• bir diziyi rutinden kurtarmak icin en yapilabilecek hareketi yapip 6x13'ü yapmislar. bazilari siktiriboktan diye yeni sifatlar kesfededursun, yapilmis en iyi bolumlerden birisidir aslinda bu bolum. zira dizideki ana karakterlere 6 sezon boyunca hakim olmusken, artik bir yan karakterin on plana cikip, diziyi onun gozunden gormemiz gayet basarili olmus. bu lisa cuddy gibi bir karakter olunca daha da guzel olmus. zira hugh laurie'nin dizinin 6 sezondan 8 sezona uzatilmasindan sonra belirttigi gibi, bu karakterin degismesi zor ve hep ayni rutin karakter ile ilerlemekde seyircileri sıkabilir. o yuzden araya serpilecek degisiklikler seyirciyi cezbedecektir. ve etmistir. bu sezon tum karakterlere ayni mevzuyu yaparlarsa cok daha verimli olabilecegini dusunuyorum.

bu baglamda ayni mevzuyu bu sezon daha once de yapmislardi bir wilson episode olarak. ha bir de bir insanin gorusu cogunlugun gorusu degildir, onu da belirtmek isterim.

not : bir de bu bolumu haftaya house'un gozunden gorursek cok daha eglenebiliriz, zira patient of the week ve diagnose kismi gayet eglenceliye benziyordu ve hakkinda en ufak bir bilgi bile verilmedi.
  • once fringe'den super bir bolum geldi *, sonra da house 6x13 dustu. lost'un claire ile * bekleneni veremedigi haftada once olivia * costurdu, ardindansa cuddy * olumcul vurusu yapti.

house'u severek, bikmadan izliyorum yillardir ama herkesin farkinda olabilecegi gibi house'un her bolum yinelenen bir formulu var. hasta gelir, 2-3 kez teshis ve tedavi degisir; arada cuddy ve wilson'la atraksiyonlar olur. house'un beklenmeyen bir anda hastanin aslinda nesi oldugunu one shot yapip anlamasiyla dizi sonlanir. sikayetci miyim, hayir tabiki degilim. ama arada uzerinde ekstra ekstra calisilan boyle basucu eseri kivaminda bolumler insani sevincten ucurmuyor da degi hanil.

yalniz cuddy senden ogrenecek ne cok dersimiz varmis ya. kadin hem tas, hem ise gitmeden saatler once kalkip sporunu yapiyor; cocuk besliyor. ama cuddy ablamizdan dersin en buyugu bolumun hemen baslarinda mini mini hanim hanimcik kizlarimiz icin geldi. * bunu da soylemeden gecemeyecegim.
  • 6. sezonda once wilson, ardindan cuddy merkezli iki bolumu yayinlanmistir. hani basketbolda, futbolda vardir ya, son dakikalarda iyi oyunculari kenara alip, taraftarin oyuncuyu alkislamasi saglanir, onun gibi bisey saniyorum. sona gelirkene, house'un yancilari kendilerine ozel bolumlerde alkislari toplamistir.
  • house'un vazgeçilmez oyuncağı nam-ı diğer ball-y üstüne bir video;

http://www.youtube.com/watch?v=boym_rakamo
  • cuddy merkezli ve bazılarının siktiriboktan bulduğu 6x13 bölümü, lost'un kate merkezli 6x03 bölümüne bin basar.
  • yamulmuyorsam 6. sezonun 11. bölümünde geçen bir diyalog:

--- spoiler ---

chase: bir günlük ömrü var bu hastanın, ya da en fazla iki...
    house: oh! harika hadi sen saat ol, doktorluğu da diğerleri yapsın

--- spoiler ---

ah house vah house, ne de güzel laf sokuyorsun sen
  • diziyi önerdiğim arkadaşlarım izlerken denk geldiğimde oturup izlediğim bölümleri tekrar izliyorum. tekrar heyecanlanıyorum. kaçırdığım ayrıntılara, bakışlara takılıyorum. eski bölümler eski halleriyle güzel. house'un törpülenmemiş egosunu, wilsona açıkça siktirgit benim için hiçbirşey demesinleri gördükçe gülümsüyorum.

son bölüm dizi fanatiklerine bir kıyaktır, güzelliktir. house aydınlanması yaşanırken asansör kapısının house'un yüzüne kapanması ve cuddy'nin iç geçirişi inanılmaz eğlenceli olmasının yanında aynı zamanda cesaret dolu. diğer karakterlerin house'çuluk oynadığı bölümleri hatırlayın. bundan tamamen farklıydı bu, senaristler dizinin çekirdeğini houseçuluk bellemiş biz izleyiciye güzel bir jestti.

ana rota dışındaki bölümler kesinlikle sıradan bir kızın şusu varmış sonra şunu verdiler meğersem o da çocukken böcek yemişten kat be kat eğlenceli benim için. aklıma gelenler wilson, cuddy, airborne, three stories.

benim yazarlara güvenim tam. adamların tek hatası taub ile thirteen'i geri getirmekti. dizi bence bir tek orada tökezledi. kutner'in gidişini saymıyorum neticede pek iyi kotaramadılarsa da ellerinde olmayan birşey.
  • yamulmuyorsam mart ayına kadar ara vermiş yine. nasıl tatil seven bi insan grubudur bu sevgili sözlük , 3 - 5 bölüm yayınla, ondan sonra çok çalıştım diye 2 - 3 hafta yat. yapmayın, yazıktır bize; zaten iki tane ağız tadiyla izlediğimiz dizi var onlardan bari mahrum etmeyin bizleri.
  • 6x13 bölüm sonunda eric bibb'in shine on parçası dinlenebilir...
  • eger hakkaten ara verdiyse fena kufur yiycek dizidir. bu ne ya.. dizi izleyemedik bu sezon. 1 hafta yayin 2 hafta ara.. nasi is bu.. daraldim artik sozluk.. her hafta izlemek istiyorum.soyle onlara!!
hesabın var mı? giriş yap