• futbolda serbest vuruşlarda savunma yapan tarafın şut açısını kapatmak maksadıyla kurduğu barajın arkasında yerden gelecek sert şutları engellemek için yere boylu boyunca uzanan futbolcudur. zannediyorum futbol tarihinde ilk defa 2014 yılında görülmüştür. yaptığım haber aramalarında daha eski tarihli bir haber bulamadım. 2014 yılından bir haber
  • her sabah ekmek almaya gönderilen evin en küçük çocuğu gibi...
  • ezilme tehlikesi geçirebilir.
  • üç dört kez yerde yatanın taşakları hedef alıp hami mandıralı şutu çekeceksin.

bak bakalım bir daha yatabiliyorlar mı ?

tanım: defansif savunma kurgusu. elemanı.
  • bir oyuncuya bu görevi veren teknik direktörün görevlendirmeden önce söz konusu oyuncunun ve kalecinin geometri bilgisini de ölçmesi, baraj arkasına adam yatırmalarına rağmen yerden gol yiyip rezil olmalarını engelleyebilir.
    (bkz: 17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçı)
  • yattığın yeri sikim
  • yeri gelir mbappe, yeri gelir messi'dir. iyi veya kötüdür demiyorum, yalnız ronaldo veya ibrahimoviç'e şu hareketi yaptırtamazsın. gerçi ronaldo bırak yere uzanmayı, hatırladığım kadarıyla maç öncesi takım fotoğrafında ön tarafa bile geçmemiştir. daima arka tarafta ayak pamarklarının üzerinde durur.
  • antrenörlere sesleniyorum. frikikten gol yememek için takımdaki en vasat oyuncunuzu plajda yan pozisyonda güneşlenen ve etrafı kesen keko misali yere yatırıp, uzun boylulardan diğer 4 futbolcunuzu da onun önüne dizeceksiniz. akabinde mabadı yere yakın olanlardan 2 futbolcunuzu da deve güreşçisi misali barajdaki uzak kale köşesi tarafında bulunan arkadaşlarının omzuna bindireceksiniz. kalan 3 topçuyu da kritik noktalara serpiştirdikten sonra bir cuğara yakıp pozisyonu izleyecekseniz. kaleciniz moron değilse, karşı takım ücret-i mukabilinde frikikçi olarak messi'yi getirse bu baraj dizilişinde gol yeme olasılığınız binde biri geçmeyecektir.
  • 2022 dünya kupasında, 27 kasım tarihli ispanya-almanya maçının 80. dakikasında ispanyollar tarafından da uygulanan hede
hesabın var mı? giriş yap