• dün cihangir şubesinden dayak yemeden çıktığımız için kendimizi şanslı hissettiğimiz yer. bu kadar pahalı bir pizzacının bu kadar ters ve suratsız bir garsonu olması inanılmaz. ciddi ciddi neredeyse dayak atacaktı adam.
  • bir kere bulundum bu mekanda-cihangir'deki. üç sene falan olmuştur. hesabı şişirdiler. "bi yanlışlık olmuş" dedim. servisi yapan kızın feleği şaştı niyeyse; heralde durumu bildirmeyip, ödemeyi yapıp kalkıp gitmemi bekliyodu. o kadar suratsızlaştı ve sert hareketler yapmaya başladı ki nedenini sordum, "iyi misiniz" diye. servis kalitesi yerlerde gezinen, hayatında pizzayı ilk kez yiyenler dışında kimsenin uğramıycağı bir lüzumsuz mekan.
  • cihangir şubesi fiyat ve servis bakımından esir kampı konseptine sahiptir.
  • müşteri memnuniyetine değil de müşteri yenilenmesine önem veren müessese. küçük bir mekan olduğundan dolayı garsonlar sürekli müşterilerin gözünün içine bakar. önce tabağına bakar bitmiş mi, bitiyor mu, ha bitti, ha bitecek diye. mekanın küçüklüğünden dolayı dibinde duran garsonun bakışlarını hissedip ona bakarsın, o esnada o da sana bakar; yüzünde ''bitti mi diye baktım'' diye bi ifade vardır. sinir olursun, iştahın kaçar. nitekim kalkar gidersin.
  • telefon cekmedigi icin kesintisiz pizza keyfi yasayacagınız sirin mekan.
  • pizza yapılışını izleme imkanı veren sevimli ve sade dekorasyonlu mekan. fakat çalışanlar da bir o kadar sevimsiz. "lütfediyoruz" şeklinde içeri alınıyorsunuz ancak yabancı müşteriler gelince çalışanların gülebildikleri ortaya çıkıyor. pizzasını da abartmaya gerek yok.
  • cihangir şubesinden ısmarlanan pizza dana ile listemde birinci sırada olan pizza bulls'un yerine ortak olmuştur... o nasıl bir lezzetti öyle kuzum!?! * * *

http://www.misspizza.com.tr/#cihangir
  • cihangir'deki şubesine gitmiştik.

fesica mıydı neydi ondan söylemiştim. size şöyle söyleyeyim ben hayatında yeşillik anlamında yiyecek hiçbir şeyi ağzına sürmeyen olveyz usta, pizza bittikten sonra tabağı yaladım ve dönüp bana bakıyorlar mı diye bakmadım bile!

bildiğin pizza üstü salata gibi bir şey geldi, yemyeşil. içimden "ne olduğuna bakmıyorsun adı alengirli diye söylüyorsun nasıl yiyeceksin bunu?" dedim ama ne yaptım; yedim, hem de ne biçim yedim. güzeldi, bayağı güzeldi. malzemeden kaçmıyorlar valla. ince hamur pizzadan günahım kadar haz etmem, hiç yadırgamadım yumuldum yedim.

dekorasyonu güzel, oturduğun yerden mutfağı, pizzanın nasıl yapıldığını izliyorsun falan.

velhasılı güzel mekan, güzel pizzalar. yiyin, yedirin.
  • pizzada değişiklik arayanlara pesto sos, kabak, ricotta peynirinden oluşan pizzalarını şiddetle önerdiğim restoran.
  • bir kez tadanın peşini asla bırakmayan lezzeti, huzur veren dekorasyonu ve ayrıntılarıyla alışkanlık yapan mutfak. taksim'e doğru yol alan nice tok mideyi acıktırmış, nice planın rotasını cihangire çevirmiştir.

yasal uyarı: ilk denemeden sonra dahi bağımlılık yapabilir. tadının damaktan gitmek bilmemesi, daha kapısından çıkarken yeniden ne zaman gelineceğinin düşünülmeye başlanması, yemek denince akla ilk gelen yer halini alması, görülen en belirgin semptomlardır.
hesabın var mı? giriş yap