• altındaki yorumlar kafa açmaktadır.

xx kardeşim,

onlar bizim için en önemli şey olan beşiktaş'ı çok haince vurdular,
    bizde onları, en çok önem verdikleri şeyle vuruyoruz..

onlar diye biz türklerden bahsediyor sanırım. fakat karşı taraf kimlerden onu çıkartamadım.
  • bilgisayarı ilk aldığımız zamanlarda, açıp oynama yetkisi şahsımıza ait değildi. annem gelir açılmasını seyreder, kapatılmasını istediği zaman tekrar gelir kapatın artık derdi. kardeşim ve ben de aradaki zaman dahilinde oyun oynardık. bazen "ben oynayacağım", "hayır ben oynayacağım" kavgası yüzünden annem gelir bilgisayarı kapatırdı ikimiz de bi bok oynayamazdık. tabii bu kavgalar her zaman olurdu lakin annemin her defasında haberi olmazdı. kendi aramızda hallederdik genelde. mesela kavga ederken ben bi tokat atardım. kardeşim anneme gider anlatırdı. yine bilgisayar kapanırdı, yine oynayamazdık.
    fenerbahçe beşiktaş maçından hemen sonra olmasa bu muhabbet, desteklemem ama takdir ederim. şu doğuştan beşiktaşlı ciğerimi de servis ederim, yersin. lakin tokadı yedikten sonra gidip şikayet ediyorsan ne anladım ben bu işten. sanki bursaspor diyarbakır'a yeni sövdü, federasyon ceza verilmeyeceğini daha yeni açıkladı, fenerbahçe galatasaray maçı daha dün gece oynandı..
    bilgisayar kapatılacak, hepimiz sik gibi oturacaz, kendi kendimize biri boş sahaları kazacak, biri skini sallayacak, olan yine ülkeye olacak, olan yine sana bana olacak.
  • henüz hala kimse mektup içindeki, diyarbakırspor'a ırkçı muamele yapıldığına dair cümlelere kontr laflar etmemiş.. şaşkınlık içindeyim. mektubun bi başını bi de sonunu okudu insanlar galiba.. yoksa bu sessizliğin başka bi manası yok.
  • bazı beşiktaş taraftarlarının iyice komikleşmeye başladığının göstergesidir. içeriğinde onlarca komedi var ki hiç yazmaya tenezzül etmeyeceğim, fifa'nın da etmeyeceği gibi.

sadece birini yazacağım:
    "bunu hiç kimse bilmiyor: 20.03.2010, fb gaziantepspor'a karşı oynarken, aziz yıldırım hakem odasını basarak, hakeme hakarette bulundu. bunun nedeni sarı kart sınırındakı futbolcular ve haftaya oynanacak gs derbisi. ceza verildi mi? tabii ki hayır."

fifa da demez mi "e yarraaaam, sen nerden biliyon?"
    buna benzer bir tane de ben uydurayım: "bunu kimse bilmez. x futbolcusu koridorda hakeme taşaklarını göstermiş."
    oldu mu? senin ki olduysa bu da oldu.
  • komik olay.besiktas yenseydi boyle bir basvuru da yapilmazdi. futbol gayet de guzel bir sey olurdu degilmi dostlar.
  • halkın takımı denilen beşiktaş'ın bir kısım güzide taraftarının, federasyondan canı yandı diye milyonlarca euroluk gelir kapısı, reklam ve turizm şansı yaratan euro 2016'yı dışlama, engelleme çabasıdır.
  • --- spoiler ---

söylemek istediğimiz, euro 2016 türkiye'ye verildiği taktirde, tff'yi ödüllendirmiş olacaksınız. lütfen 1 kez daha düşünün bu kritik karar öncesinde.

--- spoiler ---

sokayım tff ye ulan. türkiye kazanacak bu işten; yaşadığın ülke. turistler gelecek, esnaf üç beş parça daha çok kazanacak.

oh ne güzel iş valla. biz beşiktaşız, ülkemizdeki bir spor klübünü korumak için ülkemizin çıkarlarını baltalıyoruz. afedersiniz ama; hasiktirin lan, böyle ahlak bekçiliği mi olur?

