• feminizm ve liberalizm dusmani, abd'nin basina gelen her seyin liberallerin, gaylerin ve feministlerin sucu oldugunu iddia eden, ortalama amerikaliya hitap etmekle ovunen ve acikli bir sekilde yiginla insan tarafindan ciddiye alinan ve fikirlerine onem verilen radyo programcisi.
    "kadinlarin universite gitmelerinin ve kariyer sahibi olmalarinin tek nedeni, kendilerine destek olacak bir erkek bulamayacak kadar cirkin olmalari"ymis sayin limbo'ya gore.
  • igrenc icraatlari bitmeyen hastalikli, yobaz sahis. insan demeye dilim varmiyor.
    (bkz: #10200880)
  • sapık bir muhafazakâr olup son marifetini haiti'deki deprem üzerinde icra etmiş.
    "eğer haiti'ye bağış yapacaksanız obama'nın yardım çağrısı üzerine açılan hesaplardan yapmayın, bireysel başvurun, aksi halde vergilerinizi kullanmış olacak"
    http://www.rushlimbaugh.com/…nt/01125106.guest.html

"haiti depremi, obama’nın merhametli ve insancıl görünmesini sağlarken bir yandan da hem ‘açık tenli’ hem de ‘koyu tenli’ olma pozisyonunu güçlendirdi"
    http://www.radikal.com.tr/…17.01.2010&categoryid=81

nazilerin adı çıkmış. amerikan demokrasisi temrininden beslenen bilindik bir hanzo. "bar fedaisi" merhum patrick swayze'nin filmde ağızını burnunu kırdığı çiftlik sahibi eyalet ağası tiplerinden.
  • tek başına bir akıl hastanesidir bu.
  • amerikali agir sagci radyo programcisi.
  • götünden sallamanın en güzel örneğini the dark knight rises filminin kötü karakteri bane'in barack obama ve yönetimi tarafından 2012 başkanlık seçimlerindeki rakibi mitt romney'in eski şirketi bain capital'a atıfta bulunarak romney'i kötü adam gibi göstermek için üretildiğini iddia ederek yapmıştır.

http://www.huffingtonpost.com/…rises_n_1681716.html

çok çabuk özetleyelim. mitt romney adı verilen zat 2012 başkanlık seçimlerinde cumhuriyetçi parti'nin obama'ya karşı yarışacak rakibidir. bu kişi bain capital adlı bir yatırım şirketi kurup, iflas etmek üzere ya da çok aşırı değer kaybetmiş şirketleri satın alıp, çalışanların çoğunluğunu kovarak ya da çin, hindistan ya da güney doğu asya'daki başka ülkelere işleri ihale ederek karlı hale getirip, kara geçirmeye başladığı şirketleri de başka şirketlere satarak milyonlarca dolar para kazanmıştır. obama da son birkaç haftadır amerika'daki işsizlik sorununun mitt romney gibi iş adamları ve onun şirketi bain capital gibi şirketlerden kaynaklandığını iddia edip, romney'e laf sokmaktadır. bu iddialara karşı dişe dokunur bir savunma geliştiremeyen mitt romney'i savunmakta dombili rush abimize kalmıştır.

rush abimizin dinleyici kitlesi kendisi gibi öküz olduğu için bane karakterinin çizgi romanda 90'lı yılların başından beri bulunduğunu bilmez, "acaba doğru mu?" diye araştırmaz, kendisine söylendiği gibi kabul eder. ben yapımcıların yerinde olsam yalan yanlış ta olsa filmin reklamını normalde filmi izlemeyecek bir sürü kişiye yaptığı için çıkar teşekkür ederdim.

bu rush abi gibi tiplerden bizde sağda da solda da çok bulunur. daha çok ta sağda bulunur. at yalanı sikeyim inananı. yerse...
  • bu ürünü türkiye'de engin ardıç etiketi altında pazarlıyorlar ama sulandırılmışını. son olarak doğum kontrolünün sağlık sigortasında yer alması gerektiğini savunan bir genç kıza* radyo programından madem o kadar sikişiyosunuz parasını da bana ödetiyorsunuz o zaman en azından videosunu çekip internete koyun onu izleyelim bari demiş.
  • hayatinin on yilini madde bagimlisi olarak harcamis, amerikan nazisi. sarah palin "hangi gazeteleri okuyorsunuz?" sorusuna "hepsini" cevabini verirken, aslinda radyoda bu elemani dinleyerek gunceli takip ettigi ortaya cikmistir. ayrica(bkz: hilkat garibesi)
  • family guy'da geyiği sürekli dönen adamlardan biri. hatta bu adamı dizi sayesinde ucundan tanıdım diyebilirim.
  • rush'in test for echo albumunde limbo isimli $arkilari ile "rush-limbo" olarak makara yaptiklari krank mili arkada$imiz.
hesabın var mı? giriş yap