• sevdiğim, aşık olduğum adam, en yakın arkadaşım (bkz: evli bir kadının yakın arkadaşının erkek olması) gibi sıfatlarının yanı sıra çok önemli bir sıfata daha sahip.
    meleğimin babası.
  • her gördüğümde ilk gördüğüm andaki gibi içimi kıpır kıpır eden* , ancak yıllardan beri yanımdaymış gibi, hatta ondan öncesi hiç yokmuş gibi bana en yakın insanlardan yakın olmuş, güven vermiş olan , şu an varlığına en çok ihtiyaç duyduğum , bir tanecik insan.
    her ne kadar ara ara bencilce davransam da, ya da istemeden -ama tamamen sevdiğimden sebep - dolaylı yoldan üzsem de, biliyor olmalı ki fiziken yakınımda olmadığı zamanlarda da , uzakta olsa da varlığı beni mutlu etmeye yetiyor ,her ne kadar şimdi üzülsem de "her şey güzel olacak" diye düşünüyorum , az kaldı...

hayatıma girdiği andan itibaren tüm dünyamı daha güzel ve anlamlı kılmış , beni bunca sevdiği için hep şükrettiğim ve kendisine duyduğum koskocaman sevgimin her geçen gün katlandığı sevdiğim...
  • tam bir sene önce en son kutlayım da ilgilendiğim anlaşılasın diye gerim gerim gerilererek doğum gününü kutlamıştım, şimdi ise söylüyorum korkmadan, iyi ki doğmuş, iyi ki yanımda...ve inşallah ömür boyu hep yanımda olur da ilk ben kutlarım doğum gününü.
    edit:bu sene de kıl payı kaçırmışız birinciliği, kısfmet, neyse seneye allah kısmet ederse başarıcaz.
  • keşke birlikte 50 sene öncesinde yaşasaydık, mektuplaşsaydık. ya da vazgeçtim 200 sene öncesinde yaşasaydık, ben gün boyu resim yapıp piyano çalışsaydım, arada nakış işleseydim, o da çiftlik işleriyle uğraşsaydı.
    olsun, watshapp romantik bir iletişim yolu olmasa da her çağ güzel onunla...
  • dünyanın bir ucuna da gitse aklımdan bir an çıkmayan insan. sabaha karşı 5'de uyandım, güneş henüz doğmamış haliyle. işte o anlar, gözüme uyku girmiyorken kafamda nerden geldiği belli olmayan iğrenç korkunç bir şarkı çalıyor:
    "sensiiz sebah olmuyor uyanıyorum ağnsızıın, sensiiizz gün doğmuyouurr ah yalnızım çohk yalnızıım!!11!"
    sabah ilk işim bu şarkı nedir* diyerekten google'a yazmak oldu, söyleyen 90'lardan zafer peker'miş. beynime kafama ve bilincimin en altlarına sakladığım arabesk ruhuma yuh! diyorum. bu şarkı konusuyla ilgili: (bkz: #16708730)
  • bir saniye yerinde duramayan, sürekli gezeyim, göreyim isteyen insan, modern zaman gezgini. yıllarca gidip yerleşme hayalini kurduğu, uzaktaki memleketim dediği ülkede yine, ne mutlu ki şu an o mistik havayı soluyor, belki de bugün ganj'a girmiş arınmıştır ya da kendini şehrin kollarına atıp bir masalı yaşıyordur.

bir de şöyle bir terim var kenarda dursun demişim bir ara, konudan bağımsız ama onu da atlamayayım:
    (bkz: lebenslangerschicksalsschatz)
  • bu sevgili* insan bana ne zaman ısrarla "x dizisinin son bölümünü izledin mi?hemen izle bence çok güzel" dese, bu şiddetle tavsiye ettiği bölüm beni salya sümük ağlatan bir bölüm oluyor, sonra da "ehe tahmin etmiştim ağlayacağını" diyor. biraz sadist sanırım.
    bilgisi olsun diye söylüyorum, evet house'un o izlemedemiğim son bölümünü* izledim, mutlu musun?*
  • kendisine olan hislerimden dolayı* çocuklara masallar uydurup anlattığım bu gerçek dünyanın durağan masal kahramanıyla aynı yastığa baş koyalı* 2 seneyi geçmiş.birlikte nice senelere enksuşiim ,saranghae yo saranghae yo saranghae yo!

bir de çeşme'de olduğunu idda ettiği ama bi göremedğim bisikletimi getirirse* göztepe-konak hattı arasında kendisine meydan okuyorum.
    onu geçeceğim bir pazar günü, bebeği büyükanne-büyükbaba ikilisine bıraktıktan hemen sonra...***
  • dünyanın en mükemmel kadınlarından biriyle evleniyor, ne şans.
  • kafamda yarattığım bir imaginary friend olduğundan şüphelendiğim , nickinin aange benzemesiyle şüphelerimi arttıran yazar.genel kültürü ve tarihe olan ilgisiyle dikkatimi çekmiş, entrylerini takip etmeme neden olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap