• yunanca da bal anlamına gelen kelime.
  • melankolik bir ablamız kendisi. kötü değil ama güzel melankoli. şimdilik sevdim hevesliyim ona karşı.
  • meli türkiye'de internet üzerinden albüm çıkartmış ilk kişidir. akide şekeri(bkz: akide şekeri) isimli albümü melimuzik.com adresinde dağıtılmaktadır.
  • samoa ve hawaii dillerinde de "bal" anlamına gelir bu kelime. tarihsel dilbilim dersinde, alakasız dillerde tesadüfen benzer olan kelimelere örnek olarak verilmişti bu ama, sanıyorum bu kelime hakikaten de bir şekilde yunancadan bu dillere geçmiş.
  • kıymeti bilinememiş bir dost gibidir.
    beni yumuşacık yapan sesiyle, minnoş sözlü şarkılarına hasret kalmışım meğer. bugün nedense aklıma geldi bir anda. amatör kayıtlaarını pek severdim. yana yakıla arıyorum bilen bulan yeşillse beni
  • akide şekeri sever benim annem adlı şarkısı ile yalan dünya dizisinde yer alan tatlı şarkıcı..

http://www.youtube.com/…ontext=g2050aaaaht4aizqagaa
  • şu aralar sanırsam albümünün peşinde koşturuyor.jazzy soundlardan portishead kıvamında trip hop parçalara uzanan yelpazede parçaları olacakmış albümde. sesinin rengi biraz siyahidir, pek de şahanedir. sahnede hem çalar, hem söyler, hem izletir, hem de güldürebilir. öyle isviçre çakısı gibi çok fonksiyonlu bir müzisyendir.
  • minimal melodik techno harikası bir (bkz: bicep) parçası. özellikle ii numaralısı.
  • internet üzerinde kendine has bir kitlesi varken nedense gerekli patlamayı yapamamış güzel bıcır bıcır şarkıları olan insan. sene aşırı "iyi ki gittin" şarkısının ismini unutur. internet i tavaf eder sonra da bulur bir güzel dinlerim..

(bkz: meli iyi ki gittin..)

edit: link düzeltildi.
  • ister miydin isimli, insanın ruhunu gevşeten müthiş bir şarkıya sahip olan ve ülkece değeri bilinmemiş (çoğu güzel şey gibi) şarkıcıdır.

dinlemek için
hesabın var mı? giriş yap