiyor kavga ediyor ben ne yapayım böyle? ben nasıl başkanlık yapıcam?ben kendi aklımla, kendi hakkımla yüz aldım. hep kendi hakkımla yüz alıyorum. evde çalışıyorum sizin de yüz almanızı istiyorum. bakın orada hala fatmanur birşeylere bakıyor, beni dinleyen var mı? ben burda ağlıyorum. ben size birşey öğretmeye çalışıyorum ama sizin yaptığınız şeye bak. ne yaptığınız bu? ben bu sınıfın başkanıyım sizin de olmanızı istiyorum ama böyle yapıyorsanız yazıklar olsun size. başka birşey de demiyeceğim.
    öğretmen: afferin afferin gızım. algışlayın algışlayın. afferim afferim..
    başkan yardımcısı: öğretmenim birşey söyleyebilir miyim? arkadaşlar öğretmen beni ben fakirim diye başkan yapmadı. neden beni başkan yaptı? ben çok istiyordum. mesela havva başkan, beyzanur başkan yaparken ben merak ediyordum. o yüzden yaptı öğretmen. istiyorsanız bırakabilirim. ikinci dönem yapmayabilirim. gösterdim bir daha da gösterebilirim bakın hala yırtık.* ben okula gelirken ayağım ıslak geldim. baktım ıslak mı kuru mu diye mi baktım. derya'nın botu ne kadar güzel ona almışlar. benim annem babam bana alamıyor. babam çalışıyor inşaatın beşinci katından düştü. ölecekti. parmağını da kesti. biz çalışalım okuyalım diye ekmek parasını çıkartmaya çalışıyor. parmaklarını kesti. parmakları kanadı hep. yani sizin bu yaptığınız insanlığa sığar mı? sığar mı ismail? sığar mı burak? sığar mı atalay? sığar mı? söyleyin cevap verin şimdi.
    öğretmen: afferin gızım afferin..sus sus..
    başkan yardımcısı: havva başkanı üzdüğünüz kadar beni de üzüyorsunuz. şuan kalbim, içimde ateş var atalay üzüyorsunuz beni. *
hesabın var mı? giriş yap