• duygusaldır...ama bunu asla size yansıtmayacak kadar da oyuncudur...siz umursanmadığınızı düşünürsünüz ama aslında o sizden daha çok umursuyordur...çözemezsiniz, emin olamazsınız ondan...konuşmayı savaşa çevirecek kadar sever kelime oyunlarını...karşısında dişli biri varsa, sabaha kadar aynı konu üzerinde tartışabilir, yıldırıncaya kadar...zekidir; kendine hayran bırakmayı sever ama karşındakine hayranlığını belli etmekten çekinir. kırılgandır; ama onun kırıldığı ona yapılan davranış değil, o davranışın içinde geçen ufak bir detaydır. dosttur; ama en ufak bir hatayı unutmaz, o kişiye hissettirmeden hayatından çıkarır; kincidir. sevgili versiyonları kıskançtır; ama sabırlı olanlarından... bir adım atsanız 10 adımla yaklaşır; yine bir adım geri gittiğinizde aynı şekilde 10 adım geri gider. her şeyin karşılıklı olmasından yanadır; fazla naz onu usandırır. yine de her türlü sevilendir, sevendir...

p.s: hayatıma girip bu genellemeyi yapmamda katkısı bulunan balık burcu erkeklerine sevgi ve saygılarımla...
  • gidip en olmadık kişiye aşık olan erkektir.

öncelikle bu erkek için dünyada sevdiği insan ve diğerleri vardır.birini sevmişse dünyaya koy götüne rahvan gitsin mesajı verir.doğduğundan itibaren hayalinde çizdiği bir kadın vardır.hayatı onu aramakla geçer.bazen bulduğunu sanır, ilişkinin 3. gününde evlilik hayalleri kurar.geleceği düşünür tartar.eğer hayalindeki kadından fazla taviz vermiyorsa gerçekten onun son kadını olabilirsiniz.

çok gururludur.henüz daha ilişkinizin/arkadaşlığınızın ilk günlerinde size o kadar sıcak davranır ki etraftaki piçlerle onları karıştırmanıza neden olur.size birşey söylüyorsa mutlaka doğrudur ve bu sözler sizi yatağa atmak için söylenmemiştir.cinsellik onun için evren değiştirmek gibidir.ihtiyacını hertürlü karşılar bunun için bir kadına yavşaklık etme zahmetine asla girmez zaten sevmediği gelecek düşünmediği biriylede asla birlikte olmaz.insanların nasıl yalan söylediklerine şaşırır ve mutlaka ona yalan söylediğinizi bilir.bunu beyninin bir köşesine kazır ve günden güne sizin masumiyetinizi sorgular.arkadaşlığınızı bitirir ve bunlar olurken sizin ruhunuz bile duymaz.

insanları kırmaktan son derece nefret eder.onun için kimsenin üzülmesini istemez.birine beddua ederken vicdanı sızlar karşısındaki ne kadar beyinsiz biri olsada üzülmesini istemez.ama sizi uyardığı halde yanlışta ısrar ediyorsanız umrunda bile olmaz.yaşamındaki kilit kelime huzurdur.ona huzur veren herşeyden hoşlanır sırf huzuru kaçmasın diye birçok şeyi siktir eder.güne mükemmel enerjik başlayıp yatağa dünyanın en mutsuz insanı olarak girebilir.kendini tekrar eden monoton hayattan nefret eder.sürekli bir değişim peşindedir.

parayı normal zamanlarda sevdiği kişilerden esirgemez.onunla buluştuğunuz zaman size hesap ödetmez.borç vermişse istemez.kullanıldığını hissettiği anda onun gözünde hiçbir değeriniz kalmaz.hayalleri için para önemlidir aslında.sevgilisine doğum gününde aldığı 1000 dolarlık pırlanta yüzüğe acımaz ama boş yere verdiği apartman aidatına içi gider.burada ince bir çizgi var onu sakın cebindeki bütün parasını boş yere harcayan bir insan olarak görmeyin.zira gelecekte kurduğu hayallerin parasız bir işe yaramayacağını bilir.ve bu yüzden emin olun biriktirmeyi çok sever.ama dediğim gibi bazı durumlarda asla o paraya acımaz yeterki konu sevdiği insanı mutlu etmek olsun.

arkadaşlığı da sevgililiği de doya doyadır.herşeyi fazla fazla yaşar.2 insanın bir ömür yaşayabileceği şeyi tek başına yaşar.hayal dünyası o kadar geniştir ki size evlilik teklifi edecek balık burcu erkeği emin olun yıllarca bunun hayalini kurmuştur ve onun yapabileceklerinin sınırını tahmin bile edemezsiniz.yeterki sevildiğini ona hissettirin ve olacakları gözlerinizle görün.kendinden bahsetmeyi pek sevmez zaten bahsetsede gizemli yönlerini asla bir ömür çözemezsiniz.siz daha yeni tanışmışken sizden hoşlanmışsa emin olun hakkınızda kısa sürede çok şey öğrenmiştir.ve bu öğrendiklerini aklına kazır hakkımda ne biliyorsun ki dediğinizde ağzından çıkanlara inanamazsınız.sizin için küçük gibi görünen bir detayı unutmaz.sevdiği kızı araştırmayı çok sever ve gelecek adına kendine yakın hissetmişse daha da yaklaşır size.onun hayatında en sevdiği yiyecek mesela patlıcan diyelim ve siz bunu bilmiyorken patlıcanı hiç sevmediğinizi söyleyin artık o andan itibaren patlıcana elini bile sürmez ve patlıcanı kalbine gömer :) böylede psikopattır.

gezmeyi eğlenmeyi çok sever.sinema olmazsa olmazıdır.lüksü sever konforuna düşkündür ama olmazsa olmazı değildir.yokluk içinde bile mutlu olabilmeyi becerir.çünkü mutlaka daha iyi bir gelecek hayali vardır.hayallerine saygılı olmazsanız onu kaybedersiniz.empati yetenekleri çok gelişmiştir.ailesini herşeyden korumaya çalışır.anlaşılmak ister.kolay kolay kıskandığını belli etmez ama kıskançlığına inanamazsınız.bu kıskançlık bilin ki size güvenmediği için değil çevredeki asalak insanlar yüzündendir.bu yüzden ona anlayışlı davranmalısınız ve o yanınızda değilken bile dekolte giyinmeye vicdanınızın sızlaması gerekir.bu saygıyı ona gösteren kadının kulu kölesi olur ama bunu sizden bizzat istemez.evliliğin bilincinde olan olgun ruha sahip kadınlar her daim onu etkiler..ve sakın ama sakın ona eski sevgililerinizden bahsetmeyin.(<-- tüm yazdıklarımı unutun ama bunu asla unutmayın.)

bir hiç uğruna yıllarca bir kadını bekleyebilir.sonunda üzüleceğini bile bile bekler.kendini kandırır.ama sevilmediğini anladığı anda tüm yaşadıklarını yok eder bildiğin hafızadan siler atar.ama bu öyle facebookta ilişkim var demekle olmaz.ona ya açıkça söyliyeceksiniz yada başakasını sevdiğinizi dünya aleme ilan edeceksiniz.yoksa sadık köpek gibi daha ilişkiye bile başlamadan hayalleriyle sizi yaşar ve aldatmaz.ümidinin kaybolduğunda zaten yeni biri onu bulmuştur.kadere inanır.tasadüflerin yeri onda apayrıdır.ve buna olmadık anlamlar yükler.çünkü normal zamanda tanışması mümkün olmayan biriyle ilahi bir kader çizgisinde bir araya geldiğine inanır bu yüzden yazının başında dediğim gibi en olmadık kişiye aşık olurlar.her gün gördüğü dünyanın en güzeli sıralamasına ilk 5'e oynayan kıza aşık olmaz da okulun son günü tanıştığı kızı bir ömür unutamaz.

