• receiver'ı alınsa bile hiç bir pakedine üye olunmaması gereken oluşum.

sene 2009 yıllardan haziran. evde receiver'ım var. ulan dedim sezon açılacak, şu spor pakedine üye olayım da galatasaray'ın falan uefa maçlarını seyredeyim. aradım herifleri. saydı da saydı. dedim alayını izlemek kaç para? ikiyüz küsür lira dediler. tamam dedim. ne yayınlıyorsanız izlemek istiyorum. ama asıl amacım tüm maçları seyretmek. tabii efendim, bütün uefa maçlarını izleyeceksiniz dediler, ve bir senelik üye yaptılar. buraya kadar sorun yok. aradan 1 ay geçti. eurofutbol adında bir kanal test yayınlarına başladı. ''herhalde uefa maçlarını burdan izliycez'' diye düşündüm. ağustos ayı geldi o da ne? uefa maçları eurofutbol'da, kanalı açmaya çalışıyorum ama bu kanalı izlemek için müşteri hizmetlerini arayın diyor. aradım. daha bir ay önce tüm uefa maçlarını izlemek üzere full pakedinize üye oldum, neden izleyemiyorum? diye sorduğumda, ''üyeliğiniz futbol smartı kapsıyor, eurofutbol'u kapsamıyor, eurofutbol izlemek için ekstradan şu kadar vereceksiniz'' diye cevap alınca şok oldum. lan dedim ben size 3 kere sormadım mı, uefa maçlarını izleyecek miyim diye? ne var ne yok izleyecem diye full paket satın almadım mı? sonradan eurofutbol diye bir kanal çıkardınız, hadi diyelim buna da abone oldum, 2 ay sonra süper eurofutbol diye bir kanal açıp maçları oraya taşımayacağınızın ne garantisi var? diye sorunca cevab veremedi

düpedüz kandırıldım dostlar. o yüzden herhangi bir d-smart pakedi alırken bu ihtimali göz önüne alın.

ha bu arada 12 ay aldığınız için 1 ay da bizden dedikleri promosyonun da üstüne yattılar.

konuyla ilgili gönderdiğim mail içeriği:

"2009 yılı haziran ayında,12 ay boyunca abone olduğum ve o telefon görüşmesinde ilave 1 ay promosyon hediye edildiği söylenen full paket aboneliğim sonlandırıldı. söz verilen 1 aylık abonelik uygulamaya konmadı. o görüşmede d-smart ın tüm yayınlarını izlemek istediğimi belirtmiş ve özellikle uefa kupası maçlarını izlemek istediğimi söylemiştim. cevap olarak 1 yıl boyunca tüm uefa kupası maçlarını izleyebileceğim söylenmiş ve bu vaad neticesinde full paket aboneliğine onay vermiştim. 1 ay kadar sonra eurofutbol adlı kanal açıldı ve uefa maçlarının oradan yayınlanacağı söylendi. açık bir şekilde kandırılmış oldum. uefa maçlarını izlemek vaadiyle bana satılan paket ile maçları izleyemedim... şimdi de o görüşmede bana verilen 1 ay ekstra abonelik sözü tutulmuyor.. eurofutbol olayından sonra d-smart almayı düşünen bir çok dostuma durumu anlattım. bundan sonra da verilen promosyon sözlerin tutulmayacağını evine dijital platform almak isteyen bütün dostlarıma aktaracağım. küçük esnaf zihniyetiyle yapılan bu oyunları kınadığımı ve bundan sonra başımdan geçenleri aktarmak suretiyle d-smart ın gerçek yüzünün ortaya çıkması için elimden geleni yapacağımı bildiririm. küçük oyunlar yapmak yerine sadece satın aldığım içeriği izleyebilseydim, düzenli olarak full paket aboneliğimi yenileyecektim.. eurofutbol kanalı açılabilir ama öncesinde ''uefa'yı izleyeceksiniz'' diye satılan spor paketi abonelerine de maçların izletilmesi gerekliydi.. not: aboneliğimi uzatmam yönünde arandığımda bu 1 aylık promosyonu hatırlatmıştım. not2: söylediklerimin kanıtı (eğer sisteminizde kayıtlıysa) haziran 2009 da abonelik paket onayı verdiğim telefon görüşmesi kaydında mevcuttur. iyi çalışmalar.. "

