• görünen o ki maç akşamı herkes toplanıp rusa gidecek.
  • sürekli anlatılan bir olay var. daha dün bir programda rıdvan yine anlattı. beşiktaş ve fenerbahçe cumhurbaşkanlığı kupası maçından aynı uçakla dönüyorlar. kupayı kazanan beşiktaş, süleyman seba'nın talimatıyla uçakta fenerbahçeli arkadaşları rahatsız olmasın diye eğlence yapmıyor.

bugün bu başlığa bakıyorsun herkes birine sokmuş, çıkartmış. o günden bugüne değişen ne peki? o gün rakibine bu kadar saygı gösteren bir camia, bugün neden sokup çıkartmaya başladı?

cevabı için (bkz: süleyman seba) (bkz: yıldırım demirören)

ayrıca, güzel bir futbol izlemeyi dilediğim maç.
  • alex de souzanın soyunma odasından attığı golle fenerbahçenin 1-0 öne geçtiği maç.
  • alex* golü attıktan hemen sonra guiza'nın* kalenin içine girip topa tekrar vurarak ağları havanlandırmasıyla * kendi çapında yaşadığı gol sevinci gözlerden kaçmamıştır. ne yapsın garibim.
  • sözlüğün "arşiv" fasilitesine kurban olayım diye düşündürtmüştür beni bu müsabaka. işte önce yazılan sonradan tarihe karışan bir entry:

--- spoiler ---

fenerbahçe taraftarının 18 nisan'daki saksoya hazırlandığı maç. bobo'nun uzvu hiç bu kadar kalkmamıştı, mendil yetişmeyecek bu sefer.
    *(xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, 04.04.2010 20:23 ~ 20:46)
    --- spoiler ---

ve işte maç öncesinden birkaç caps;

1. sayfa: http://yfrog.com/j9sozluksourtimesorg1p
    2. sayfa: http://yfrog.com/28sozluksourtimesorg2p
    (nickler silinmiştir) http://img169.imageshack.us/i/szlk.jpg/

ps: katkılarından ötürü ya ben lan neyse bi sey demiyorum a teşekkürler.
  • takımların şampiyonluk şansı, hakem vs. hiçbir şeye bulaşmak istemiyorum. hakkında yapacağım tek tanım "çok pis göt eden maç" olur. benim en çok sevindiğim şey de bu oldu. fenerbahçe bu sezon şampiyon olsun pek umrumda olmaz, bence galatasaray ve beşiktaşla birlikte fenerbahçe'nin de pek hakettiği söylenemez şampiyonluğu.

tamam her maç rakip taraftarlar birbirini kışkırtmaya çalışır, belli bir seviyenin altına düşmezse sorun yok, ama ben bu maç öncesi bazı beşiktaş taraftarlarının girdiği entrylere çok pis kafayı taktım. hatta yemişim maçı, nba entrysi açsam altında adam fenere sallamış, siyasi bir başlık açsam altında yine aynı adam fenere sallamış. bu kadar düşmanını uzun zamandır görmemiştim etrafta, nasip sözlükteymiş. taraftar forumlarında bu kadar sik sok muhabbeti dönmüyor arkadaş. (yalnız her şeyden önce aklı başında beşiktaş taraftarlarını tenzih ederim, benim sözüm aralarındaki birkaç tane meczuba).

ulan galatasaray bizi neredeyse 10 senedir ligde yenememiş, adamlar o kadar fenerbahçe'ye bilenmiş, fb-gs rekabeti zaten ortada, ama o adamların en fanatiği bile senin kadar sik sok yapmamıştır arkadaş. maçtan önce "fener taraftarının saksoya hazırlandığı maç. bobo'nunki çok pis kalktı bu sefer mendil yetişmicek, gelin görmeye gidiyoruz, gerdek gecesi, kızlık zarı, japon bayrağı, am, sik, göt, karı koca, orospu çocuğu" tarzı bu kadar büyük, bu kadar rezil konuşursan bu kadar da büyük göt olursun işte. he bi de "aziz yıldıvım, fenevbahçe" falan diyenler var, onlara hiç girmeyeceğim. belli bir yaşa gelince otomatikman utanır yazdıklarından diye düşünüyorum.

yahu iddia ediyorum, "bin galatasaraylı on bin fenerliyi yok eder" diyen arkadaşı bulup futbol muhabbeti etsem, bu tiplerle ettiğimden daha seviyeli, daha kaliteli olacaktır. ne pis insanmışsınız arkadaş. bi de maç sonu gelip "beşiktalılık duruşu, asillik, şerefli ikincilik, kıl, tüy, yün" diye kafa ütülemeyin. bi siktirin gidin allasen. bak yine sinirlendim yaa..

not: tekrar belirteyim, bu entry maçtan önce başlığı adult foruma çeviren belli bir kesim hedef alınarak girilmiştir.
  • (bkz: kazı kazan)
  • hakemin dağıldığı, iki takım aleyhine de aleyhine abuk sabuk kararlar verdiği ancak mustafa denizli'nin hücum anlamında oyuncu değişikliklerinin 82. dakikadan sonra yaptığı düşünülürse maçı kaybetmemizin asıl nedenini içimizde aramamız gerektiğini düşündüren maçtır.
  • 2009-2010 sezonu turkcell süper lig tahminlerine bundan tam 33 gün önce "fenerbahçe'nin bundan sonra çok puan kaybedeceğini sanmıyorum." yazmıştım. (bkz: #18482988) fenerbahçe gençlerbirliği'yle berabere kalmıştı ve 4. durumdaydı.

lugano takıma dönmüştü ve fenerbahçe tekrar iyi savunma yapmaya başlamıştı. gençlerbirliği maçında oynamayan alex ise sonraki maçlarda oynayacaktı. ve alex'iniz varsa mutlaka en az 2-3 pozisyona girersiniz. netekim fenerbahçe o 33 günde yalnızca 4 gün önceki kupa maçında manisaspor'dan bir gol yedi. ve bugüne geldiğimizde bursaspor'la birlikte en büyük şampiyonluk adayı olarak görünüyor.

fenerbahçe iyi bir seri yakaladı da beşiktaş yakalamadı mı? beşiktaş da yakaladı sayılır ama geçen hafta trabzonspor'u yenememeleri büyük dezavantaj oldu. şimdi kadıköy'de fenerbahçe'yi yenip ikinciliğe yükselmek varken, ancak fenerbahçe'nin 1 puan arkasına gelmek için oynayacaklar. yani moral olarak avantaj fenerbahçe'de. yine de mustafa denizli faktörünü es geçmemek lazım.

iki takımın da iyi savunma yaptığını, ancak fenerbahçe'nin daha ne yaptığını bilir şekilde hücum ettiğini düşünüyorum. kadıköy avantajıyla da maç fenerbahçe'ye uzak değil.

stadda izlediğim hiçbir beşiktaş maçında puan vermedik. yarın da beşiktaş'ı eli boş göndereceğimizi düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap