• "pkk'ye karşı savaşta katledilen kürt çocukları" kavramı çerçevesindeki iddialarının;

medyada her öne sürdüklerinde pkk ve silahlı kanatları (argk, hpg..gider bu) açısından tam bir felaketle sonlanmasına,

çarşaf çarşaf yayınladıkları katledilmiş yavruların isim listeleri üzerinden çıkar sağlayamadıkları gibi, bu günahsız masumları öldüren kuduz köpeklerin yeniden hatırlanıp ifşa olmalarını sağlamalarına,

ab ve nato konjonktürel desteği arkalarında olmasına rağmen bu denyoluklarından, tecrübesizliklerinden sıyrılamayıp, akım derken bokum deme illetinden kendilerini kurtaramamalarına rağmen,

kılavuzları tüyü dökülmüş üç beş çıkarcı sinsi medya kargası olunca zavallılıkta sınır tanımıyorlar...

kendi öğretilmiş halüsinasyonları arasında, hayatın gerçeklerini, söylemlerinin gülünçlüğünü maskeleyemedikleri için artık mizansenlere, kurgulara kendileri bile inanacak hale gelmişler."küsürat veriyim de attığım anlaşılmasın" mantığı ile 587 çocuk öldürüldü, 223 bebek süngülendi gibi yayınlarının ellerinde patlamasından sonra artık yer, zaman, kişi gibi ayrıntılara da gerek görmez olmuşlar. hatta tüm okuyanlarla geçtikleri dalgayı daha da etkili hale getirmek için iddialara "akademik" bir yön (!!!) de katmaya çalışmışlar...

buralarda ve başka yerlerde de yazıp çiziyorum; çevremdekilerle, benimle benzer düşünsün veya düşünmesin, olan biten üzerinde tartışıyoruz, kendimizce çıkarımlarda bulunuyoruz ufak da olsa bir emek harcıyoruz ya...bunu herhangi bir beyni yıkanmış rejim düşmanına, söylediklerinin arkasında duramayan insanlara veya adli bir olayı propaganda vesilesi yapabilecek kadar insanlıktan uzaklaşmış, ikincil kazanç peşindeki kişilikler için yapmıyorum...

kişisel olarak, bu çabam sadece kendisini ortam toz dumanken, it izi at izine karışmış durumda iken yalnız hisseden, söylemek istediklerini farklı sebeplerden ötürü biryerlere kusamayan mağdur bir halkın kafasındakilerin bir kısmını elektronik ortama yansıtabilmek, ruh kanseri'ne yakalanmak üzere olan bir milletin biraz da olsa içlerini soğutabilmektir... zira saplantılı insanların saplanıp kaldıkları düşünsel çukurlardan çıkmaları için gerekli olan enerji ile çok daha fazla sayıda gerçeği, makul olanı, bilime, vicdana, haysiyete uygun olanı arayan ruhlara ulaşılabilir...

sonuç olarak, daha önce defalarca rezil rüsva edilmelerine rağmen mesnetsizce, doyumsuzca iddialarına devam eden pkk destekçilerinin, pkk yanlısı haber sitelerinde de zaman zaman görebildiğimiz zavallı iddialarından biridir bu...

eğer vakti ve yeterli sabrı olan varsa "ateşe atılan bebekler" iddiasındaki zihniyyyetin alt yapısı için ufak bir tura davet ediyorum...

http://www.serhatgundem.com/…len-cocuklarin-listesi
    (10 haziran 1990 yılında basa'da kürt oldukları için öldürülen çocuklar kısmına bakmanızı rica ediyorum)

ardından da bu bağlantıları bir deneyin dostlar...

http://img34.imagevenue.com/…da_vahset_3_570lo.jpg#
    (bkz: 10 haziran 1990 çevrimli köyü katliamı)

şimdi de yeniden;
    (22 haziran 1992 yılında gercüş'te kürt oldukları için öldürülen çocuklar kısmına bakmanızı rica ediyorum)

ardından da şu arşiv kayıtlarına..

http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/…siv/1992/06/24
    (bkz: 22 haziran 1992 seki köyü katliamı)

yetmedi mi, haydi size, "akademik" (!) çalışmalarınızı tamamlayıp ele güne, fazla soru soran faşist kemalist tosuncuklara yanıt vermeniz için biraz daha süre... millet bu bağlantılardaki insanlık dramlarını okuyup kahrolurken olmaz ya belki bu süre zarfında tsk'nin ateşe attığı bebeklerle ilgili iki üç ayağı yere basan veri denkleştirirsiniz...

