• zirveye basindan hemen hemen sonuna kadar katildim, hatta oncesinde mekanla gorusmelerde de bir sekilde denk gelip bulundum.
    hem zirve oncesinde yazarlarin daha ucuz fiyatlarla icki almasi icin hem de zirve sirasinda ortami/eglenceyi korumak icin gosterdikleri caba, takdire sayandi.

butun bunlar bizler icin yapildi.

gayet mutluyum. karsiliksiz olarak diger insanlar da eglenebilsin ve daha az para harcasin diye zamanindan ayiranemek harcayan insanlar var. cok guzel bir ozveri.
  • çelik'e doymak isteyen her türk kadını kendini kaybederek bir tanyeli olmazsa olmayacak zirvedir.

ayrıca birtakım arkadaşlar da göbeğinde zeytinle bekliyormuş. benden söylemesi.
  • her zamanki klasik eleştirilerden nasibini almış zirve.

müzik yarıda kesildi, katılımcılar saygısızdı, iyi planlanmamıştı vs gibi zirveyle ilgili her türlü eleştiriyi kabul edebilirim mekanı da eleştirebilirsiniz onu da kabul edebilirdim ama kalabalıktı mekan başarısızdı gibi abuk bir eleştiriyi asla kabul etmiyorum.

düşünün hem 200 küsür kişiyi içeri alabilecek, hem sözlükçülere özel olarak kapatılabilecek, hem sigara içilebilecek, hem merkezi olacak, hem de alkol fiyatlarında indirim yapabilecek hem de nezih bir mekan buluyorsunuz ve yine kalkıp birileri seçim başarısızdı diyor. zaten "nedenleri beni ilgilendirmiyor" demek kadar da abuk bir savunma yok sanırım. son bir haftaya kadar katılımcı sayısının 100'lerde gezindiği bir zirve için 360 teras'ı kapatacak değildik zaten.

kaldı ki "sözlüğün en dolu en güzel zirvesi" olarak gösterilen, 136 katılımcılı doksanların türk pop müziği zirvesi 3'ün yapıldığı ve mekan ritim clinic'in yarısı kadardı doksanların türk pop müziği zirvesi 4 zaten aynı mekanda yapıldı.

tabi bir de "öngörülebilir kalabalık" iddiası var ki neye göre öngörülebilir? son bir haftaya kadar katılımcı sayısı önceki senelrin üçte ikisi kadar gözüken zirvenin neyini öngöreceksin? kalabalık mıydı? evet. 200 küsür kişi katıldı. iyi ki de kalabalıktı. mesela beerhouse gibi şahane bir mekanla görüştük okey dediler ama 150 kişilik kalabalığın mekanı doldurmayacağını düşündüğümüz için vazgeçtik. zira aynı zihniyet geçen seneki michael jackson zirvesinde de mekan dolmadığı için şikayet etmişti. mekanın kalabalıktı ve zirvenin en dolu olduğu vakitte 10 dakika boyunca içeride halay çekilebildi artık dans edemiyorsanız sizin sorununuz.

giriş çıkışlar için bazılarına taht-ı-revan sağlayamamış olabiliriz ama bu organizasyon ekibinin başarısız olduğu manasına gelmez. o değil de olimpos zirvesi'nde de "deniz tuzlu yeaaa" diye şikayet edenler olmuştu hahaha.
  • çoktandır eşrafı göremedik, bu akşam bir aktivite var mı diye baktım limon'a da güzel denk düşmüş.

lâkin +1'imle şöyle bir telefon konuşması geçti ki aramda, mideme kramplar girdi =)

artı - akşam napiyın?
    ben - doksanların türk pop müziği zirvesi varmış, başka plan yapmadıysan gidek.
    artı - 90'larla türk müziğinin ne alakası varmış abi?

asdfsfj
  • ilk gideceğim zirvede oluşacağından emin olduğum tedirginliğimi atmak için* en güzelini seçmişim sanırım. zaten ne zamandır oldies but goldies tadında bişeye gitmek isterdim bunu bi ilkle perçinlemiş oldum. oh. herşey gaaayet eğlenceliydi, gaaayet güzeldi. kalabalık sıkıcı olabildi zaman zaman ama gül diken artık. ayrıca +1'imin benden çok eğlenmesi, bi anda ortama girmesi... bilemiyorum sözlük.

bi de arkadaş 90'ların şarkıları ne bayıyomuş ya bi süre sonra. yok süre derken gerçekten uzunluklarını kastettim. birinci mısra, ikinci mısra, nakarat. sıra budur. aynı şeyi ne tekrar ediosun on kere ya. ama yok yine de güzelliği bozamadı.