sonuç: tahmin edebileceğiniz gibi hiç...
  • tabi yaaa. seneye bi akıllı daha çıkar, digi-zik diye bişi çıkartır, oraya da milli takım ın yayın haklarını satarlar, ordan bi tane adam çıkar göt-smart diye bişi çıkartır ona da formula 1 geçer, ordam amcam gelir tarrak-mex diye bişi açar ona da basketbol ligi ile avrupa maçları geçer, köşeden hacı emmi gelir çükstar diye bişi açar ona da anadolu klüplerinin avrupa maçlarını verirler, sora hepsi parayı vurup ülkeyi terk ederler, yayın hakları tmsf ye geçer, bizde milletçe cihazlarımızı götümüze sokar rahatlarız..

bir tanım yapma ihtiyacı duydum ki o da şudur; gayet hoş duygularla anacağım bir dicital platformdur. afferim size büyük iş yapmışınız..
  • şampiyonlar ligi yayın haklarını kaptırmadan önce spor paketi ve üstüne üye olmuş ve 24 ay taahhüt vermiş üyeler toplaşın hele;

btk'nın şu adresine giriyorsunuz. tüketici şikayetleri bölümüne gelip üye oluyoruz ve şampiyonlar ligi için d-smart'a üye olduğumuzu ve üye olduktan sonra şampiyonlar liginin kaptırıldığını bu mağduriyetimizin fiyat iyileştirilmesi ya da üyelik iptali talebi ile giderilmesini anlatan bir şikayet formu doldurup btk'ya yolluyoruz.

hooop 1 gün sonra d-smart müşteri hizmetlerinden aranıyoruz ve 15 20 tllik indirimler kazanıyoruz üstüne taahhütümüzü de 1 seneye indirmiş oluyoruz.

hadi sevinin
  • ilk ciktiginda "sadece bir kereligine dekoder parasi vereceksiniz ve omur boyu bedava izleyeceksiniz" diyip simdi bir mactan 40 lira talep eden bir sirket. bunlari goren bi mahkeme falan filan yok. sen yalan beyanda bulunsan belani sikerler ama buyuk sirket olunca nema problema.
  • şu alemde 2 şeyi sevemedim. biri d smart diğeri hep değişiyor.

artık bu moral bozuklugunu kimden çıkaracagım bilemedim ama 2 çift lafım var.

''d smart, uefa kupasında galatasaray final oynasın, görüntüleri bir tek sende olsun, d smart alamayanların hiç izleme imkanı olmasın yine de almayacagım lan seni, almayacagım be...''
  • inanılmaz zeka ürünü. adamlar meğer inanılmaz buluşlar yapacak kapasitedelermiş de, "icat edilecek bir şey kalmadı olm" deyip d-smart'ı açmaya karar vermişler.
    bunu size satarken diyorlar ki: " ileride bazı kanallar kapanacak, d-smartı aldığınızda açık olan kanallar açık haliyle kalacak, sizin maçları izlediğiniz futbolsmart kanalı ileride yeni üyeler için açtırması ücretli bir kanal olacak". siz de diyorsunuz ki "madem sike sike izleyeceğim ben bu maçları, bari erken alayım da ileride de para ödemeyeyim". sonra alıyorsunuz kuruyorsunuz izliyorsunuz, hakikaten yeni üyeler için belirtilen kanal kapanıyor, sizin kanalınız açık hala. "ilk defa doğru iş yaptım" diyorsunuz.
    sonra bu adamların dahiliği devreye giriyor tam da burada, maçları alıp eurofutbol diye yeni bir kanala geçiriyorlar. sonra bu kanal herkes için ücretli oluyor. size, d-smart'ı alırken açık olacağı taahhüt edilen futbolsmart'da ise galatasaray'ın fenerbahçe'nin 60 yıl önceki maçları izletiliyor. arayıp itiraz ettiğinizde " ben kanalı kapatmayacağım dedim yarraaam, maçlar hep o kanalda olacak mı dedim?" diyorlar.
  • herhangi bir paketi 1 tl ye bile satılsa asla ama asla abone olunmaması gereken kuruluş...

