• yavrum oğlum yiğidim aslanım kavramlarının tartışmada haksız konuma geçildiğinin anne baba tarafından farkedilmesinin hemen ardından aldığı hal...
  • annenin "seni siklemiyorum" mesajı vermek amacıyla kullandığı aşağılama kalıbı.
  • sıçtığım bok beni beğenmiyor
    sıçtığım bok bana akıl veriyor vb gibi tamamlanabilen özlü bir anne sözüdür.
  • emrah'in vurmayin adli filminde, ailenin babasinin, cem ozer'in havali hareketlerinin akabininde soyledigi laf. bir kapici evi olan yuvada baklava vardir, olaylar gelişir:

cem ozer: ne iş baklava falan
    baba: bilmem kac numaradaki hede beylere gelmis, onlarin da sekeri oldugundan bize gondermisler
    co: (uzaklara bakarak) ne zaman baskalarinin artiklarini yemeyi birakicaz
    baba: suna bak hele, sictigim bokun dedigi lafa bak
  • karşısındaki insanı bir birey olarak görebilme kapasitesinden yoksun ebeveyn lafı. yok benimkiler asla kullanmayacak kadar sağduyuya sahipler ama hal ve hareketleri sürekli bunu söylüyor. bu arada kimse kusuruma bakmasın da bunu söyleyebilen bir anneye, "annelik kutsal" "cennet ayaklarının altında" falan gözüyle bakamam ben. her şeyi desin, her küfrü etsin ama bu söylenebilecek en terbiyesiz en ahlaksız söz bence.

not: aklıma geldikçe cinlerim tepeme çıkıyor lan. sen kimsin lan böyle bir lafı kullanabiliyorsun? allah mısın? götünü de yırtsan bakteri bile yaratamazsın. sen benim varlığım için aracısın lan, sıçtığında çıkabilen tek şey bok işte, bokk! yapıp yapabileceğin de bu kadar. bir nefes bile verdiremezsin hiçbir cana. kime allahlık taslıyorsun? insan bir utanır be...
  • çok samimi bir anne sözüdür. doğurduğum birey anlamına geliyor aslında ama hoş değil tabi argo. genelde anne çok kızdırıldığında ağzından bi anda çemkirme şeklinde çıkar. şanslıysanız sadece bu sözü söyler ve bitirir yok değilseniz devamı güdümlü anne terliği ile devam eder.
  • en çok sevdiğim 11. insandan daha değerlidir.
    bazen o kadar bağlanırım ki, karşısına geçer bir martini içerim.
    insan başarma hissini iliklerine kadar hissetmek isterse, sıçtığı bok bu anlamda bir sanat eseri oluyor
    o yüzden sıçtığım bok olamıyor bazıları, ha şimdi üzerine alınan varsa alınsın.
    ben tutmam kimseyi.
  • ardından daha sıçtığı bok denize ulaşmadı bana bi de kafa tutuyo diye devam eder...
hesabın var mı? giriş yap