• --- spoiler ---

- emrah'ın babası kumarbaz, aileyi aç bırakıyor en sonunda intihar ediyor.
    - annesi komşusunun vasıtasıyla orospuluğa başlıyor.
    - abisi annesinin orospu olduğunu öğrenince evden kaçıyor.
    - evleri yanıyor. ablasıyla yangından kaçarken kayboluyorlar.
    - ablası kalp hastası.
    - patronu ablasını tedavi ettirme vaadiyle kendi işlediği cinayeti ona yıkıyor.
    - ablası iyileşiyor ama patronu tarafından tecavüz ediliyor.
    - hapisten çıkınca patronu ve ablası evlendik numarası yapıyorlar.
    - patronuna evlilik hediyesi vermeye gidince ablasını aldattığını görüyor. ama çok ilginçtir normal karşılıyor.
    - ablası da orospu olup genel eve düşüyor.
    - genel eve milli olmaya giderken ablasını görüyor.
    - ablası intihar ediyor.
    - patronunu vuruyor. bu sefer de patronunun kardeşi peşine düşüyor.
    - polis olan abisi ve annesi onu kurtarmaya giderken vurulup ölüyor.

tam 13 tane oha dedirten kombinasyonla sürrealizmin sınırlarını zorlayan bir film.

--- spoiler ---
  • sözlerinide yazalım...

(tum tıkı tıkı tık tık tıııkkk ve acıklı bir zurna sesi...)
    yıllar yılıı dert yoluuuundaaaa ne ilk nedeee soonuncuyumm
    kahrediyor hayat beeeni acıların çocugguyum (ğ değil dikkat ediniz)
    (koro tekrarı)
    süylemiyoorr* kimse dermaan ööle zor kii mutlu olmaaakk yüreggimdee (yine ğ değil) büyük fermaaannn acılarıınn cocuguuyuuummm ben acılaarr çocuguuyuaamm (ğ ısrarla g dir)
    (haşin zurna soloları girer)
    sevdalardaaann darbe yediim şu gönüleee seövme dedim, ömrü yaare un eyleedimmm acilariinnn çocugguuuyuum
    (koro tekrarı)
    çekip gittiii sevilenlerr gariplerdir yenilenleerr dünyaa sizin sevmeyenlerrr acılarınnn çocugguyuumm ben acılarr cocugguyuaammm...
  • zaman içinde bu söylem yerini varoşların prensine bırakmıştır. devir imaj devridir zira.
  • yıllar yılı dert yolunda
    ne ilk ne de sonuncuyum
    kahrediyor hayat beni
    ben acılar çocuğuyum
    nakaratının etrafında geçen, binbir arabesk temalı sözcükten oluşan, her türlü türk filmine tam oturan, isot tadında tıngırtı...
  • fantazi yapan bi adana'lının 18 çeşit acı baharatın kadının vaginasına dökülmesinin ardından bir reaksiyon olması ve reaksiyon sonucu oluşan spermin yumurtayı döllemesi neticesinde bi "çocuk" oluşur, bu iğrenç çocuk "acılar"ın çocuğudur.

ayrıca 80'li yıllarda ortaya çıkmış kucuk emrah şarkısıdır... bu şarkının acilarin kadini wersiyonu da bilinir, olunur.
  • emrah kucuk emrah iken girdigi trip, ayrica sarkisi vardi soylerdi, annesi orospuydu, emrah acilarin cocuguydu.
  • 'hacıların çocuğu'nun trakyalılarca söyleniş şeklidir:

- anım* kim kırmış bizim camı?
    - acıların çocuğu var ya, o velet kırmış...
  • "iron maiden"in arabesk $arkisi. "man of sorrows"
  • turkiye subesi: (bkz: emrah)
    amerika subesi: (bkz: eminem)
  • her biri ayrı güzel olan emrah filmlerinden en süperi. seyrederken gözyaşlarınıza hakim olamanız zordur.
    canım emrahım, hiç gün yüzü göremedi. kime güvense anasına bacısına koyuyor. bu filmde de sümer tilmaç yiyor bu haltı..
    en komik sahnelerden biri, emrahın ablasına düğün hediyesi olarak vazo gibi bişey alması. eve gidiyor hediyeyi vermeye, eniştesi* açıyor kapıyı , içerde karı kız olayı yaptığı için emrahı davet edemiyor. tabi emrah herzaman ki gibi anlayışlı, olur abi arada böyle şeyler merak etme ablama söylemem diyor..
    aslında ablasıda öyle bi saf bunun. sanki biri koyunca ille kötü yola düşmek gerekiyor. ama böyle olmasa küçük emrah filmi diye bişey olmazdı..
    neyse.. sonuçta seyredilmesi farz olan klasik ve çookk dersler alınacak bir filmdir acıların çocuğu.
hesabın var mı? giriş yap