• uzatmalarda daha sekiz dakika dolmadan kanada'nın attığı gol ile altın madalyaya uzandığı maç. ya o değil de ne güzel canlı canlı izliyorduk. bir daha ne zaman böyle heyecanlı ve capcanlı bir buz hokeyi maçı izleriz kim bilir? şimdi kaldık güizalara, sabrilere, ibolara...

o canada yerine robin williams'tan şu eser gelsin o zaman:
    (bkz: blame canada)
  • ryan miller bu kadar dayanabildi. müthiş bir baskı kurdu kanada ve kazandı hakederek.
  • an itibari ile kanada kalesi önünde yaşanan bir karambol için spikerin yorumu:
    'herkes vuruyor,kimi paka vuruyor kimi rakibine vuruyor...'
    olay budur!..

edit: imla
  • temposu tavana vurdu her an altına ulaşabilirler, kanada moralsiz de olsa burada altını alır
  • bu muhtesem galibiyetin ardindan artik her kanada dendiginde gotten bacaklilik yapan lily, ted, marshall ve barney stinson tayfasina robin scherbatsky'nin verecek okkali bir cevabi olmustur..
  • yerel saat ile 12.15 de, türkiye saati ile 22.15 de başlayacak maç.
  • 2002 finalinde abd'yi 5-2 yenerek altın madalyayı alan kanada geçen hafta 5-3 kaybetti komşusuna. bu yüzden iki takım için de rövanş mücadelesi şeklinde geçicek maç.

ayrıca olimpiyatlarda kavga yasak oldugu için tekme-tokat göremiyeceğimiz mücadele .
  • hayatimda ikinci defa bir buz hokeyi macini bana canli izleten mactir. sagolsun bbc spikeri kurallari anlattigi icin cok fransiz hissetmedim kendimi. macin sonunda iki sey farkettim. birincisi ne kadar tarihi bir hokey macina taniklik ettigimi farketmemdi. muhtemelen bir kanadali ailenin hatiralarindan bir kac onyil silinmeyecek bir mac ve galibiyettir. ikincisi ise buz hokeyinin ne kadar keyifli bir oyun oldugudur kanimca. sidney crosby artisiti butun mac sicti sivadi son anda yine kahraman oldu ama tam da medyanin istedigi gibi. artik reklamlarda, posterlerde daha cok goruruz herhalde kendisini. (daha ne kadar cok gorecegiz diyenleri duyar gibiyim...)
  • çok hareketli geçen maç. şahsen ben ayak uydurmaya çalışmaktan yorldum.

bu arada; "kış olimpiyatları eurosport'tan izlenir."
  • kanada atti, 2 oldu..
hesabın var mı? giriş yap