(17 aralık 1992 tarihinde diyarbakır'da kürt oldukları için öldürülen çocuklar kısmına bakmanızı rica ediyorum)

ardından da şu arşiv kayıtlarına...

http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/…siv/1992/12/18
    (bkz: 17 aralık 1992 tepecik-arkbaşı yolu katliamı)

velhasıl, konu ateşe atılan kürt bebekleri ise, öyle duymuştum deyyollaadı falan değil, yazılı-olay yeri inceleme raporlu birkaç hadise de mevcut maalesef tarihimizde...

4 ekim 1993 tarihinde siirt'in şirvan ilçesine bağlı bir korucu köyü olan daltepe köyü'ne gelen pkk'lılar koruculardan teslim olmalarını istemişlerdir. çağrılarına korucular tarafından ateşle karşılık verilen 70 civarında pkk'lı yiğit tüm korucuları öldürdükten sonra korucuların ailelerini katletmeye başlamıştır. diğer köy sakinlerini de cami içine toplayıp propaganda konuşmalarına orada devam etmiş ve çoluk çocuk infazlarını köy meydanında ibretlik şekilde yapmayı tercih etmişlerdir. korucular hariç 10'u çocuk 5'i kadın 23 kişi bu katliamda şehit olmuştur. işte bu katliam esnasında, köy sakinlerinin ertesi gün fotoğraflı şekilde isimleri de belli olacak biçimde verdikleri röportajda (1-3) hazal kayır isimli annesinin kucağından alınan 9 aylık bebek gülcan kayır'ın yanmakta olan kayır ailesinin evine atılarak katledildiği belirtilmiştir. bu katliamın yaşandığı köy halen bölgede pkk'nın etnik ve siyasi terörüne her türlü zorluğa rağmen direnmektedir. 2007 yılında da katliamın yaşandığı yere bir anıt dikilmiştir (4)...

kaynaklar:

1) http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/…siv/1993/10/06
    2)http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/…siv/1993/10/05
    3)http://www.byegm.gov.tr/…intarihi/1993/ekim1993.htm
    4)http://www.haberler.com/…pe-katliami-anildi-haberi/

(bkz: pkk'nın gerçekleştirdiği toplu katliamlar)
    (bkz: 4 ekim 1993 daltepe köyü katliamı)
  • ispatı olmayan, tanığı olmayan, bugüne kadar iddiası bile dile getirilmemiş açık bir yalandır. hadi türk ordusu'nun çocuk öldürdüğü yalanlarınıza alışıktık. ama yetmedi ki bebekleri ateşe de attırmanız gerekmiş. propaganda ne kadar şok edici olursa o kadar farkındalık yaratılıyor, o kadar dikkat çekiliyor tabi ki. terörün temel amaçlarından biri basında yer almak, dikkati olumlu veya olumsuz haberlerde davasına çekmektir. bu tip sansasyon yaratma amaçlı çıkışlar terörün amacına hizmet eder niteliktedir.

işin komik tarafı, gerek ülkedeki gerek sözlükteki donanımsızlar bir anda "evet ben de duymuştum bebek yakıldığını" havasına girmiş. hatta akademik çalışmada duyanı bile olmuş. ama her ne hikmetse, türk ordusu bir bir pkk'lının serçe parmağını incitse ayağa kalkan bu arkadaşlar konudan hiç bahsetmemişler... ta ki bugüne kadar.

söz konusu röportajın içeriğinin ne kadar gerçek olduğu, ali altay adlı askerin neyi ne kadar abarttığı bile tartışmalıyken yetmemiş ki bir de askerin söylemediği, ne olduğu belli olan taraf muhabirinin,

"köy yakmaları sırasında inanılması zor hikayeler anlatıyorlar. ateşe atılan bebeklerden bahsediliyor. sen gördun mü böyle şeyler?"

sorusu sanki gerçekten olmuş gibi kabul edilip mevcut başlık açılmış.

halbuki askerin soruya cevabı:

"...ben yapmadım ama şiddet var tabii. insan psikolojisi bozuluyor orda. bu tür şeyleri çok fazla yadırgamamak lazım. dışarıdaki insan yadırgayabilir ama orada psikolojisi bozulmuş insan için çok anormal birşey değil o. arkadaşını vuran bile var orda..."