son olarak onunda bir erkek olduğunu unutmayın ve bu adamla görüşme dediğinde mutlaka bir bildiği vardır.dikine gitmeyin onu yine kaybedersiniz.onun için nelerden vazgeçebileceğinizi kendinize sorun.dürüst olun.siz onun için nelerden vazgeçebilirseniz, bilin ki sizin vazgeçebileceğinizin 10 katı şeyden sizin haberiniz bile olmadan çoktan vazgeçmiştir zaten o.
  • balık erkeği marşı şu şekildedir;

yoktur üstüme benim güzeli çirkin yapmakta
    suçuysa dünyaya atmakta
    neyin bildim ki değerini
    seninkini bilecektim bunu da tabii mahvedecektim
  • dikkatli yaklaşılması gereken erkektir. kadınlar genelde bu zaten üstüne gitsem ezilir, ağlar her istediğimi yaptırırım, iki naz yapsam beni el üstünde tutar diye düşünmekte ve gün geçtikçe pişkinleşip şımarmaktadırlar. evet balık burcu erkeği alçak gönüllüdür, yardım severdir, sizi her zaman hoş sözlerle poh pohlar ama kesinlikle saf, aptal aşık değildir. yaptıklarınızın hepsini tek tek zihninin bir köşesine kaydeder ve sabrını taşırdığınızda öyle bir sel olup akar, adamın ağzına ağzına öyle bir sıçar ki ne söyleyecek söz bulabilirsiniz, ne yapacak bişey.

balık burcu erkeği hep bir birikimin üzerine patladığından, kadınlar genelde bu birikimi göremez ve son küçük olaya takılır kalırlar. bu en büyük hatalardan biridir. balık burcu erkeği kesinlikle günü kurtarmaya çalışana prim vermez, kalıcı çözüm ister. o kalıcı çözümü üretemezseniz, kendi kalıcı çözümü sizi hayatından çıkarmak olacaktır.
  • bir tanesi var ki bana sevmeyi öğretti. çok sevmeyi...
    öyle çok sevdi ve öyle çok hissettirdi ki sevgisini...
    aşkın gerçekten de var olduğuna inandırdı. biri için fedakarlık yapabileceğimi, mesafelerin aşılabilir olduğunu, bazı şeyler için emek vermenin insanı hiç yormadığını gösterdi.

mutlu olmam için, sadece gülümsemem için öyle çok didindi ki... ve ben ilk kez onunla tam anlamıyla mutlu oldum, cesaret buldum, aşık oldum, aptal oldum.

iyi ki tanımışım dediğim nadir insanlardan biri. "şansım" dediğim tek insan.

bu saatten sonra isterse süründürsün isterse öldürsün. benim bütün güzel hatıralarım ona ait...

edit: yukarıyı hiç değiştirmiyorum ama balık burcu erkeği cinlidir ve cindir lol. ruh hastası, duygudan duyguya sürüklenirken nefes alsın diye kendini yukarı çıkarmak için sizi dibe çeker benden söylemesi.

edit: ikinci balık burcu erkeği vakası ilkinden çok çok daha hasar bıraktı. npd de olaya eklenince hayat boyu travma garantili yola devam ediyoruz. fakat ne aşk… fakat ne tutku… bu cinliler yok yere aşk yaşatıyor insana.
  • yurdum insanının hakkında hurafelerden pek fazlasını bilmediği burcun erkeği.

bilmem kaç giriyi üşenmedim, okudum. bazen verdim şukuyu bazen bastım eksiyi ama bu kadar da hakaret edilmez ki bir burcun erkeğine. şamar burcu oğlanı etmişiniz bizi! kendimden tiskindim bir ara be!

araya girmeyin, hemen teferruata gelmek istiyorum:

aşk: balık da sever her insan gibi ama nedense pek çok yazar arkadaş bize sevmeyi, sevilmeyi reva görmemiş. haklılar belki, çok severiz biz. sevgimizle biraz boğuyoruz belki insanları o yüzden bu tepki.
    ama zamane kızları da mahkeme kapılarında alıyor soluğu "ben sıkıldım, romantizm yok, bu evlilik yürümüyor..." diye. bu arada da bize saydırıyorlar ya, te allah'ım!

denge: genel kanı balık burcu delikanlıların duygusal anlamda inişli çıkışlı bir grafik çizdikleri yönünde ama bu biraz da muhattaplarımızla alakalı. gösterdiğimiz ilginin karşılığını alamayınca adımız bay buzdolabı'na çıkıyor. çuvaldızı bize batırın bakalım... ikizler burcu kadını sandım elbiselerimin içimdekini bir an.

çile: evet morali çabuk bozulur balık burcu insanının ama sıkıntısı kırdığı kalpleri onarmakla ilgilidir. öyle buhranlara boğulup gittiğimiz yok. geçmişe takılıp kaldığımız yok sanıldığı kadar. herkes gibi güzel anlar gelince aklımıza belli belirsiz gülümsüyoruz işte.

sır: tutamadıkları ve paylaşmadıkları söyleniyor balıkların. sizin sırrınızı kesinlikle kimseye anlatmazlar. rahat olun. bir nevi kozmik odadır bu adamlar ama onlarla hiç dertleşmediklerini iddia edenler karşısındakine yeterli güveni veremediğinin farkına varmalı.

sanat: evvel allah bu nevi janjanlı işlerde mahiriz. bilhassa edebiyat ile sıkı fıkıyızdır.
    hangi erkek sevdiği kadına kırk yıl usanmadan şiirler yazabilir ki!
    dekorasyon meraklısıdır balık erkeği. "hayatım perdeleri yenileyelim mi?" sorusuna elinde kumanda gözü tv ekranında cevap vermez inanın. "neden olmasın balım." cevabı pek sade kalır bu soruya.

saflık: balık erkeğinin saf sanılması bence en büyük avantajı. balık erkeği sanılanın aksine çok ince fikirlidir. satranca yatkınlığı herkesçe malum olan balıklar tilkiyi tefe koyar da oynatır eğlence içün. sisli havaları severler. "asıl keramet mucizeyi göstermek değil onu saklı tutabilecek kadar kıymet vermemektir." derler ya o misal işte.

unutkanlık: balık unutmuş gibi görünür ama nerde... "suyun yavaş akanından insanın yere bakanından korkulur." derler. süzer, inceler balık bol bol. siz ona balık hafızalı diye durun o sizin hakkınızda öğrendikleriyle külliyat kuruyordur.

kararsızlık: balık pek şanslıdır. önünde seçeneği çok olunca biraz duraksar. 16 tane kol saatim var gel de seç hadi! kısmeti bol olunca insanın seçmesi de zor oluyor.

ezik: bir balığın en temel prensibi sıradan ama orijinal olmaktır. caka satmak, gurur yapmak, firavunluk taslamak bize göre değil. beyefendilik şiarımızdır ama anlayana.
    kış günü öküzün birinin kızlara dövme göstereyim diye yarı çıplak gezmesi ne kadar lümpence ise balık erkeğinin rengarek bağrında sakladığı sadeliği de o kadar harikuladeliktir. ne çare arabayı satıp ducati 996 alsam o zaman da adım görgüsüz, hesabını bilmeze çıkardı.

espri: ekseriyetle bilinir ki bu burcun mesuplarının zeka seviyesi ortalamanın üzerindedir. doğal olarak da komikliğe yatkınız.

