• nijad yarruk'un, dün gece gördüğü rüyadır.. terli terli su içiyor, ondan oluyor hep..

edit: nijad yaruk'muş, elim fazla basmış ''r'' tuşuna..
  • böyle bir şeyi söyleyen bir türk olsa, hemen "faşist" diye damgalarlar, ama bir kürt söyleyince hakkını aramak oluyor. hey güzel ülkem, daha neler göreceğiz...
  • cevabı basit iğrenç beyandır.

(bkz: kimin önünde diz çöktük de ite köpeğe çökeceğiz)

zaman ötesinden gururla : hangisine kızdınız sempatizanlar tarihi gerçeğin gözünüze sokulmasından mı bu beyana inanan ve aynı hayali paylaşanlara it_köpek dememe mi? *
  • japonya insanlarına hitaben söylenmiştir. burada muhatap türkler değildir. zaten pkk da japonya'ya karşı savaşıyor.

her gün japon askerlerini öldürüp, japon halkını yakıyorlar.

türklerin alınmasına gerek yoktur.
  • sosyalist bir partinin il başkanının sözleri. (bkz: yersen)

işin garibi bdp ve pkk'nın sesi olan herkes bu tip söylemlerle ırkçılığın alasını yaparken, sözlükte bu ırkçıları "silahı ilk eline alanlar onlar değil kiii, onlar haklarını arayan sosyalistler" diye sevimli göstermeye çalışan aklıevveller olması.
  • bence bir art niyet yok, hepimizi sovalye ilan etmek istiyorlar. feodal duzende yaygin bir sevgi gosterisidir. "takim elbiselerinizi giyip kurtlerin elini sikacaginiz gunler yakindir" diyecek halleri yok samimiyetsiz isvicreli bankerlermisiz gibi.
  • dünyanın önünde diz çökmemiş bir millete yapılan beyhude tehdit.
  • bdp diyarbakır il başkanı nijad yaruk: "kürtler eski kürtler değil. diz çöktürmeye çalıştığınız bu halkın önünde diz çökeceğiniz günler yakındır."

demek ki neymiş? "ezilenlerin" milliyetçiliğiyle "ezenlerin" milliyetçiliği arasında fark yokmuş. zira ezilenlerin milliyetçiliği büyüyüp olgunlaştığında bir diğerini "ezmeye" and içiyormuş. yani "milliyetçilik" türk'e ya da kürd'e has değil, evrensel bir "hastalıkmış".

"diz çöktürmek" "cehenneme çevirmek" gibi kavramları en çok kullanan partinin adı "barış" la başlıyormuş. komikmiş, ironikmiş.
  • ilginç. hiçbir kürtü önümde diz çöktürmeye çalışmadım ve yakın çevremde de tanık olmadım, kürt olduğunu gizlemek zorunda olana denk gelmedim, kürt olduğu için iş bulamayana rastlamadım, kürt olduğu için milletvekili olamayan görmedim, kürt olduğu için doktora gidemeyen ya da doktor olamayan, öğretmen olamayan, üniversite, lise veya ilkokula gidemeyene de denk gelmedim. ha güneydoğu ve doğu da oluyor derseniz güneydoğuda olan başka birşey. azcık aklı olan da anlar bunu sanırım. ama ülkemde azcık aklı olan insan sayısı az olduğundan azcık dahi aklı olmayanlar götünden uydura uydura konuşuyor işte.
    allah belanızı versin.
hesabın var mı? giriş yap