şeklinde.

kara propagandanızı yaparken bir de azıcık zeka pırıltısı gösterseniz be donanımsızlar?
  • (bkz: böyle bir şey aslında yok)

eleman ki güvenilirliğini tartışmıyorum, "yok ben görmedim" demiş bu olay için.

ama bazı arkadaşlar tutup bunu sözlüğe tamamen alakasız bir şekilde taşıyor.

sanırım başlığı açan arkadaş şu mottoyu benimsemiş; (bkz: hayır derse belki belki derse evet demektir)
  • en fazla helikopterden diğerine atlarken şarjör değiştirmek kadar inandırıcılığı olan bu eyleme maruz kalmış olduğu iddia edilen bir bebeğin büyükannesiyle konuştuğunu söyleyen ne mutlagim ne de muglak adlı yazara #20184507 numaralı entari ile bazı sorular sormuştum.

kendisi cevap vermek yerine gargara yapmayı tercih etmiş: #20189888
    gargara boğazına kaçmasın diye şöyle bir yardımım dokundu: #20194270

nasıl adamlarla karşı karşıya olduğunuzu, sözlerinin ne kadarının gerçek, ne kadarının kurmaca olduğunu anlamanız açısından bu entry'i yazmayı uygun buldum. keşke bunların daha donanımlıları gelse de tartışmanın biraz olsun mantığı olsa. valla sıkıldım artık donanımsız rezil etmekten.
  • madem bu konu askerlik anılarından açıldı, konuyla ilgili bazı anılarımı nakletmek isterim. 1997 yılında yeni foça jandarma komando er eğitim alayında yedek subay olarak görev yaparken, bölüğümüze güneydoğu’dan bir astsubay tayin edildi. suruç’lu bir kürttü, kekeliyor ve yemeklerde et yemiyordu. gel zaman git zaman sıkı dost olduk.

dağda sabahladığımız gecelerde bol bol sohbet eder şakalaşırdık. bir gün, neden kekelediğini ve et yemediğini merak edip etmediğimi sordu. merak ediyordum ama bir insana neden kekelersin veya et yemezsin diye de sorulmaz ki! başladı anlatmaya; 2 yıl sivil(!) (bu görevi siz tahmin edin) görev yaptığını, bu görevden sonra jandarma özel harekat b ve c timlerinde görev yaptığını, başından geçenleri vs. hep anlattı. görevler sırasında çekilmiş fotoğraflarını da gösterdi.

bir gün bir korucu köyüne pkk saldırısı ihbarı geldiğini ve kendisinin de içinde bulunduğu özel harekat timinin hemen köye intikal ettiğini söyledi. köyde vardıklarında, saldırıya hedef olan evlerden birine girdiklerini, ev halkının kurşuna dizilmiş olduğunu bunun yanında evde yoğun bir kızarmış et kokusu geldiğini anlattı. hala ateşi sönmemiş olan tandır fırınını açtığında ise içinde 2-3 tane çocuğun kızarmış bedenini görmesiyle, kustuğunu ve bayıldığını söyledi. o gün bugündür de kekelerim ve et yemem dedi.

bu saldırıyı yapan pkk’lıları bulmak için o gün tim olarak yemin ettiklerini ve yaklaşık 2 ay sonra saldırıyı yapan grubu pusuya düşürüp bir kısmını öldürdüklerini de anlattı.

bana anılarını nakleden çok sevdiğim astsubay arkadaşım kürt memo, batman sason’da bir köy karakolu komutanıyken 4 yıl önce öldü.

maalesef savaşlarda çocuklar da ölüyor. keşke hepsinin şeker de yiyebilmesini sağlayabilsek.
  • çapulcuyu örnek vererek savunubilen* şeymiş, ben bunu gördüm.

varlığı reddedilse anlaşılır ancak, "teröristlerin öldürdükleri bebeklerden bahsetmemişler, askerin psikolojisinden bahsetmemişler" demek tam anlamıyla debillik.

tekrar tekrar yazmak gerekiyor. derdi terör olan bir örgütün adam öldürmesiyle, vatandaşın vergisi vesilesiyle vatandaşını koruma görevi olan kolluk kuvvetlerinin zulmu açıklanabilecek haklı çıkarılabilecek bir şey değil.

debillik, hem de kendi devletçi zihniyetiniz açısından da debillik. çok sevdiğiniz kutsal devletinizi, terörist düzeyinde değerlendiriyorsunuz çünkü.
  • bu iddiayı ortaya atan elemanın bir benzeri bizim kahvede var. kudret abimiz. kendisi aynı dönemde operasyona giderken helikopterden helikoptere atladığını ancak atlarken havada şarjör değiştiremediği için çavuş rütbesi vermediklerini söyler...