özetle,

(bkz: afferin çok doğru düşünmüşsün)
  • kendilerini beşiktaş taraftarı olarak adlandırma cüretinde bulunan bir avuç ergen embesilin başlatmaya çalıştığı, hiç bir şekilde sağlıklı sonuç alınamayacak olan, saçma bir protesto denemesidir.

bu sözde beşiktaşlılar armamızdaki ay-yıldızın neden oraya konulduğunu bilmezler.
    türk milli takımın uluslar arası arenada başarı kazanmasının tüm klüplerden daha önemli olduğunu kavrayamazlar.

euro 2016 futbol turnuvasının türkiye için ne kadar önemli olduğunuda kavrayamazlar.
    avrupa futbol şampiyonası sadece futbol değildir. hazırlık süreci için tüm şehirlerin alt ve üst yapıları tek tek elden geçirilir. insanlara kısa süreliğine de olsa refah dolu bir yaşam getirebilir.

aday şehirlere modern ve göz alıcı statlar yapılır.
    ama bu sözde taraftarlar sadece bize yeni stad yapılmıyorsa kimseye yapılmasın demeyi bilirler.oysaki inönü stadı olduğu gibi güzeldir.açık kale arkası ile sana boğaz manzarası sunan kaç büyük stad var dünyada?
    ama bu taraftarcıklar, fanatilikten beyinleri yanmış insanlar bunu önemsemez.

turnuva boyunca sırf gelen turistlerin yapacağı ekonomik katkıyı bu sözde taraftarların yedi sülalesi 100 yılda yapamazlar.
    ama onlar için önemli değildir.

kendi yönetimlerinin ve başkanlarının basiretsizliği yüzünden, bu sefil yönetim diğer ezeli rakiplerimizin yaptığı gibi tff ve basın üzerinde güç sahibi olmayı akıl edemedikleri için;
    bu sözde taraftarlar akıllarınca, 900 milyon euro yatırım yapılması beklenen, binlerce insana iş kapısı sağlayacak olan, türk milli takımının ön eleme oynamadan katılma ihtimali olan -ki bir daha böyle fırsat geçmez, ve hep televizyonda izledikleri oyuncular ile bakıp bakıp iç geçirdikleri yabancı takımların taraftarı olan kızları canlı olarak görmek için ellerine geçebilecek tek şansı yok etmek istiyorlar.

olm manyak mısınız? kendinize gelin. ağzınızdan düşürmediğiniz beşiktaş ismine bari saygınız olsun.
    o formayı giyenleri, o klübü yönetenleri hatırlayın lan.
    paf takımla çıkacağız ühühühü diye zırlayan basiretsiz başkan ve yönetiminden farkınız kalmıyor.tam bu adamlara yakışır taraftarsınız. ama benim beşiktaşıma yakışmıyorsunuz.
    adam olun. beşiktaş renklerini göğsünüzde taşırken ortasındaki ay-yıldızı düşünün.
  • şikayet eden taraftar güruhu arasında beşiktaşlıların çoğunlukta olduğu aşikar olan protesto.

lakin şimdi ki yazacaklarım 3 büyük için geçerlidir. ona göre okuyunuz:

hadi diyelim gönderilen mailleri dikkate aldılar .ee demezler mi adama ''ulan geçen yıl sen şampiyon olmuşsun, 2 kupa ile sezonu kapatmışsın, madem bu kadar kirli bir ligin var, geçen yıl neden bana haber etmedin lebraamm'' demez mi?. bakar son 5 yıla, 3 aşşa 5 yukarı şampiyonluklar paylaşılmış. sormaz mı elin gavuru. ''lan sikik, şampiyon olamayınca mı benim kapımı arşınlıyon ibiş'' demez mi.
    der ki ne der.
    o yüzden boşverin, illaki bir yerleri protesto edecekseniz, öyle bir enerji patlaması yaşıyorsanız gidin eyfyallayöküll yanardağını protesto edin *. ismi hakkında efkar-i umumiye'ye mesajlar ve mailler çekin; ''okuyamıyoruz yazamıyoruz diye'' en azından şu gönderilen mailleden çok daha dikkate alınacağından eminim.
  • yaralı bacağı tedavi etmek yerine üzerine bir battaniye örtüp etraftan görülmesini engellemek ve onu kangren olmaya bırakmaya benzeyen hareket. iyi niyetli bir saflık mı yoksa bilinçli bir şerefsizlik mi bilmiyorum, kesin konuşamam o yüzden. şunu merak ediyorum sadece; şikayet edip mızmızlanmak yerine neden durumu düzeltmek için ufak da olsa bir çaba sarfetmiyorsunuz?
hesabın var mı? giriş yap