• efendim;

bu maçta beşiktaş bok gibi oynamıştır. fenerbahçe ise sahada istediğini yapan, oyunun hakimi takımdır. ancak:

futbol denen oyun eşit şartlar altında oynanır ve her zaman hak eden kazanmaz. bizler ingiltere' de, spikerin rüştü' nün her yerini öptüğü karşılaşmada manchester' ı ittire kaktıra yendik. iyi mi oynadık? hayır. hak ettik mi? hayır. ama biz kazandık.

bu maça dönersek, fenerbahçe bugün maçı hakeden takım idi. ancak soru şudur: saha da hakkaniyetli bir hakem olsa fenerbahçe bu maçı kesin alır mıydı? veya beşiktaş maçı gene de kesin kaybeder miydi?

bilica'nın penaltıyı etkileyen hareketi, öncesinde maç 1-0 iken görülüp de verilmeyen bir penaltı, emre' nin kartlık onlarca hareketi, kırmızı kartla alakası olmayan kırmızı kartlarımız.. üstüste koyduğumuz zaman bir beşiktaşlı' nın delirmemesi elde değil. beşiktaşlı' ların isyanı bunadır.

tüm bunlara rağmen, oturup objektif olarak maçı yorumlamaktan aciz kişiler, karşı takıma ağlak taraftar edebiyatı yapmaya devam etmekteler.

kazanalım da nasıl olursa olsun diyen bir taraftardır bunlar. bakın rakibiniz beşiktaş taraftarı ise budur:

(bkz: #12857021)

ama doğru, sizler elle gelen şampiyonluklara alışık bir takımsınız. fenerasyon ifadesini türk futboluna sokmuş bir kulüpsünüz. antifener varken, neden ligde sizden aşağı kalır bir başarısı yokken, bir de üstüne avrupa' da elinize vermiş bir takımın antigs diye terimi yok, neden bütün taraftarlar aynı takımdan nefret ediyor durup düşünmek lazım.
  • saraçoğlu’nda futbol gaspı

bilica'nın yaptığı hareket sadece beşiktaş taraftarının değil fenerbahçe taraftarının da tepkisini çekti. beşiktaş,fenerbahçe,bursa,sarıyer falan fark etmez. tff bu maça ceza vermezse futbolu öldürmüş olur.
  • at gözlüklü, hatta düpedüz kör insanların varlığını bize yine kanıtlamış maçtır.
    emre çirkef, bilica kazma, fenerbahçeliler çok terbiyesiz...

tello'nun vurduğu aparkattan nedense hic bahsedilmiyor. herhalde üzerinde fenerbahce formasi olmadigi icin kimsenin dikkatini çekmemiştir diye düşünüyorum. sari lacivert dikkat çeker çünkü, siyah beyaz olunca sönük kalmış..
  • hüseyin göçek'in birkaç hafta dinlendirilmesine sebep olacak karşılaşma.

yardımcı hakemin taç çizgisine yakın bir pozisyonda bayrağını kaldırıyor ve taçı fenerbahçe'nin kullanacağını işaret ediyor ama sen pozisyona daha uzak olmana rağmen yardımcının bayrağına itibar etmeyip taçı beşiktaş lehine veriyorsun. ama aynı yardımcının ikazıyla, senin taş çatlasa iki üç metre önünde görüş alanında olan bir pozisyonda yanlış bir kararla ernst'i oyundan atıyorsun. üstelik sen sağ elinle "devam edin" der gibi hareket yaptıktan sonra.

selçuk'a faul bile olmayan bir pozisyonda sarı kart gösteriyorsun.

ibrahim toraman ile vederson'un mücadelesinde ibrahim'e "tekme attın" bahanesi ile yanlış bir kart gösteriyorsun. vederson'u ise "küfür ettin" bahanesi ile oyundan atıyorsun. eğer gerçekten küfür etmişse karar doğru.

maçta verdiğin belki de tek doğru karar bilica kazmasının sebep olduğu penaltı pozisyonunda çaldığın düdük.
  • maçın hakemiyle ilgili az önce telegol'de ziya şengül'ün yorumu " maçın içine etti" bunu söyleyen fenerbahçenin önde gelen bir futbol yorumcusu beşiktaşlıların yine hakeme bok attığını söyleyen fenerbahçeli arkadaşlarıma selam ederim.
  • hatice'ye değil neticeye bakalım.

anladın sen sonu
  • sonucunda fenerbahçe galip gelmiştir ama şampiyon olmamıştır.
    ben zaten fenerbahçe'nin şampiyon olabileceğini sanmıyorum. tüm maçlarını alsa bile bursaspor'un hem gs'yi hem de bjk'yi rahat yeneceğini düşünüyorum.
    yani bu maç vesilesi ile bursaspor'un şampiyonluğunu şimdiden kutluyorum. bu maç sadece şampiyonlar ligine gidecek takımı biraz belli etmiştir..
  • iki takımda kötü oynadı. ilk yarı guiza ve alex girdikleri pozisyonu değerlendirseler maç çoktan kopacaktı. beşiktaş'a bu yüzden şansımız tutmuyor galatasaray'a 2 pozisyona girip 3 gol atabiliyoruz ama bu beşiktaş'a bir türlü olmuyor bi şekilde kaçırıyoruz. hakem katletti maçı iki taraf içinde yanlış kararlar verdi.

sözlükten anladığımız kadarıyla beşiktaş'ın mağlup olmasının tek nedeni bilica'nın açtığı çukurdur. yoksa beşiktaş mükemmel oynadı en az 3 tane yüzde yüz gol kaçırdı. bilica'nın yaptığı çok gereksizdi ama beşiktaş takımının çıkardığı kadro, ilk yarı kaleye bile yaklaşamaması maç boyunca bir tane pozisyona girememesini bırakıp sadece çukuru yazıp, konuşması acizliktir
  • "emek sinemasının feneri sönmesin" pankartının açıldığı maç.

ahan da linki : http://tweetphoto.com/18966056
hesabın var mı? giriş yap