• "desem ne kadar da komik olurdu değil mi, hatta benim nedense çekindiğim bi durum bile oluşabilirdi hani, ama bi yandan da aazımdan çıktı, hani gülen gülsün, duyan duysun osuran osursun da beni sorumlu tutmasın oldu muu"
  • demek istenilip de soylenemeyen seye kilif. nefret ettigim ibare dermisim.*
  • (bkz: kankigiller)
  • espri yapınca yanlış anlaşılmasından korkan bir güruh tarafından sık kullanıldığını düşündüğüm kalıp.
    bazılarında alışkanlığa dönüşmüş oluyor.
    bizim bir tanıdık var mesela. her lafının arkasından "dermişim" diyor.
    - ay çok acıktım dermişim.
    - telefonumun şarjı bitti dermişim.
    - çok işim var dermişim.

dişlerimi sıkıyorum o konuşurken.
  • bir efsaneye göre son olarak 2005 yılının yaz aylarında gevşek bir kişi tarafından kullanılmış ve tarihten sonra tarihin tozlu raflarına kaldırılmış kelime.
  • konu$up konu$up sonra adami illet etmek, en azindan salak yerine koymak icin kullanilan birinci tekil $ahis rivayet kipi konu$ma $ekli...
  • uyuz, sinir, gıcık edici bir kelime. söylemek istediğin her türlü abukluğu sırala peşinden yapıştır dermişim'i oldu bitti mis gibi. misal örnek verelim,
    -sen bir salaksın, deeeeeeeeeermişim
    dedin işte hayvan, şimdi sandın mı ki ben gerizekalıyım bu ilk okul repliklerini yerim. ben seni bir gererim, sonra davul yapıp düğünlerde çalarım. belki kafana tokmakla vura vura beynindeki bir takım sıvılar dengeye kavuşur.

son olarak, bu kelimeyi 10 dakika içinde üç farklı cümlenin sonuna yapıştıran kişiden şiddetle uzak durulmalı. akıllara zarar *
  • son günlerde "deermişim... kemal deervişim... ah aha" diye bi versiyonunun çıktığını da keder içinde belirtmeliyiz.
  • soylediklerinin arkasinda durma cesareti gosteremeyen insanlarin kullandigi kelimedir.genellikle suratta bi siritma ile soylenip daha da iticoi gorunulur
  • "acaba desem abartılı mı kacar, demek istemiyorum ama demek de istiyorum bakalım diycek olsam ne tepki gelcek" düşüncesinin kelimelere carpik bir sekilde aktarılmis hali.
hesabın var mı? giriş yap