• muhtemelen daha önceden boşanmış hatundur... ilk evliliğinden sonra düğünü gereksiz görmüştür...
  • duruma göre değişir bu kadının varlığı yokluğu. (hatun kısmına çok takılıyorum bu ibarelerin ama erkek egemen sözlük. sözlükte kadın devrimine kadar idare edeceğiz çaresiz. hatunmuş! )

düğüne harcanacak milyarlar eşsiz balayına ve kadının hayatını kolaylaştırcak elektronik ev aletlerine aktarılacaksa, neden olmasın ama değil mi? nihayetinde bir gece eşe dosta sükse yapacağım diye o paraları düğün salonlarına, abidik gubidik pastalara gömeceğine, oturup sefasını sürmek, akla uzak bir seçenek değil aslında.
  • aradan altı ay geçip, arkadaşlarının gelin tacını, gelin çiçeğini, düğün videolarını izleyince eve kadar dudağı titreyen eve geldiğinde "biz niye düğün yapmadık aşkooom" diye ağlayan hatundur. "e aşkım sen istemedin ya" diyince kollarını açarak kendini yatağa atarak "niye beni dinledin aşkooom" diye ağlama level'ini yükselten de aynı kişidir.

(bkz: based on a true story)
  • en bi candan sevilen, böyle öpüp pamuklara sarılası hatundur. *
  • düğün yapmaya kalktığı an her kafadan bir ses çıkacağını bilen hatundur.
  • sorunlu bir evlilik yaptiginin farkinda olan hatundur. ya yasi gecmistir ya da hazirliklar esnasinda sorunlarin artmasindan endiselidir, veya hem yasi gecmistir hem de hazirliklar esnasinda sorunlarin artmasindan endiselidir. bir oldu bitti ve arkadaslara haber verildi ile gunu gecistirmek, mevzuyu buyutmek istememektedir. beklentisi azdir, muhtemelen b-c-d planlarindan biridir yasadigi.
  • çocukluğumdaki düğünleri hayal meyal hatırlıyorum, illaki eğlenmişimdir. zaten etrafta ne olup bittiğinden bağımsız her türlü ortamda doyasıya eğlenmek çocukluğun şanındandır. ne zaman ki genç kızlığa adım attım, düğünler kabusa dönüştü benim için. zaten annemin tabiriyle sünepe bir çocuktum, kabak çiçeği gibi açılmam ilerleyen yıllarda oldu. memeler yeni tomurcuklanmış, boy kaçak inşaat gibi aniden büyümüş, yakın olsun, dış kapının mandalı kategorisinden olsun herkes ağzına " artık genç kız oldun. " lafını dolamış gidiyor. bütün bu cendere içinde daha çok içime kapanıp sünepeliğin dibine vurmuşum. ama ne zaman bir düğün olsa ayağımızı yan basmamıza laf eden kadınlar kendimizi sahneye atıp dansözlere taş çıkartacak performans göstermemizi bekliyorlar bizden. yok diyorsun, olmaz diyorsun dinletemiyorsun. düğün boyunca dırdır konuşanı mı ararsın, küsüp surat asanı mı, araya allahı kitabı sokanı mı? zaten benim sosyal fobim bana yeter bir de sahneye çıkıp hiç beceremediğim kıvırma hareketlerini yapabilmem için en azından çakırkeyif olmam lazım. e o yaşta alkolle tanışıklığımız da yok. her düğün bir azapla başlayıp bitiyor.

zamanla " hayır bu düğüne gelmiyorum. " deyip " peki sen bilirsin." cevabını alacak kadar rüştümü ispat edince bu işkenceden kısmen kurtulmuş oldum. nadiren çok yakınların düğünlerine el mahkum gitmeye başlayınca da aynı kadınlar bu sefer de "eee senin düğününü ne zaman yapıyoruz? " geyiğini çevirmeye başladılar.

düğünler benim için en az cenazeler kadar stres yaratabilecek kapasitede organizasyonlardır, çocukluğumun en büyük kabusudurlar. evlenmeyi düşünmese de bir gün öyle bir hataya düşerse düğün lafını ağzına asla almayacak bu hatun benim.
  • promosyon çalışmasına girmiş hatundur.
    (bkz: kefil yok senet yok)
  • düğüne o kadar masraf yapacağıma, hiç bilmediğim akrabalarıma dedikodu için zemin hazırlayacağıma, sade ve çekirdek aile içinde bir nikah yapar, arkadaşlar ile de akşam şöyle bir eğlenirim.
    oradan kalan masraf etmediğim para ile de interrail falan ile şöyle bir gezip gelirim sevdiceğim ile diye düşünüyor olabilir.

en azından benim planım bu.

aslında ben evlilik de istemiyorum ama bizimkiler mürüvetini görelim falan diyorlar keyifleri yerine gelsin diye ve çocuk yapacağım adam ile evleneceğim için çocuk bilimium yasal haklardan faydalansın amacı ile evlenecem.

hiç düğün hayal etmedim . evlilik bir sözleşmedir. birlikte yaşlanacağız değil mi diyen iki kişinin sözleşmesidir romantik bir yanı yoktur. pompalanan romantizme de kanmayın. evlilik var olan durumu değiştirmez sadece devam ettirir. kendi ailenizle yeterince uğraşmıyormuşsunuz gibi birde eşinizin ailesi hayatınıza eklenir.

ailesi başka şehirde yaşayan damat istiyorum bu yüzden kendime hatta en güzeli başka ülkede yaşasınlar.
hesabın var mı? giriş yap