• bazı arkadaşların siyasi hareket gibi bir şey sandıkları eski girişim. halbuki doğu konferansı kendi ifadesiyle bir "keşif harekatı" idi. içinde birçok farklı siyasi renk vardı. bu siyasi renkler gidilen ülkelerde farklı şeyler keşfettiler tabii. bugün bu girişim devam ediyor olsaydı suriye konusunda ne derdi? muhtemelen büyük çatlaklar olur, girişim on parçaya bölünürdü.

içinde siyasi şuuru zayıf bir sürü insan da vardı. mesela hakan albayrak... kendisi suriye gezisinde beşar esed'den gelen sarayda yemek davetine icabet edilmemesi gerektiğini, çünkü esed'in bir diktatör olduğunu söyleyen mehmet bekaroğlu'na isyan etmişti. çünkü o zamanlar tayyip erdoğan efendi esed'in sıkı dostuydu. hakan albayrak galeyana gelip "islam birliği"ni bile kurmuştu kitabında. şimdi ise hakan albayrak suriye'ye acil müdahale çağrıları yapacak nerdeyse. siyasi savrulmalar işte. gaza gelinerek alınan siyasi duruşlar böyle olur genelde. oysa mehmet bekaroğlu ilkesel olarak o zaman da bugün de aynı şeyi söylüyor.
  • 15 takimindan sadece üçünün galibiyet yüzdesi ellinin üzerinde şu an.

pacers...13..1..0.929 *

miami...11..3..0.786

atlanta...8..7..0.533

süperlig/bankasya olmuş nba konferansları. o.ç. stern.
  • dünyanın onuru için biraraya gelmiş ,haysiyet ve duruş sahibi aydınlık yüzlü insanların girişimi...bugün şam"da coşkun bir kitle tarafından karşılanmış ve basın açıklaması yapmıştır.ülkelerinden çok ortadoğu halkları tarafından tanınmaktadırlar.

nuray mert, medya açısından duyarsızlığı kösesinde şöyle tarif etmiştir.

"lübnan'da olanlara karşı tepki vermek adına çıktığımız yolda bize eşlik edecek medya mensubu bulamıyoruz. birkaç iyi adam/kadın dışında herkes vebalı gibi uzak duruyor. 'miting yapmıyoruz, gelin en azından lübnan'dan suriye'ye kaçanlarla konuşun' dediklerimiz, bize geri dönemeyecek kadar meşgul veya tatile çıkmış. promosyon gezilerine yazılmak için sırada bekleyenler, marka gezileri için işlerini iptal edenler sırra kadem basmış. insanlık küçük çıkarlarıyla meşgul, ölüm kalımla uğraşacak zamanları yok. insanlık tatile çıkmış, yaz tatillerini kimse bombalayamaz. işte, durum bu, vicdan sahiplerinin takdirine sunmak istiyorum."
  • bu sene dogu guclendi falan diye cok goygoy dondu ama durum ortada. adamlar olu cavaliers'i dirilttiler. bir tek sixers beklenmedik bir cikis yapti. onlarin da cavaliers'i eleme sansi yari yariya falan. ancak birakalim golden state'i houston'a karsi bile hicbir dogu takiminin tur sansi 25%'in uzerinde degil.

(bkz: dogu konferansı kapatılsın)
  • ortalik iyice karisti. sene basinda favori boston plaseler toronto ve sixers olarak goruluyordu, sonra da bucks ve pacers geliyordu. su an bucks, toronto, boston, sixers guc olarak cok yakin gozukuyor. o yuzden saha avantaji cok kritik. kadro olarak sixers en iyisi, boston en derini olarak gozukuyor ama bucks ve raptors ilk iki sirada.

bu dortluden ben bucks'i (saha avantaji ve bugunku mirotic transferi nedeniyle) ve sixers'i (en iyi ilk 5. ligdeki en iyi ikinci bes bunlarda) seciyorum en iddiali takimlar olarak. warriors'a en cok sorun cikartabilecek olan da sixers. yillardir bok gibi gecen dogu eslesmeleri cok keyifli olacak bu yil.
  • o kadar kötü ki, tarihin en büyük mağlubiyet serisine üst üste 26 mağlubiyet ile şu anda ortak olan 76ers gene de konferansın dibindeki bucks'tan 1 galibiyet önde.
  • batı konferansı karşısında allstar maçlarında 32 galibiyeti, 19 yenilgisi bulunan konferans.
  • bill simmons agir makaraya alip hakkinda super bir yazi yazmistir. yazinin basligi konferans'in hal-i pur melalini en guzel sekilde nitelemektedir zaten. ulan hakkaten nba'in dogu yakasindaki bu kitlik nedir cozebilmis degilim daha dogrusu dogu bati seklinde boyle bir durum istikrarli bir sekilde senelerdir nasil ortaya cikar anlamiyorum. 2007-2008 sezonunda golden state warriors'un 48 galibiyetle play off yapamamasiyla bu bir sekilde zirve yapmisti da, o zamn icin bati cok kaliteli abi fln deyip gecmistik. bu sene dogu'da %50 galibiyet yuzdesi uzerinde olan 2 takim var yahu. aralarinda da oynadiklari maclar acayip sacma sapan ve zevksiz. bu sene kadrosundan dogru durust bir isim sayamayacagimiz boston gecende new york'u 40 sayi farkla gocertti. sezon basi konferans dibinde yer alir denilen takim* boole bir sonuc aliyorsa, diger takimlarin durumunu varin siz dusunun. hele hele dogunun batiyla yaptigi maclara hic girmiyorum ki onlar zaten hic olmadilar.
  • tamam gömün ama ölçülü gömün. bu sene konferanslar arası maçların %45'ini kazandı doğu takımları. evet batı daha iyi ancak o batı da 4 senedir bir tane takımın hükümdarlığı altında. warriors'u geçemedikten sonra güçlü bir batı takımıyım diye kafa ütülemenin esprisi nedir anlamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap