• 8 sene önce "yabancı dilleri öğrenme yolları" isimli bir kitap yayınlamış ve gördüğümüz kadarıyla sadece türkçe biliyor. güzel ülke burası ya.
  • bana cemal süreya'nın yabancı dil isimli şiirini hatırlatan kişi:

yabancı dil

beş dil biliyormuş ünlü kişi;
    ünlü ve saygıdeğer.
    bir de türkçe öğrense;
    altı eder.
  • medyatava'ya bi basın açıklaması göndermiş, diğer 5 dili geçtim zaten derdini anlatacak kadar türkçe'yi ancak biliyomuş, şöyle ki:

"devlet başkanları, uefa sunuculukları gibi pek çok önemli uluslararası organizasyonda yer almış bir isim olarak, üniversiteyi ingilizce, masterımı fransızca yaptım"

canım ya, devlet başkanları gibi büyük organizasyonlarda yer almış üniversiteyi de ingilizce yapmış, hala ne çevirisinden bahsediyoruz.
  • bir kere özel ders alırken yanlışklıkla ingilizce öğretmenim yanında osurmuştum onu getirdi aklıma.
    edit: izlerken öyle utandım yani
  • 3 yıldır fransızca okuyorum 3 aydır da fransa'dayım. bugüne kadar kendimi yeterli görmediğim için hiç "fransızca biliyorum" diyemedim. bu kadın sayesinde bu gece egom şenlendi.
  • kendisinin bilmediği diller arasında türkçe, bilmediği imla kuralları arasında ayrı yazılan de de vardır. twitter 'ından:

...ben yatıyorum zaten... yarın yapacak işler var...bir röp vericem ve sanırım sorular da siz de varsınız ama korkmayın :) "

ayrı yazılanı birleşik yazan çok oluyor ve zaman zaman üşengeçliğe verilebilir ama birleşik yazılanı ayrı yazana daha bir şüpheyle bakıyorum.
  • çok afedersiniz ama, başka şeyleri geçtim, güzel bile değil.
  • sulu sulu tamlamasını watery watery şeklinde çeviren bunun üstüne hala daha neyin mücadelesini verdiğini anlayamadığım tip.
  • bugün zengin ol adlı yeni kitabını tanıtmak için her taşın altından çıkan yazar. beyaz'ın programında, aydın doğan'ın kitapta olmayışının ortaya çıkmasıyla bir miktar çam devirmiş oldu. valla bu ülkede birileri kalkıp zengin olmak üzerine kelam edecekse, esnaflıktan holding patronluğuna ilerlemiş bir işadamı olan aydın doğan'a da söz verilmeliydi.
    beyaz'ın "eee, peki zengin olmak için ne yapmak lazım" sorusu canalıcıydı. fakat ece'nin "çok çalışmak" cevabı beni benden aldı. ulan nasıl aklıma gelmedi şimdiye kadar diye düşündüm derin derin. ilahi ece...
  • makale diye adlandirdigi zirvalardan sonra bir ayse arman bir iclal aydin gozume shakespeare gibi gorundu, ertugrul ozkokun memleketi iyi tanidigina kanaat getirdim * sabahi zor bekledim esra ceyhan seyredip detoks yapayim, okuduklarimin etkisinden kurtulayim diye.
hesabın var mı? giriş yap