2050 entry daha
  • hangi açıklamayı yaparsa yapsın sözünün eri olmadığını kanıtlamış dönek bir insandır.
  • turban sorununun * cozumunu 9 yillik akp iktidarindan degil de 2 aylik chp genel baskanindan beklemek bambaska bir sacmalik. esleri turbanli olan adamlar ulkeyi yonettigi surece turban sorunu diye birsey yok, kemal kilicdaroglu'nun basbakan olma ihtimali ortaya cikinca turban sorunu var, ikiyuzlulugun uygulamali hali.
    dersim katliamini savundugu zaman da elestirdigi ve guc eline gectigi an onur oymen'in ipini cektigi icin chp genel baskanina giyabinda tesekkur ederim.
  • partiyi önder sav'ın yönettiği, kendisinin sadece bir vitrin malzemesi olduğu şeklindeki imaj giderek yerleşmekte.
    eğer gerçekten bulunduğu mevkinin idraki içindeyse, chp'nin lideri ise, kendine ve partisine çeki düzen vermelidir.
    yoksa kazanmış olduğu popülariteyi seçimlere kadar kolayca eritir.
  • iktidarı yaptığı-yapacağı işlerin detaylarını açıklamamakla suçlayan kişi.
    ama kendisi ne diyor öte yandan; "onu bize bıraksınlar, biz çözeceğiz".
    üstadım tamam başbakanlık köpeğin olsun madem, sorunları da çöz çöz de, neyle-nasıl?

heyt bre yiğidim, anladık aslansın-kaplansın ama gözünün yağına çift sarılı yumurta kırayım yapma, bu ne yaman çelişki..
  • - türban sorunu ile ilgili bir şey yapacak mısınız?
    - o sorunu çözeceğiz. herkes üniversitede okuyacak.
    - nasıl çözeceksiniz?
    - onu bize bırakın, çözeceğiz.

ondan sonra da, her zamanki gibi geri vites:

-ben türbanlılar üniversiteye girecek demedim ki!

böyle siyaset olur mu? oluyor. bir parti başkanının "x sorununu nasıl çözeceksiniz?" sorusuna verdiği yanıt "bize bırakın, çözeriz" olabilir mi? böyle bir cevap olabilir mi? oluyor. bu parti başkanı açık seçik laf değiştirip sonra pişkince "ben öyle demedim kiee" diyebiliyor mu? diyebiliyor.

nedeni çok basit, çünkü hiçbir şey fark etmiyor.

kılıçdaroğlu tek bir somut şey söylemeden herşeye "çözeceğiz, yapacağız, biz gelince herşey şahane olacak" diye açıklamalarda bulunmaya devam edecek. "nasıl yapacaksın?" diye sorunca yine somut bir cevap alamayacaksınız. çok başı sıkışırsa da aynen bu şekil konuştuğunu inkar edecek.

peki sonuç ne olacak? chp seçmeni yine oy vermeyecek mi kılıçdaroğlu'na? alternatif var mı? seçmenini kaybetme ihtimali olmayan bir adam niçin değişsin, niçin çaba göstersin? zaten iktidar ihtimali yok. ne kazanacak bir şeyi var, ne de kaybedecek.

hem ne bekleniyor, ne umuluyor onu da anlamış değilim. baykal seks skandalı yüzünden istifa etti güzel kardeşim, değişimin sebebi bu. kendi iç dinamiklerinden kaynaklı bir değişim yok, kasetten kaynaklanıyor değişim! o da bir yere kadar olur, onunla idare edeceksin.

ha, eğer kılıçdaroğlu ne söylerse söylesin oyunu gidip ona verecek olan adam kendisini sorgulamalıdır biraz, "ben niçin böyle yobazım?" diye. çünkü bunun adı yobazlıktır güzel kardeşim.
  • ne zaman biri bir eleştiride bulunsa, ahaa muhafazakarlara/akplilere/yobazlara bak nasıl da yusufladılaaaar deniyor. parti lideri mi hannibal lecter mı anlamadım gitti.
  • bu adamı gördükçe üzülüyorum ben. gerçekten, böyle bi içim eziliyor. sanki iyi niyetliymiş, saf bi adammış ve chp'nin yanlış politikalarını o iyi niyetiyle savunduğu için sürekli rezil oluyormuş gibi bi havası var. neyse.
    kemalist ekonomizmin iflas bayrağıdır kendisi. kemalistlerin her konuda "onu bırak işsizliğe bak" veya "hepsi eğitimsizlikten oluyor" diyen, politik dönemeçlerin hiçbirinde elle tutulur hiç ama hiçbir şey söyleyemeyen, alakalı alakasız her konuda yalnızca "işsizlik diz boyu, esnafın hali perişan" vs. diyebilen kanadını temsil etmeye soyunmuştur ve bu politikasız politikanın ne kadar yavan ve işe yaramaz olduğunu kanıtlamak yolunda hızla ilerlemektedir.
    - başörtüsü sorunu?
    - herkes okuyacak! (belki türban takanlar takmaz biz de kurtuluruz)
    - kürt sorunu?
    - yatırım yapalım okul yapalım (belki kürtler kürt olmaktan vazgeçer)

bu ne la? sanki başörtülüler, okuyabilecekleri okul yokmuş da o yüzden okuyamıyormuş gibi, "herkes okuyacak" diyor adam ahdkjahdk. nası bi kafa bu ya? başörtüsü yasağını ve yarattığı sonuçları görmezden geliyor, kafasını kuma gömüyor, sorunun üzeirnden atlayıp "herkes okusun" diyerek milleti kandırabileceğini sanıyor. bu cümleyi ilk duyduğum andan itibaren biliyordum ben bunun sadece ama sadece "okul yapıcaz, herkese burs vericez" anlamına geldiğini ve bu "herkes"in başörtüsünü çıkarmaya yanaşmayan insanları kesinlikle kapsamadığını. başka ne bekliyoruz ki? chp'lilerin ekonomist kanadının bin yıldır güttüğü mantık budur: insanlara politik konularda hiçbir şey söyleme, sorun yokmuş gibi davran. sadece "iş bulucaz, okul yapıcaz" dersen, çok salak ve cahil oldukları ve politikayla ilgilenmedikleri için, sadece midesine bakan koyun sürüleri olduğu için "halkımız" çok sevinir ve seni destekler. mantık bu. kılıçdaroğlu'ndan bu mantığın dışına çıkabilen herhangi bir şey beklemek salaklıktır.
  • tüysüz yobazlar tarafından sürekli olarak vurulacak yer aranılan chp lideri. rte yapacaz dediğinde "adam yapar abi, şu duruşa bak" diyen tipler kılıçdaroğlu benzerini söyleyince bir anda yüzyılların demokratı kesilip "vay nasıl yapacakmış...çok komik adam" gibi takılıyorlar.
    ulan rte ilk 2002'de iktidara gelirken bir tek somut vaadi vardı o da dokunulmazlıkları kaldırmaktı onu da 8 yıldır yapmadı zaten.
    seviyorum sizi!
63526 entry daha
hesabın var mı? giriş yap