karamsarlık: pek özelliğimiz değil. elbette bazen yeise düşeriz ama orada saplanıp kalacak kadar da karaktersiz değiliz. neşeli insanlarla bir arada pek bulun(a)maz zaten bu özellik. çevremizden çok etkileniriz. eee insan çevresinin ürünüdür ne de olsa.
    (bkz: john watson)

sulugöz: "ağlamasını bilmeyenin gülmesinden bir halt olmaz."
    (bkz: yılmaz erdoğan)

hayalperestlik: balık delikanlısı yedekte en az iki planı bulunan sağlamcı erkektir. öyle rastgele yaşamaz çünkü tesadüfe değil "tevafuk"a inanır. toplum şanslı olduğumuzu söyler ama ben şansa öyle aşırı inanmam. sadece hazır olmak gerektiğini kabul ederim çünkü eninde sonunda istediğim fırsat gelecektir.

final: mesele balık, ikizler, aslan olmak değil bence. insan olmak ve karşısındakinin de insan oldğunu bilmek. herkesin bir kalp taşıdığını bilen birisi kimin canını yakmakta, aptallık etmekte kasti davranabilir ki!
    ikizlere dengesiz, aslana artiz, teraziye el classico... dersek adam kalmaz etrafımızda sonra.
    er kişi dostunun çokluğu, mağdurunun yokluğu ile bilinmeli. yoksa yerim burç muhabbetini!

edit: imla.
  • sakinliği, mantıklı konuşmaları, sevimliliği ve duruşunu hiç bozmayışı ile en edepsiz halleri bile sakinleştirebilen, aşık olunca bütün kalkanlarını düşüren, liderlik yapmaktan pek hoşlanmayan, ailesine çok bağlı olan, duyarlı, hayvansever erkektir.

edit: şerefsizmiş de aynı zamanda.
  • öncelikle balık burcu erkeği olarak müessesemize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürü borç biliriz.hele ki 10 sayfalık balık burcu erkeği konulu entryleri bıkmadan sıkılmadan okuyup bu entrye geldiyseniz, pm atın adresinize size özel 200 tl'lik mango indirim kartını gönderelim, ehem neyse konuya dönelim.

şimdi öncelikle [(bkz: #26931949) ] ve [(bkz: #27005381) ] entryleri için çok teşekkürler, katır yüküyle yazmaktan kurtardınız.lakin benimde ekleyeceklerim var.

1- balık burcu, doğal yapısı su gibi akıcı bir element olduğu da göze alınırsa, yükselen burcundan en çok etkilenen burç. dolayısıyla diğer burçlardan gelen
    - ben balık diye aldım ama öküz çıktı tepkisi ya da tam tersi - olurmu aga balık erkeği süperdir, acayip iyidir, kıldır, yündür.. gibi görüş farkları daha rahat anlaşılır. evet aklınızda olsun, balıklar yükselen burcundan en çok etkilenen burçtur.

en etkili birleşim, balık + koç* , balık + boğa'dır. en boktan birleşim ise balık + aslan, balık + akrep ve daha da kötüsü balık + balıktır.

2- türk filmi izleyip ağlayabilen adamlarız, ama bunu ağlaklık olarak değil, hayvan gibi empati gücümüz olduğunu bilin, o derece hassas ve anlayışlı olabiliriz. bunu ilişkilerde de yapabiliyoruz zaman. yani balık burcu erkeğiniz bir an durdu ve gözleri doldu, noldu diye sordunuz, yok bişey dedi. aklına ya ona birşey olursa düşüncesi girmiş olabilir, kim bilir, siz bir sorun, söylemiyorsa çok üstelemeyin, sarılın, yanağını muck diye öpün, kendine gelir.

3- öyle değişken olmayı başarıyoruz ki, ağlarken bir saniye sonrasında koca bir gülücük çıkarıp kendimize gelebiliyoruz. daha extreme örneği ise ağlarken aynı anda o koca gülücüğü çıkarabilmemiz*

4- ağlama, duygusallık konusuna özet, o kadar sık ağlamayız, öyle her an süfer bir duygusallığımız yok, abartmayalım sizinde gözünüz korkmasın. siz etrafınızda her an böyle insanlar görüyormusunuz ? istanbul 10 m desek, yarısı erkek desen 5 m böl 12ye 416 bin küsür bbe* eder, insaf!