niye onunla kimse röportaj yapmıyor? inanmayana her türlü takdir belgesini gösterebilir zira....
  • insan bu tip başlıkların altına yazılan bazı şeyleri gördükçe gerzekliğin sınırı olmadığını bir kez daha anlıyor hakikaten.

türk ordusu, türk askeri dedikçe birileri, gerzeklerin kafasında hemen tamamen ari türk ırkından oluşan, kürtlerden ve diğer kökenlilerden arındırılmış, tamamen gizlilik içinde hareket eden ve hatta her katılanın gizlilik sözleşmesi imzaladığı bir ordu hayali oluşuyor anladığım kadarıyla. ulan bu türk ordusu dediğin şey zamanı gelince senden benden oluşan bir şey. bunun içinde türkü de var, kürdü de var, arabı da var.

ne oluyor yani, o orduda askerliğe başlayan kürt kökenli gençler yapılan büyünün etkisiyle türkleşip, kürt kökenlilerin köyünde bebekleri ateşe atıp, askerlik bittikten sonra da büyünün etkisinden kurtulup hafızaları mı siliniyor, nasıl oluyor? yoksa güneydoğuda sadece türk kökenliler mi görev yapıyor? operasyona giderken nüfus kağıdı kontrolu yapıp bir de kurana el bastırıp sadece türk kökenlileri mi alıyorlar falan? hasta mısınız olm siz, kafanız bu kadar mı az çalışıyor?

o kadar şehit haberi geliyor, hiç mi görmüyorsunuz doğulu veya güneydoğulu şehitleri? böyle bir olay olsa, sırf kökeninden ötürü bu şekilde insanlara zulüm yapılsa ki ateşe bebek atmaktan falan bahsediyorsun sen ulan, köken möken de dinlemez ama, hadi biri ikisi konuşmadı hiç kimse mi konuşmaz, ihbar etmez, savcılığa, gitmez hadi bütün medyayı hepsini geçtim taraf gazetesine gitmez!!! hasta mısınız olm siz, kafanız bu kadar mı az çalışıyor?

biri der o bebeğin annesi bizzat gözümün içine bakarak anlattı, öbürü çok var böyle annelerine sorun der der der. kim o gözünün içine bakan anne, nerede kardeşim bu anneler, çıkarın medyaya, verin ismini cismini savcılara, bak en tepedeki generaller bile yargılanıyor, olduğunu iddia ettin vahşeti yapan kıçı kırık tim komutanını mı yargılayamayacaklar? yahu insaf, bırak bebeğini ateşe atmayı, açın gazetelere bakın, bebeğinin koluna doktor yanlış iğne yapsa ortalığı ayağa kaldırırı bizim millet; daha bir iki gün önce bu tip bir nedenden şanlıurfa'da doktoru linç etmeye kalkmadılar mı? hasta mısınız olm siz, kafanız bu kadar mı az çalışıyor?

ancak gerzeklerin inanacağı haberlerdir. *
  • türk silahlı kuvvetleri'nin pkk terör örgütüne karşı yürüttüğü mücadele esnasında yaptığı iddia edilen, ancak hiçbir şekilde somut ispatı getirilemeyen eylem.

ardınızı da yırtsanız somut delil getiremiyorsunuz. tek yaptığınız varsa yoksa "ama x olduysa y de olmuştur" demekten ibaret. tek yaptığınız laf kalabalığı. tek yaptığınız iftira atmak.

alın, illa katledilmiş bebek görmek istiyorsanız o çok değerli pezevenk sürüsü pkk'nızın bizzat katlettiği kürt bebekler. burada pkk tarafından hazır yapılmışı var. http://www.google.com.tr/…n&tab=wi&biw=1440&bih=719

ancak nedense sizleri bu konuyla ilgili konuşurken hiç göremiyoruz? 80 yıl önceki dersim sürekli gündeme getirilirken daha üzerinden 20 yıl geçmemiş, 1 değil, 5 değil, onlarca bebeğin pkk tarafından katledilmesinden tek satır bahsetmiyor, insanlar o pek sevdiğiniz örgütünüzün yaptığı toplu katliamları unuttu sanıyorsunuz ama yok öyle yağma. alın bunları nerenize dayarsanız dayayın.

neymiş... asker bir kürt bebeğini ateşe atmış... hadi len yalancılar.
  • insanların klavye arkasından sıcacık yataklarından eleştirdikleri şey. türk askeri nasıl ısınacak diye dakika durup düşünmüyorlar.
hesabın var mı? giriş yap