• soma katliamı ardından hayatın tanığı isimli programında almanya ve türkiye madenlerini mükemmel bir programda karşılaştırdığı için kovulan gazeteci.

izleyin ve neden kovulduğuna emin olun.

işini yaptığı için kovulmuştur, hiç yorum yapmadığı halde, karşılaştırmayı olduğu gibi verdiği halde kovulmuştur.

türk televizyonlarında bu konuyu bu şekilde, ayrıntılı işleyen, yalın anlatan bir başka program yapılmamıştır.
  • bütün parayı abdülkadir selfie'ye yatıran cnn türk'ün,tasarruf bahanesi ile işine son verdiği gerçek haberci. midem bulanıyor artık bunların medyasından.
  • cnn türk'ün televizyondan sorumlu müdürüdür. aha kanıtı burada.
    http://www.cnnturk.com/…ervisler/kunye/default.aspx

ben şahsen kim olduğunu bilmiyorum. google dan fotoğrafını aratınca şöyle biri çıkıyor.
    https://www.google.com.tr/…448d6c1&biw=1280&bih=688

sonra google a rıdvan akar twitter yazıyorsun şu adres çıkıyor.
    https://twitter.com/akarridvanakar

yazdığı twitler hep böyle hep destek tam destek modunda gezi parkı ile alakalı.

yazdım ben de o zaman sayın müdürüm neden penguenler diye. cnn türk bünyesinde çalışan telfonlara bakan kızı arayıp deli edeceğinize şu adama bir sorun, müdür bey ne oluyor, ne iş diye.
  • forza beşiktaş'taki son yazısı, gelenekçi forum adminleri tarafından ana forumdan kaldırılıp, yazarlar bölümüne taşınmış buna müteakip kendi isteğiyle forza beşiktaş'tan ayrılan; beşiktaşlı araştırmacı, gazeteci ve yazardır.

beşiktaşlıların hislerine tercüman olan ve kendi isteğinden bağımsız olarak başka bir bölüme taşınarak bir nevi sansüre uğrayan yazısını paylaşayım da tam olsun:

'' beşiktaş taraftarı olarak bizler kendimizi çarşı olarak bilinen o büyük şemsiyenin altında hissederiz. zira çarşı pek çok konuda bizim adalet ve vicdanımızla örtüşen bir duruş sergilemiştir. bunun son örneği van için gösterilen duyarlılıktı.

ancak saygınlık zor kazanılan ama çabuk kaybedilen bir haslettir.

çarşı'nın pluton'dan etoo'ya, nükleer santralden hasankeyf'e kadar pek çok konuda gösterdiği hassasiyeti kendi ''varlık nedeni'' ile yani beşiktaş ile de göstermesini beklemek hakkımızdır.

eğer sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı şike soruşturması sürecinde fenerbahçe'yi kurtarmayı kendisine görev edinmişse, eğer sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı doğruları dile getiren -geçmişten beri dostu olduğumuz- altay kulübü'nün başkanına ''otur, haddini bil'' demişse ve en beteri de sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı ''fenerbahçemiz'' sözcüğünü böylesine keyfiyet içinde kullanabiliyorsa, çarşı'nın da bir tepki göstermesini beklemek hakkımızdır.

aksi takdirde çarşı'nın ''neye karşı'' olduğunu sorgulamaya başlarız ki o takdirde çarşı'yı asi yapan o ''a'' mahzun kalır.

kusura bakmayın arkadaşlar, geçmişte çokça sorgulanan ve sizleri de çok rahatsız ettiğini bildiğim, ''çarşı-yönetim'' iddialarını boşa çıkarmak için tarihi bir fırsat elinizdedir. bu fırsatı harcamamanızı tavsiye ederim.

en azından o denizli maçında dayak yiyen beşiktaşlılar için....isterim.

benim duruşum ise şudur: statta iki elimi havaya kaldırır ve çapraz sallarım:

yeter demirören
    ''
  • penguen medyasında bu kadar süre bile durması gereksizdi büyük gazetecinin, çok iyi olmuş, bu devirde bu medyalardan çıkarılmak onurdur diye düşünüyorum.

bahaneye gel demek istiyorum ayrıca, tasarrufmuş, neyden tasarruf edildiği çok açık. siz abdülkadir selvi'lerle, nagehan alçı'larla devam edin. süpersiniz böyle.
  • kovulma nedeni az çok tahmin edilebilen gazeteci. ahmet hakan'ların, nagi'lerin, selfie'lerin cirit attığı yerde barınabilse şaşardım doğrusu.

kişileri değil sistemi eleştiren, ne mal olduğunu ortaya koymaya çalışan profesyonel bir tarzı vardı. gerçekten kendisini izlerken bir vatandaş olarak kaliteyi hissederdim. bu memlekette sistemi sorgulayan adama acımaz, gözünün yaşına bakmaz, harcarlar. zira o sistemden nice adam ekmek yiyor. milletin ekmeğiyle oynanır mı. oynatmazlar. ama oynarlar.

başka bir sebebi varsa dahi bu değerlendirmem bakidir.
  • çocuğuna kartal ismini koyacak kadar koyu bir beşiktaş taraftarı ve çarşı grubu üyesi. basın kartı olmasına rağmen maçlara parasını ödeyerek aldığı biletle gidip kapalı tribünde yerini alır.
  • mehmet ali birand'ın yayınlamaya başladığı "son darbe: 28 şubat" belgeselinde önemli miktarda katkısının bulunduğunu ancak yapımcıları arasında adının geçmediğini, dolayısıyla emek a'rsızlığına kurban gittiğini ifade eden gazeteci.

detayları okumak için:

http://t24.com.tr/…r-ya-da-emege-39son-darbe39/4637
  • yerine alçıbekiselvigillerden bir kişiyi alırlar hemen.

emrah serbes keşke bugün gitseydi mesut yar'ın programına. penguenliğe devam ediyorsunuz derdi.
  • türkiye'nin hiç tartışmasız en önemli gazetecilerinden birisi kendisi. duydum ki cnn türk'teki programına son verilmiş. vizyonsuz, zihniyetsiz bir medyanın programına son vererek gazeteciliğinin önüne geçeceğini sanmasının bir sonucu diye tahmin ediyorum.

böyle beyfendi, böyle dürüst, çalışkan, bir güzel beşiktaşlı'yı televizyonlarda göremez de unutursak, yüreğimiz kurusun be.
hesabın var mı? giriş yap