5- bbe ler sosyal yaratıklardır ama çok fazla arkadaşları yoktur. çünkü bir arkadaşının onu kazıkladığını ya da herhangi bir yamuk yaptığını öğrenmesi durumunda, bunu arkadaşıyla hiç tartışmaz ama silgisini çıkarıp defterden silmeye başlar. kalan sağlar ise bizim can dostlarımızdır. bu tipleri asla unutmaz ve affetmezler, öyle kinciyiz.

bazı durumlarda onuda bulamayan bbe leri ne kadar can dostu olmasa da eldeki en iyileriyle iyi geçinerek yaşamaya devam eder, ta ki madde 5 vuku bulana kadar.

6- bir bbe bayanlara karşı çekingense, bir türlü açılamıyorsa daha önce mutlaka bir bayan bunun ağzına bir güzel sıçmış ve cesaretini kaybettirmiştir.yani bbe'nin ağzı fena yanmıştır. gidin teklif edin demiyorum ama bu adamdan hoşlanmışsanız ona biraz şans verin, biraz belli edin kendinizi, emin olun sizi atlantis'in kraliçesi yapacaktır.

7- çok şanslı adamlarız ama bizim lanetimiz birden fazla seçeneğin hep aynı anda sunulup hepte yanlış çöpü çekmekten kaynaklanıyor.

8- hafızamız zehir gibidir, unutmayız kaydederiz bir yerlere, ama önemli olduğuna inanıyorsak. ha bazen 10 saniye önce olan şeyi unutmuşsak, bu ya gerçekten boş bir detaydır yada kafamızda o an önemli olduğunu düşündüğümüz* * bir şey vardır. hatta anladın mı demenize rağmen, anladım deyip anlamamış olabiliriz. balık hafızası laneti de bu işte. ricam şu ki lütfen hemen ağzımıza sıçmayın, şöyle sulu kocaman bir öpücük kondurup, bak demin sana ne anlattım biliyor musun deyip, bir zahmet bir daha anlatın, işte o zaman dadından yinmiyor.

9- istersek avrupa'nın tamamını köleleştirebilir, amerika'ya askeri üs kurabilir ve ay'da kolonileşebiliriz. istediğimiz her şeyi iddia ediyorum diğer tüm burçların en baskın, en cabbar, en süfer erkeklerinden daha iyi yapabiliriz. ama 8. maddedeki kural geçerli ise yani önemli ve faydalı olduğuna inanmışsak. bu sebeple, bir bbe ile beraberseniz onu gaza getirin, en çok sevdiği ve en nefret ettiği kişilerin gazına geliriz biz.

10- öyle pasif masif zannetmeyin bizi, çok pis bozarız.

11- diğer burçların erkeklerinin bok atmalarına inanmayın söylenenlerin . aksine çok iyi seks yapabiliriz, hatta çok çok iyi. ama burada önemli faktör sizsiniz. balık burcu sevişirken kendi tatmininden çok eşinin tatminin ve isteklerini önemser* *

12- çok mal adamlarız, sana tek taş pırlanta alayım diye götümü yırtarım ama sen bana saçındaki tokayı hediye diye versen mal gibi sevinirim. bu zaafımızı bilip allah aşkına sömürme bizi, ilk başta çakmayız mevzuyu ama bir, iki derken bir bakmışsın seni çoktan silip beni bir daha hiç bulamayacağın diyarlara yelken açmışım.

13- bütün balıklar iyi şiir yazamaz, iyi şarkı söyleyemez, enstrüman çalamaz ya da iyi dans edemez, zorlamayın bizi. yalnız bu saydıklarımın en az birinde iyidir, hehe*

14- canın nereye gitmek isterse, ne yapmak isterse söyle, çağır gelirim. ama işim var diyorsam yada yorgunum diyorsam -ki bu pek sık olmaz - yorgunumdur, rahat bırak beni.

15- seni kırmışsam isteyerek bilerek yapmamışımdır, yapmışsam allah belamı versin, ağzıma sıçmakta haklı olabilirsin, ama çok değil, uzattıkça uzatma.