ve evet tüm dansları hatırlıyorum.
  • ...vasıtasıyla ilk kez gittim club clinic e. oldukça güzeldi. darlığı ve yağmur yağmazsa etkinliğin dışarıda devam edeceği bariz olduğundan o kadar kişiyi almaması ya da alırken zorlanması göz önünde bulundurulabilirdi evet. ama giriş sağ kısımda son yarım saat hariç(yarıma doğru) hiç sıkıntı çekmedik biz. hava da gece alsında soğuk olmasına rağmen bizim gibi bi dakika yerinde durmayan gençler için gayet uygundu. açıkta olması da bu yüzden sevindirici. çünkü yaşasın sigara içmek. müzikler hakkında yazmıyorum bile. *çok çok güzeldi çünkü. hakkaten gönül ister ki her ay yapılsın. ama doğru boku çıkar, doğru aynı heycan olmaz, doğru karşılayamaz bi süre sonra beklentiyi hem zirve kitledeki hem kitle zirvenin. yalnız merak ettiğim bi konu var. vestiyere 10 milyon veren bi tek biz miydik ulan?**

nöt: iş bu entry hem mekan hem zirve hakkında yorum barındırdığı için önce ikilemde kalsam da buraya yazmayı uygun gördüm.
  • pistin göbeğinde dans edicem diye kasmaktansa kenarlarda keyfince dansını eden kalabalığın hiç daralmadığı, bi ara sıkıştığı halde şikayetçi olmadığı, 90'ların felaket şarkılarına rağmen çılgın attığı organizasyon olmuştur. başta düşünen hayvanın önde gideni olmak üzere emeği geçenlere teşekkürü borç biliriz.
  • ramazandan dolayı yaz mevsiminden biraz sapmış olsa da; bu yazın mj zirvesi ile beraber en iyi zirvesiydi. sezona böyle bir başlangıç yapmamız güzel oldu. gerekli teşekkürler edilmiş. aslında organizasyon, müzik ve djler açısından baktığımızda bizi en özgür bırakan, rahat ettiren ve iletişimde seviyeyi koruyan en iyi mekanlardandı. hoşuma gitti açıkçası. böyle bir terasta eğlenmek adına bu şekil bir darlığı kabullenebilirim. ki bence bu zirveyi içerdeki büyük kısımda yapmış olsaydık, terastaki kadar keyif alamazdık diye düşünüyorum. daha geniş yerlerde insanların kenarlara, koltuklara ve mekanın çeşitli yerlerine dağılması eğiliminden dolayı da ortada bir boşluk oluyor ve performans düşüyor. gerçi bu sefer de genişçe oynayacak yer kalmadı hak veriyorum. genele baktığımızda çılgınca dans edildiğini gördük birlikte. halay çekilemeyecek kadar da tepeleme değildi. tabi daha sonra ortaya çıkan 10 kişilik bir cengaver grubunun zirveyi açıkça sabote edip, insanlara fiziksel zarar vermesinden bahsetmiyorum.

dhög ve kendim adına sözlükçü dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum ki; 90'lar playlistinden sonra zirve bitti diye düşünülen boşluk sırasında ayrılmayıp ısrarla talep ederek doğaçlama sürecini başlattıkları ve ikinci yarıda enerjilerini yüksek tutup gece boyunca hep beraber eğlendiğimiz için. sonuçta bu ne biçim iş deyip çekip gitmek de vardı. o esnada içinde bulunduğumuz iyi niyetli/anlayışlı ortam epey hoştu.
  • bir yandan türk kültürünü ve müziğini tanıtma misyonu edinen organizasyonumuz, fransa, şili, kore, belarus ve kenya'dan prototip misafirler getirmiş, kimsenin farkında olmadan ülkemiz için hayırlı bir işe imza atmıştır. hiçbir masraftan kaçınmayıp zirveye zenci getirdik yine yaranamadık arkadaş. üstelik son derece kibar bir çiftti. müzikleri ve halayı görünce afallayıp usulca gittiler zaten.

ha unutmadan, odrade atreides'in saçları da gözlerden kaçmadı. ayrıca clinic'in devrim niteliğindeki içki indirimi muazzamdı.
  • bayram sonrasına denk gelince katılımın bir hayli kalabalık olduğu bir zive oldu. öncelikle böyle bir organizasyon için bütün terası bize ayrıan ve tüm teknik aksaklıklara rağmen gece boyunca bize pozitif davranan club clinic'e teşekkürler.

farewell ve artı 10 dadaşını ayrıca tebrik etmek istiyorum. kendilerini iki kere uyarmak zorunda kalmış olmama rağmen zirve organizatörünü dahi bezdirebilecek kadar taşkın eğlenebilmeleri büyük başarı. umarım bu başarıyı herhangi bir taksim barında da sergileyebilirler. sanırım "sözlükçü olsun da çamurdan olsun" anlayışını gözden geçirmenin zamanı geldi artık 500 kişinin yazıp çizdiği bir site değil sözlük zira.

erken saatte kesilen müzik için mağdur arkadaşlardan özür diliyorum, inanın haberim dışında gelişen bir süreç oldu. bu noktada vakit geçirmeden laptopunu bize veren seksek'e ve mekandaki son sözlükçü de ayrılana kadar dj kabininde maharetini sergileyen cha'ya teşekkür etmek istiyorum.

acısıyla tatlısıyla güzel bir organizasyon oldu emeği geçen tüm arkadaşları gözlerinden öpüyorum. umarım önümüzdeki sene aynı zirveyi düzenleyecek arkadaşlar daha iyisini yapar. <seynan levent tarzı entry noktalama ekolü/>

ek: sinirden en fazla teşekkürü hak eden adamı unutmuşuz. mekanla aramızda köprü görevi gören ve sıkıştığımız yerde devreye giren hybridus'a kocaman teşekkürler.

ayrıca muhafızlarımız, holy diver, deckard, i just call to say i love you, menon, paranormal paranoyak, pomolilik, fang, fani ve lurgee'ye açık teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap