• tyson'un macini izleyen insanlarin cogunun gormeyi bekledikleri olay.
    iki turu vardir:
    biri teknik nakavt: hakem boksorlerden biri kum cuvalina donmusse araya girer.
    ikincisi delikanli nakavt: boksorlerden birinin oburunu "ben naaptim da bunun karsisina ciktim ayaga bile kalkamiyorum" dedirtene kadar dovmesidir.
  • son derece aşağılık bir kullanımına tanık olduğum kelime.

edit: başlık değiştirilmiştir. uyarı için tam randimanli baba tohumu'na teşekkürler.
    haberin ilk hali: http://i.imgur.com/kjdhoix.jpg
    ayrıca: (bkz: şiddet gören kadın haberine nakavt başlığı atmak)
  • (bkz: knock out)
  • nakavt olan sporcu uzerinde acayip etkileri olan durum.
    http://i.imgur.com/msyze.gif
  • çok yorulmuş olduğunu anlatmak için de kullanır insanoğlu.
  • mukemmel sozleriyle en sevdiklerimden bir rashit sarkisi.

elinden geleni yapman yetmez bazen
    cabaların bosa batarsin cirpinirken
    mukemmel ol yada yok ol ortasi yoktur
    hep fazlasini bekler ondan senden

bir yaristir hayat basla kosmaya
    dogdugun dakikadan olecegin o ana
    birinci gelmelisin yada isin biter
    yoksa hayat senide nakavt eder

yalniz guclu yasar yalniz hizli kazanir
    yalnizca en iyilere aslara yer vardir
    yalanlar hirs hile ve tuzaklar
    hepsi gecerli yapay engeller ve zorluklar

umutlarin elbette soner birgun seninde
    alisinca kaybetmeye her seferinde
    yipratirlar yenilgiler elbette her insani
    kabullenir herkes kaybetmeye mahkum olmayi

bir yaristir hayat basla kosmaya
    dogdugun dakikadan olecegin o ana
    birinci gelmelisin yada isin biter
    yoksa hayat senide nakavt eder

nakavt eder
    nakavt eder
    nakavt eder..
  • 2015 yılında istanbul'da kurulan bir reklam ajansı. kurulurken muhammed ali'den ilham alan ajans kelebek gibi uçan fikirleri, arı gibi sokan etkili kampanyalara çevirdiğini söylüyor. asmalı mescit’teki ofislerinde küçük bir ekip olarak keyifle çalışıyor basılı ve dijital mecrada şık işler üretiyorlar. eğer tanıma fırsatı bulursanız sıcak kanlı, çalışkan ve zeki bir ajans başkanlarının olduğu görecek, bu kişinin geldiği yeri sonuna kadar hak ettiğini düşüneceksiniz. ajansa böyle iddialı bir ad vermesinin arkasında yatan keyifli manifestoya ajansın internet sitesinden ulaşabilirsiniz: nakavt sizi ringe çağırıyor!
  • sanırım bu yüzden, hele de büyük boks maçları paralı kanallarda veriliyor olmalı. düşünsenize 5.saniye de nakavt. eğer araya reklamlar aldıysa hepsi gitti, parasını geri ödemek zorunda.. iyi para dönüyor bu arada. kumar kısımı ayrı bir konu ki şike olayı dönen müsabakalar olabilir ama şampiyonluk maçlarında pek olacağını sanmam (kumar büyük günahlardandır). sinan şamil sam boğazın boğası boksörümüze de burdan rahmetler ve muhammed ali'ye de .. boks şiddettir bu arada, keşke hiç olmasa ama kaçak oyun yaparlar gene ama bari oran az olabilir. şiddet içeren bir şeyin bu kadar izleyici toplaması da ayrı konu. gerçi futbol ve basket'e göre daha az bir seyirci kitlesi var gibi, ama giderek de artıyor gibi. abd'de çok izlendiğini sanıyorum diğer ülkelere göre.

bir roman denemesi : ''

evet bugün akşam sonrası mesai vardı ama boks maçı yüzünden patron'dan zorla izin aldım. ertesi gün yapacaktım işi.

eve geldim bir sürü hazırlık. fırında hindi. özel içecekler falan. arkadaşları da çağırdım. bir sürü çerez merez hazırlık. mısır patlattım, kestane pişirdim.

maç başladı. 5.saniyede herif ne vurdu öyle be rakibine boks maçında. duvara çarpmış gibi oldu adam. çok pis yediği yumruğu. yere düştü, 10 saniye saydı hakem, yok kalkar gibi oldu ama geri düştü ve nakavt oldu.

ee o kadar hazırlık, 5.sn için miydi. bilmiyorum içime buruk bir duygu girdi. arkadaşın biri zaten boks sevmezdim, şiddet falan. çizgi film var, vikingler, izleyelim dedi.

bu arada patron aradı. maç nakavt oldu, gel istersen dedi. nakavt oldum.. ''
  • "sene 1947 olmalı... rakibim, saim saygılı sert bir boksördü, nakavt oldum ama oldukça yeniydim. yine de saygılı'ya karşı üstün dövüşüyordum, ama dedim ya, boks bu... bir yumruk her şeyi aniden değiştiriveriyor. (...) saim saygılı ile bir yıl dolmadan ankara'da karşılaştık. türkiye şampiyonluk maçı... evet. nakavt ettim onu ve türkiye şampiyonu oldum." emina temel - garo nerdesin
hesabın var mı? giriş yap