16-kırılganız, niye bilmiyorum amkama öyleyiz. beni kırmışsan hatanı kabullen ve yüzümü güldür.israrla devam ediyorsan, gözümde her an daha bir düşüyorsun ve soğuyorum senden, haberin olsun. çok malız, bir öp, sarıl hemen tav oluyoruz.

17- erkek olduğumuzu unutma, her ske saldırma, her lafa karışma, azcık hanımefendi olun ve geride durun, biz hallederiz.

18- zevklerimize ve tercihlerimize saygı duyulmaması, bizi üzer ve kırar. misal bir kitap okuruz ve birisi gelip son derece saçma bir konu hakkında olduğunu, kıl olduğu yün olduğunu söylerse, alınırız ama gizliden gizliden o kitabı okuruz. bu insanların gözünde gizli gizli bir boklar yiyor ama hadi hayırlısı gibi bakılmasına yol açıyor.

19- alkolik değildir bbe'ler, ya içkinin iyisinden anlarlar, yada bi bok anlamazlar, gazoz içer gibi votka içip dağıtırlar.

20- zevklerimiz katıksızdır, içki çok sert olmalı yada az alkollü bir entel dantel kokteyl olmalı. ya zehir gibi kahve içicem yada adaçayı. ya pizza yiyeceğim, yada tostla geçiştireceğim.

not: şimdilik bu, devamı gelir gibi geliyor, ama gelmeyebilir de.
  • hayaller dünyasının presindir balık burcu erkeği, sessiz sakin sürdürdüğü bir vapur yolculuğunda elinde kalemi ajandasına birşeyler yazarken görebilirsiniz onu, yada martılara, sokak köpeklerine ekmek atarken. içinde mahsum bir çocuk yaşamasına rağmen, çocukca davrandığını bazen hiç göremezsiniz bile. arkdaşlık ve dostluk çok önemlidir onun için. en nefret ettiği konudan bahsetseniz bile, hiç bozmamış gibi sonuna kadar dinler sizi ve elinden geldiği kadar yardım eder. çok çabuk kırılabilir. ama çok çabukta affedebilir. kin ve hırs taşımaz. barış ve sevgi içinde yaşamak onun en büyük hayalidir. sevdiği insana herşeyini verebilir, ama sadakat ve sevgi bulduğunu hissettiği zaman. hisleri çok kuvvetlidir. hiç birşey saklıyamaz veya gizliyemezsiniz. çok çekicidir. ama peşinden milyonlarca güzel kadın koşsa bile onun için önemli olan sevdiği insandır. kimisi çok şanslıdır kimisi şanssız. çok yetenekli erkekler olup. karşısındakini mutlu etmeyi çok iyi bilirler ve kalpten geçen yol midedir onlar için.
  • kısık gözler, buğulu bakışlar, zayıf ama çelimsiz olmayan bir vücut ve dik yürüyememeleri balık burcu erkeğinin en büyük özelliklerindendir sanırım. bu erkekler aşırı hassas ve duygusaldırlar, kalpleri cok cabuk kırılır. aşık olduklarında gözleri sevdiklerinden başkasını görmez, onu taparcasına cok severler; ama onun kötü bir tarafını farkettiklerinde o cok sevdikleri insanı bile bir kalemde silebilirler. arada sırada gözleri dalar; anlarsınız ki o şuanda bambaşka bir hayal dünyasında. iyi espiri yapmasını becerebilen, biraz yaramaz ama akıllı, gerektiğinde de gayet mantıklı çözümler üretebilen, aynı zamanda entellektüel, buzdağı gibi adamlardır bunlar. onunla geçirdiğiniz her saniyede yeni bir yanını öğrenirsiniz. bir de yükseleni koçsa, ohh değmeyin keyfime. böyle bir erkeğe aşık olmamanız için hiçbir sebep yok. (bkz: tadından yinmez)
hesabın var mı? giriş yap