• pastirmanin kenarlarinda olan tek ba$ina da super olan acili bi$ii.. super super.. tadina doyum olmaz..
  • kendisinden once yapilmis bir cemenin maya olarak kullanilmasi ile elde edilir. (goruldugu uzere cemenin ilk olarak nasil yapildigi belli degildir, tanri mucizesi belki de)

cemen yapimi:

2 su bardagi su ve cemen mayasi bir kapta karistirilip cemen dibe cokene kadar bekletilir. cokmuyorsa, bastan vazgecmek te fayda vardir. cemen kasede dibe cokerken bu arada sarmsak dislerine ayrilip (evet, hocam kabuklari da soymak lazim, yorma beni) iki cay kasigi tuz ile essek sudan gelinceye kadar dovulerek ezim ezim ezilir. sonracima, suyu süzülür. ayni kaseye kimyon, karabiber ve ezilimis sarmisak ilave edilip karistirilir. kirmizi biber avuc içinde ufalanarak karisima azar azar ilave edilir ve gerektiginde su da ilave ederek iyice kirmizilasincaya kadar karistirilir. (aslinda bakkaldan alinmis bir salca da bu isi gorurdu ya, neyse)

kisi, zevkine gore, karisimi kirmizilasip, katilasincaya kadar cemen yapmaya devam eder, ki bu "tokat cemeni" gibidir. arzu eden de civik gorunumu kazaninca bu isi birakir. bu da, "kayseri cemeni" gibidir.
  • avustralya'da yapılan bir araştırmaya göre bu gıdanın ekstresi libidoyu arttırıyormuş. şimdi tabi insan düşünmeden edemiyor :avustralya'lıların çemenden anladığıyla bizim kuş gömüye gömdüğümüz çemenler acaba aynı mı? eğer böyle ise birkaç yüzyıldır kayseri'den olağanüstü bir gol haberi duymadık. yani kayserililerin de en az balıkesirliler kadar normal bir cinsel hayatı olduğunu düşünüyorum. hatta bayburt, tunceli ve kastamonu'da yaşayan türk erkeklerimiz de henüz çıkıp "asıl bizim godalmış otumuz erkeklik için doğal şifadır" demedi. hımm demek ki...

bir de şöyle bi şey var : libido demek iyi seks demek midir? tamam çemeni yedin, kazık gibi oldun diyelim. bi an için inanalım. hangi denyo kadın 3 saat seviş tutulacak diye o kokuyu çeker? o çemen kokusunun içine ter girecek, döl girecek; olacak sana ortaçağda kurulan balık iç organlarının, dana işkembelerinin satıldığı pompei pazarı. höff leşş!

avustralya'lı bilim adamlarının önce kadın, libido, çemen, seks, biz neden kafayı kangurularla düzlemiyoruz hacı konularını iyice su gibi ezberlemelerini öneriyorum. sonraki dersimiz de onlar halka değil fil.

http://gundem.milliyet.com.tr/…/1404281/default.htm
  • aklımıza ilk önce pastırmayı sonra da sıklıkla salçalı falan kahvaltılık bir sosu getirse de özünde ottur, bildiğimiz yeşil yapraklı bir ot. hatta bazen kahvaltılık çemen diye yapılan/satılan şeylerde bu otun baharat hali olmaz bile, bol sarımsak ve kimyon koyarlar.
    pastırmaya konma sebebi ise temelde etin küflenmesini falan engellemekmiş.
  • yıllardır tövbeliydim geçen gün kahvaltıda görene kadar. 3 gündür hayvan gibi yiyom ulan. süper bir kokusu var
  • reflünüz varsa ve buna rağmen yiyorsanız, ben naçizane allah belanızı versin kanaatindeyim. tabii bu benim kendi görüşüm.
  • ilk cemresi klozete düşmüştür.
  • sıcak ekmeğin tamamlayıcısı, pastırmanın ekürisi.kokuyo diyolar aldırmayın , zengin gösterir, kilosu kaç para biliomusun sen.çoğu insan krem şantiyi yada çikolatayı kullanır ama ben çemen kullanarak bir fantezi hayal ediyorum.icraatin ardından ben kese atıcam söz.
  • hele hele sıcak havalarda sosyal yaşamın devamı için yiyemez olduk. devlet buna bir şey yapması lazım.

alternatif olarak;

çemen çok bozdu, bayağı bozdu yani öyle böyle değil. inanılmaz bozdu. çok fazla bozdu yani. "daha nasıl bozulur ya?" dedim, bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben. ben bir yerde duracak bunun bozulması diye bekledim ama gene bozdu.
  • cemenin agzini acik biraksan kokusu 2 gune gecer 1 haftadir idrarimda kokuyor. tahlil versem laborant cemenden kafayi bulur amk!
hesabın var mı? giriş yap