hakkında söylenenler zaten söylenmiş. ben de daha önce kendilerinden yediğim kazığı (bkz: #22467193) etraflıca anlatmıştım. yemiş olduğum bu kazık, yenilir yutulur cinsten olmamasına rağmen beni kesmemiş olmalı ki, gittim bunların ''eski cihazını getir hd yi götür'' kampanyasına 2 senelik taahhüt ile dahil oldum. 2 sene boyunca ayda 30 tl ödeyecek, maxi paketi izleyecek ve 2 sene sonunda cihaz benim olacaktı. 2 sene doldu ve 30 tl olan paketimin 33 tl olarak fatura edildiğini gördüm. buna canım sıkıldı ve ''yeter ulan size kazandırdığım'' diyerek iptal etmek için aradım. ancak bu noktadan sonra sürprizler *başladı;

-sürpriz 1 : ''hd cihazın mülkiyeti için 60 tl ödemeniz gerekmektedir.''

bu konuda bayi tarafından kesinlikle bir bilgilendirme yapılmadı. gerekçe olarak da sd kampanyadan başlayıp 10 gün sonra hd'ye geçişim gösterildi. arada teknik olarak bir fark yok. ki zaten sd nin 10 günlük kullanımı fatura edilmişti.

-sürpriz 2 : ''abonelik iptali için dilekçe, kimlik fotokopisini aps ile * bilmemne adresine yollayın'' abonelik başlangıçı için telefonda evet demek yeterli iken, iptal için sancılı ve masraflı bir süreç.

-sürpriz 3 : sanırım en vurucu sürpriz bu. maçın* başlamasına saatler kala arayarak ikna sürecinden sonra abonelik iptalinde kararlı olduğumu söyledikten sonra yayını hemen keseceklerini söylediler. ''ee ne var bunda istemişsin kesmişler'' diyebilirsiniz. ancak kazın ayağı öyle değil. son ödediğim faturada, aldığım hizmet 31 ekime kadar sürüyor. başka bir deyişle, 31 ekime kadar olan yayının parasını bana fatura etmişler ve ben faturasını ödeyeli 10 gün geçmiş bile. aradaki 8 günlük farkı ''bilahare'' ödeyeceklermiş. yani senden vermediği hizmetin parasını peşin alıyor, hizmeti kesiyor ve aradaki farkı paranı işletmek suretiyle kendinde tutuyor. onu da ne zaman öderse...

bir daha eğer bunların herhangi bir paketine 50 kuruş ödersem, cümle alem 50 kere üstümden geçsin.. bu da böyle bir aktim olsun yazıya dökeyim sözlük aracılığıyla..

imza: d-smart tan multi kazık yemiş ve başkalarının yememesi için elinden geleni yapacak olan adam..
  • yoneticilerine bir lafim var. daire seklindeki logolarini tum ekrana yaydiklarinda koselerde bosluklar olusuyor ve insanlar o bosluklardan maca odaklanabiliyor. eger 16:9 oraninda bir logo tasarlarsaniz tum ekrani bos alan kalmayacak sekilde kaplayabilirsiniz ve boylece insanlarda karsi konulamaz bir d-smart alma istegi dogurabilirsiniz. bu onerimi ciddiye almayin. yasal haklari bende. bende yasal haklari bu onerim diyorum bak. kime diyorum aloo, bir kere o logoyu indir.
  • 2010 süper lig yayın ihalesinde, süper lig izleme haklarını almıştır. hayırlısı olsun. aynı haklar geçen sene bende de vardı. onu da ayrıca belirteyim.
  • eğer ben tnt'nin de içinde bulunduğu kanalları seyretmek için digiturk veya kablo tv'ye para ödüyorsam, ama d-smart şımarık veletler gibi gelip parasını ödediğim yayını kestirmeye çalışıyorsa derim ki : "dünya yıkılsa sana 1 kuruş vermem d-smart!"
hesabın var mı? giriş yap