• bir yandan 1980'lerin entel dantel tadında çekilen filmlerinden biri iken, öte yandan o tarihlerde bu filmi izleyen bendeniz tarafından asla unutulmayan, trt gap'ta her rastlandığında her iş bırakılarak mutlaka izlenen müthiş film. son sahnede zuhal olcay, kocası bülent'in birlikte olduğu pelin'in ufacık tefecik içi dolu turşucuk çatı katı dairesine gelir ve zile basar. pelin, göğsünün üzerine kavuşturduğu beyaz çarşafıyla açar kapıyı. belli ki içerde bülent ve pelin pek mutlu dakikalar geçirmektedirler. zuhal, o mağrur havasını hiç bozmadan bavulu pelin'in kapısına bırakır ve apartmanın eski helezonik merdivenlerinden inmeye başlar. bu hareket karşısında dumur olan pelin -ki bülent'i zuhal'den kapana dek az kuyruk sallamamıştır- bu kadar kolay bir zaferi hazmedemediğinden olsa gerek, zuhal'in arkasından "ben kazandım" der. zuhal, başını yarım çevirir ve pelin'in yüzüne bile bakmadan "kazandın. ama ne kazandın?" der. sonra da vurur kendini gecenin karanlığında istiklal caddesi'ne. cadde o zamanlar trafiğe açıktır ve belli ki yılbaşı arefesidir, zira caddenin iki yanı süslenmiştir. şarkıyı dinlersiniz. jenerik akar. ve bitti diye üzülürsünüz. keşke kavga etseydi pelin karısıyla dersiniz, içiniz içinizi yer...
  • ne güzel bir gece
    sanki daha aydınlık
    sanki bir kapı yarınlara aralık
    hem yarından önceki büyük umutlarla
    hem dünden sonraki pişmanlıklar karışır

dünden sonra yarından önce
    yaşam durur umut bitince
    yaşayamadıkça özgürce
    mutluluklar biter
    sevsen de

ne güzel olurdu
    hep seninle paylaşmak
    tüm özgürlükleri seninleyken yaşamak
    dopdolu günlere hep seninle başlamak
    yarınlarla dünlerle
    sonsuzluğu aşmak

diye de sözleri olan şarkı
  • zuhal olcay'in iki cift laf albumunde yer alan bu film muziginin beste ve duzenlemesi onno tunc'a, sozleri zuhal olcay ile filmdeki rol arkadasi eris akman'a aittir. bu sarki ayni zamanda zuhal olcay'in (resmi olarak) ilk sarkicilik deneyimidir.
  • bir zuhal olcay sarkısı ve filmi...
  • son bir haftada hayatıma çok kötü bir şekilde girmiş şarkı. yolda yürürken kulağımdaki i - pod'da, arabada giderken teybimde, bilgisayarımın başında winamp'da dönüp dönüp çalan şarkı budur. adeta sırf bu şarkıyı dinlemek için yaşamaya başladım. korkuyorum evet.
  • bunu dinledikleri zamanki çocukluklarıyla dahi etkilenen kişiler, ilerki zamanlarda yara dinlerken ile büyürler ve hüzün mağduru insan olur çıkarlar.
  • dans etme ihtiyacı ve sevgiliyi arama istegi doguran zuhal abla sarkısı koparan kısmı yasayamadıkca ozgurce mutluluklar biter sevsen dedir
  • 1987'de çekilmiş olan, zuhal olcay'ın başrolünde oynadığı bir türk filmi. ayrıca filme ismini vermiş bir zuhal olcay şarkısı.
  • bu şarkıyı anlayabilmek için olgunlaşmam gerekiyormuş. dinleyince iyi hissetiğime ve de anladığıma göre olgunlaşmışım.
  • "yaşayamadıkça özgürce, mutluluklar biter sevsen de"...evet ne yazık ki ne kadar seversen sev bazı mutluluklar bitiyor.bu gerçek ancak zuhal olcay'ın sesiyle bu kadar güzel anlatılabilirdi.
hesabın var mı? giriş yap