• "imamdan başbakan oluyorsa ssk genel müdüründen alâsı olur!" dedirten, güzel günlerin habercisi durum.
  • vakit gazetesi bu gelişme üzerine kemal kılıçdaroğlu'nun burun deliklerinin açıkça görüldüğü bir fotoğrafını aramaya koyulmuş.

gazeteden yapılan açıklamada "böyle bir resim bulamazsak, fotoşop ile kemal kılıçdaroğlu'nun burun deliklerine zeytin çekirdeği yerleştirmeyi düşünüyoruz" denilmiş.
  • süper bir olaydır..ironi falan değil bildiğin süper..
  • baykal istifa ettiği anda direkt olarak ortaya çıkıp "adayım" deseydi "vay lan sen mi yaptırdın?" diye üstüne gidilecek bir adamın -evet burası türkiye-, genel başkanına danışarak adaylık ilan etmesi kadar doğal bir şey yoktur. bu danışma olayı tamamen "nezaketen" yapılan bir iştir.

bu halk kürt kökenli alevi bir adamın türkler tarafından da bu kadar sevilmesiyle birleşmeyecekse, neyle birleşecek? chp'nin denize kıyısı olmayan illerden de oy almasının yolu açılmış oluyor böylelikle.

hayırlı uğurlu olsun.
  • kılıçdaroğlu için çok doğru bir hamle veya taktik diyebiliriz.

eğer olurda baykal tekrar aday olur ve kılıçdaroğlu genel başkanlığı kazanmasa bile bu hamle kılıçdaroğluna puan kazandıracaktır. yani kılıçdaroğlu genel başkan olsa da olmasa da bu hamlesiyle kazanan olmuştur.

eğer baykal genel başkanlığa geri dönerse, halkın baykal'a olan antipatisi daha da artacak ama bunula birlikte kılıçdaroğlu'na sevgisi,sempatisi daha da artacaktır.

eğer genel başkan olmazsa kılıçdaroğlu partiden istifa edip kendisine yeni parti kursun ilk seçimde chp'den daha çok oy alacaktır.
    yani sözün özü kılıçdaroğlu son hamlesiyle topu doksana doğru yönelmiştir şimdi gerisini chp ve baykal düşünsün.
  • geçen seçimde sandıktan "van minut" çıkararak sarı kartı gösteren halk, bu sefer kırmızı kartı tayyibin gözüne sokacaktır. her iktidarın bir sonu vardır, o da artık çok yakındır!
  • fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaçırmasından sonra bünyeye yerleşen üzüntüyü s.kerten haber.
  • önder sav'ın desteklediği olay:

"kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyorum. chp'nin elinin kolunun bağlı olmadığı görüldü. kurultay'da sayın kılıçdaroğlu'nun etrafında kenetlenerek bu yarmaları kıracağız. bu binanın içindekiler bile farklı düşünüyor olabilir. biz bu ezberi bozacağız. köhnemiş ezberlerle gidecek halimiz kalmadı. bu görüşlerimi baykal'la konuşarak ifade etmedim. bunlar chp genel sekreteri olarak 53 yıllık siyasetçi önder sav'ın görüşleridir. deniz baykal aday olsa da kılıçdaroğlu'nu destekliyorum."

şaşırmadım desem yalan olur. önder sav baykal ile köprüleri yakıyor...
  • türkiyede karanlık geçen 8-9 senenin ardından, 2 gün güneş doğmuştur. bu kadar iyi habere alışık değilim. dün fener şampiyonluğu kaybetti, bugünse kılıçdaroğlu başbakanlığa ilk adımını attı. medyanın baykalın dönmesi için negatif gazlaması tutmadı, kemal kılıçdaroğlu da bu gazlamaya gelip 1.5 2 günde karar verip başkanlığa aday olmak gibi bir aptallık yapmadı. bekledi, görüştü, destek aldı, halkın desteğini aldı. artık bambaşka bir türkiye olacak. "baykal o partinin başında oldukça"cıların da artık başka bahanesi kalmadı. kılıçdaroğlu ile sadece istanbul ankara izmir değil, orta anadolu, karadeniz, doğu ve güneydoğuda da oyları artacaktır. artık gerginlikten bıkmış, tek parti diktasından sıkılmış, her gün ikiyüzlülükle gerilmiş insanlara hayırlı uğurlu olsun.
  • uğur dündar nasıl pis restaurantların kabusuysa bu adamda dolandırıcıların kabusu olduğu için seviyorum.
    kılıçdaroğlunun adaylığını açıklaması ohh nihayet oldu düşüncesidir birçok kişide. bir ara hiç aday olmayacak sanmadım değil. chp ye hayırlı uğurlu olsun.
    hem karizmada neymiş efendiliği yeter bu adamın.
hesabın var mı? giriş yap