• dün mehmetto ile ofisteyiz... "birer bira mı içsek?" dedik. "evet, evet bira içelim" kararını alınca, mies'i aradık.

"panpa" dedik, "hadi ofise gel, ikişer bira içelim"

birer bira saniyeler içinde ikişer taneye evrilmişti ki, mies dokuz birayla çıkageldi. misafir dokuz birayla gelince, ev sahibi taraf olarak bi dokuz bira da ben ekledim. espriler, şakalar, komiklikler derken... "hassiktir lan" dedik, "yine toplandık ama katedral ve pesen'i aramadık" hemen telefonu alıp katedral'i aradım.

"panpa" dedim, "biz ofisteyiz, hadi gel"
    "geleyim panpa" dedi. "gelirken kaç bira alayım?" diye ekledi.
    ben yorgunluk ve uykusuzluk ve sıcaktan çakırkeyif olmuştum zaten. "alabildiğin kadar al panpa" dedim. "içebildiğimiz kadar içelim bu hayatta aq!"
    "yaşa panpa" dedi katedral, "birazdan oradayım"

biraz sonra kapı çaldı. gelen katedral'di ve elinde onlarca bira vardı.

"o ne panpa?" dedim.
    "bira" dedi.
    "oha panpa, kaç tane aldın?" dedim.
    "dediğin gibi" dedi, "alabildiğim kadar!"

adam atmış banka kartını tekelcinin önüne, "limit ne kadarsa, o kadar bira ver" demiş.

ayarsız içen her adam gibi, katedral de güzel bi adam :))
  • kendisiyle (bkz: #25692158) üzerine mesajlaşıyorduk. son mesajına yazacak bir şeyim kalmadı artık.

-katedral- 30 kurşun ne amk hakkaten ya. o herifteki deliklerle un elenir.
  • piskoposluk kilisesi; bir kentin büyük kilisesi, başkilise.
    (bkz: cathedral)
  • avrupa’nın en büyükleri;
    chartres katedrali – fransa
    floransa katedrali – italya
    köln katedrali – almanya
    notre-dame katedrali – fransa
    york minster – ingiltere
    sevilla katedrali – ispanya
    milano katedrali – italya
    rheim katedrali – fransa
    burgos katedrali – ispanya
    aziz stephen katedrali – avusturya
  • (bkz: ulucami)

heybetli isim vesselam. icim eziliyor bizim iki bucuk heceli "camii" mizin okunurken karizması yerlerde ama bak "katedral"e akıyor yavru. sen koca din yap mabedine görkemli isim bulma, satmaz arkadaş satmaz önce vizyon olacak, vitrin olacak.
  • balı arıların yaptığını bilen ama reçeli kelebeklerin yaptığını sanan çocuk. hiç büyümese keşke.
  • genellikle gotik mimarinin izlerini taşıyan devasa kilise. türkiye'de yoktur diyorduk lakin kaptanın seyir defteri'nin uyarısı üzerine gördük ki wikipedia fener rum patrikhanesi ve ayasofya'yı da katedral olarak göstermiş.

http://en.wikipedia.org/…/list_of_cathedrals#turkey
  • raymond carverin evli bir çift ve kör bir adamı - aslında o kör adamı - anlattığı ilginç öyküsü.
    bir körle birlikte katedral çizerseniz, katedralin nasıl bir şey olduğunu anlarsınız...
  • tanıdığım doktorun anlattığına göre hastalarından birinin "böbreğime katedral takıldı" şeklinde kullandığı kelime.

hastamız burda kateter demeye çalışıyor tabi. hayır yani, kateter diyemeyen hasta katedrali nerden öğrenmiş.
  • 3 gramlık world of warcraft bilgimi yüceltip, beni bu konuda tek insan yerine koyan kişidir.
hesabın var mı? giriş yap