• kanadanın son iki dakikada kalecisiz oynayan amerika birleşik devletlerinin boş kalesini bulamadığı, birkaç dakika öncesinde kaçırdığı yüzde yüzlük pozisyona da çok üzülebileceği bir maç. zevkle izliyoruz.
  • türk yorumcunun konuşma stili, telaffuzu falan enteresan bir şekilde bill cosby (bkz: sezai aydın) tadında geliyor. ne içtim lan ben! :s
  • temposu tavana vurdu her an altına ulaşabilirler, kanada moralsiz de olsa burada altını alır
  • uzatmada kanada maci istedi ve aldi..
  • kanada'nin sikerttigi mac. ulan o ne ver-kacti, o ne pasti be. kanada cok iyi oynadi, haketti ve emperyalistlere keskin kilicini vurdu. :)
  • kanada'nın kazandıran golü sidney crosby'den gelmiştir. buz hokeyinin bir numarasını belirleyen gol de gelse gelse kanada'nın yeni neslinin süperstarından gelirdi, "sid the kid wins it big!" diye de bir cümle sıkıp ödül törenine dönüyorum.
  • ryan miller bu kadar dayanabildi. müthiş bir baskı kurdu kanada ve kazandı hakederek.
  • koyduk cocugu sonunda.yalniz butun mac super oynayan 36 yasindaki niedermayer'in hatasi gol olsa su an yasta olurduk. kanada altini kapmistir, macin adami da ilk periyodda saglam body check'le sessizlesmis sydney crosby golu atarak olmustur.
  • kanada'nın son periyotta bariz daha iyi oynayıp kazandığı maç. ama, ama, ama...

golü kim attı? crosby. amına koyim, bütün maç bi sikim yapamayan crosby attığı bu golle önümüzdeki 10 yıl boyunca medyanın beynimizi sikmesini garantiledi.

"sid the kid'in attığı golle altın madalyayı kazanan kanada..."

edit: başladı bile. nhl.com'dan iki farklı başlık:

"crosby clinches gold for canada in overtime"

"crosby completes dream"
  • crosby'nin 4 adamın arasından topu abd kalesine taşıması ardından da topu kaybetmemesi görülmeye değerdi. ne maçtı lan.
hesabın var mı? giriş yap